Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Felicia

    csendes tag

    válasz Punker #40 üzenetére

    Azóta eltelt jópár nap. Véleméynem pozitív irányba változott.
    1. A viszonylag jelentős helyigényt sikerült megoldanom - viszont a talpnak köszönhetően a stabilitás kitűnő.
    2. Az olalirányú forgatás és a le/fel mozgatás nagyon szuper, én viszonylag sokat variálom. a fix helyemet az asztalnál.
    3. A rálátási szög tökéletes - szép fényes a kép oldalról nézve is.
    4. FPS Játékok - FEAR, COD2, QUAKE4-en tesztelve minimális az utánhúzás. Pontosítok: A játék hevében egyszerűen az a minimális utánhúzás már nem tűnik fel. Ha erre összpontosítok, akkor valamennyire látszik, de semennyire sem zavaró.
    6. Stratégiai játékok - gyönyörű színek, és tűéles kontraszt (éjjel le is kell vennem, mert megfájdul a fejem). Ugyanakkor viszont délelőtt hiába süt be a nap a TFT-re, tökéletes a fénye.
    6. Pixelhiba - több progival is teszteltem: ZERO!!!
    7. Igényes, szép panelkialakítás, a nappalim egyik dísze. Szép vékony kerete van. Szóval jó ránézni.
    8. A bekapcsológomb könnyen kezelhető és kézreáll. (emiatt sem vettem Samsung 970-est)
    9. Filmnézés messzemenően tiszta kép, és részletgazdag színek.
    10. Sarokbefénylés - hasonlóan nem zavaró mint a minimális utánhúzás. Ha nagyon erőltetem a szemem észre lehet venni, de ha nem arra összpontosítok fel se tűnik. Feleségem pl. észre sem vette, csak miután felhívtam rá a figyelmét. De a kérdés elhanyagolható!
    11. Az egyetlen ami kicsit zavaró maradt a fel-felugró ''DVI'' üzenetjelzés, ami viszont megszokható. Nekem csak a játékok indításakor ugrik fel, vagy amikor elindítom a windowst. EZt elfogadtam, és már nem nagyon idegesít.

    Összességében nagyon meg vagyok vele elégedve, tűéles szép képe van, játékokra igazán jó (tudom ajánlani), viszont minden más szempontból is tökéletes monitor. Ahogy a tesztek is írják, létezik ennél gyorsabb monitor (TN paneles verziók) viszont azoknál a képminőségből (fekete foltosodás, elmosódott színek, gyenge DVD lejátszási képminőség, igen rossz betekintési szög stb) kell igen sokat feladni. Nekem a játékok így is tökéletesen játszhatóak, viszont a többi alkalmazásban nyújtott minőség is nagyon fontos. Ezért bátran merem ajánlani. Nem beszélve a kinézetről, és a képernyő mozgathatóságáról.
    Mi más alternatíva lehet?
    Samsung 930 BF
    külsőre nem igazán szép (gagyi műanyagos hatás),
    gyenge képminőség,
    nem változtatható a magasság
    némileg gyorsabb az FPS-eknél
    Samsung 970
    nincsenek rajta gombok
    csak egy VGA csatlakozó
    hasonlóan nem a leggyorsabb panel
    fura talp kialakitás (nekem nem tetszik)
    csak fehérben lehet kapni (jelenleg) - nekem nem tetszik

    Viewsonic 924/922
    nem állítható a magasság, nem is forgatható a panel
    nagyon sok panasz a képminőségre (színek)
    némileg gyorsabb az FPS-eknél

    Fujitsu P19-2 / BENQ / SONY ? - vagy csúnya, vagy lassú, vagy pedig semmivel sem több mint a fentiek.

    Szóval mindent egybevéve széles körű felhasználási igényre Viewsonic 930 a legjobb választás. Egyedül az ára lehetne olcsóbb (én 123e Ft-ért vettem, de jellemzően inkább 130 e Ft felett van az ára.)

    Remélem segítettem!

Új hozzászólás Aktív témák