Új hozzászólás Aktív témák

  • irota01

    csendes tag

    1 napja vagyok tulajdonosa egy ilyennek, az első benyomások-tapasztalatok:
    Sokan írták, hogy túl nagy méretű a talp, nos hát ez szerintem nem így van, pont akkora, mint amekkorának lennie kell ehhez a testhez és mozgástartományhoz. Látszik, hogy mérnökök tervezték és nem marketingesek, vagy webdizájnerek. Szóval nem tudok betelni az álványszerkezettel, ez tényleg 1 (na jó, 2) ujjas ésnem kell közben szorítanom a talpat az asztalhoz, hogy fel ne boruljon, el ne dőljön, el ne forduljon stb - köszönhető ez persze a talp alján lévő gumitappancsoknak is. A DVI felirat egyeltalán nem idegesítő, én sokkal durvábbra számítottam (képernyő szélén, piciny, 1-2 sec). Nos a képet illetően nem túl sok összehasonlítási alapom lehet, mindig CRT-t használtam, a melóhelyen 1-2 emberkének van Samsung 710N meg régebbi 15'' -os, azoknál jobb. Én nem láttam a sarkainál bevilágítást, se közelről, se távolról, persze attól még ott lehet (valszeg elenyésző). Srgb módban nagyon teccetős kép, de kifolyik a szemem, de szerintem mindenki megtalálhatja az ízlésének és igényeinek megfelelő beállításokat. OSD menü: na végre egy logikusan felépített áttekinthető és könnyen kezelhető menü (szerintem).
    Perfectsuite felejtős, a CD-n lévővel az egyéni beállítások elmentése-betöltése percekig tartott. Az újabb verzióval ez megjavult, de pl az autopivot még mindig nem működik nálam. Mivel számomra ennek lett volna egyedül értelme le is szedtem a progit (egyenlőre). Érdekes, hogy a PerfectSuite leszedése után PivotPro így is fenn marad a gépen (újra kell telepíteni) így használhatom akár azt is a monitorkép forgatásához. Ja és még egy érdekesség: egyenlőre nem tudtam elérni, hogy 75 Hz-es képfrissítést is be lehessen állítani, minden módban csak a 60 Hz-t ajánlja fel.
    Összességében elégedett vagyok a monitorral (kopp, kopp), bár 1 nap után azért ezt még korai kimondani.

Új hozzászólás Aktív témák