Új hozzászólás Aktív témák

  • D.Orion

    veterán

    Nem tudom, hogy mennyire haladtatok előre a topikkal, de egy-két dolgot azért leszögeznék amit az évek folyamán a szakközépiskolában egy egyetemi atommagfizika tanárnak hála megérthettem.

    Semmilyen anyagi részecskével rendelkező elem nem érheti el a fény sebességét még maga a fény sem képes a saját sebességét meghaladni.

    A világegyetem nem 3-4 dimenziós. A húrelmélet szerint akár 10-nél több is lehet.
    Sok elmélet kétségbe vonja az egy ősrobbanás teóriát. Valószínűbb az, hogy az univerzum több membránon létezik és ezek a membránok ídőnként összeütköznek.

    Kb. ennyi, de úgyis van bennem még egy csomó minden amit így címszavakban nem lehet leírni.

    Lenne egy konkrét kérdésem:
    Addig rendben van, hogy ha egy anyag eléri az abszolút nulla fokot akkor a benne lévő atomok megszűnnek mozogni, de mivan ha mégsem vagyha esetleg túl lehet lépni ezt a korábban abszolút nullának hírdetett fokot is?
    Hogy mire alapozpm a kérdésemet? Csak arra, hogy már földi körülmények között is megközelítették 1,2 fokra az abszolút nullát. Ha ezt a berendezést kivisszük az űrbe ahol egyébként is rettentő hideg van és ott üzemeljük be akkor elvileg a hűtőteljesítmény összeadódik az űr hőmérséklevével :F Vagy netán ez ugyanolyan lenne, mint a fény és annak terjedési sebessége?

Új hozzászólás Aktív témák