Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomi_78

    tag

    válasz klepto #100 üzenetére

    Hát bizony, sajnos az így volt. De legalább megbecsülte az ember, amije volt; nem volt az az "eldobható világ", mint most. És akkoriban volt "egyénisége" a TV-készülékeknek is, nagyjából már a külsejéről meg lehetett állapítani, hogy mely gyártó mely típusa. Manapság meg minden TV egyforma: egy lapos kijelző és kész. Legfeljebb a távirányítójuk az, amely valamilyen szinten egyedi lehet. Azt persze nem bánom, hogy laposságuk és más technológiájuk miatt ezek hely- és energiatakarékosabbak CRT-s elődeiknél. :K

  • Tomi_78

    tag

    Sziasztok!
    Nézzétek mit találtam az archive.org-on: az egykori Video Magazin bedigitalizált számait, s bennük jónéhány bemutatót a szintén egykori Videoton TV-kről!
    Egy pár ilyen oldalt le is mentettem onnan; akit érdekel, annak itt közzéteszem (ha nem olvasható, töltsd le és nagyítsd ki valami képnézegető programmal, pl. a Windows Paint-jével).

  • Tomi_78

    tag

    válasz klepto #97 üzenetére

    "Egyedül az Orion húzza, de ő is csak névileg az, a logót már nem merik használni..."

    Nekünk két Orion TV-nk is van a mostani gyártmányokból: egy kis PIF24-DLED és egy nagyobb, 40SA19FHD típusú.
    A márkajelzés, vagyis a 3 fejű ember mindkettőn rajta van - viszont nem Magyarországon és nem magyar alkatrészekből készültek már. Tehát az Orion ma nem gyártó, hanem csupán forgalmazó cég, magyarán: valahol egy Közel- vagy Távol-keleti gyárban sok másokkal egyetemben legyártják ezeket a készülékeket és ráteszik az Orion jelvényt. :(((
    Amúgy ezt leszámítva meg vagyok elégedve velük, mert eddig mindkettő hibátlanul működik.
    A másik: a Videoton-nal kapcsolatban botlottam egy 2005-ös cikkbe ITT.
    Ezen az oldalon ezt írják:
    "Projektoros tévékben nyomul a Videoton
    Három high-tech együttműködésben indított fejlesztés is piaci sikert hozott a Videoton Holding Rt. számára - mondta lapunknak Sinkó Ottó vezérigazgató -, s már folyik mindhárom továbbfejlesztése, alkalmazása és kiterjesztése is. A cég a francia Sagem megbízásából a projektoros televíziók gyártásába kezdett.
    A világon egyedülálló megoldással valós idejű, három dimenziós (3D) kép megjelenítésére alkalmas technológiát dolgozott ki a Videoton Rt. és a Holografika Kft. európai uniós pályázati forrásokat is felhasználva. Az eljárás alapjaiban különbözik az eddig megvalósított 3D-s képalkotásoktól. Lényeges eleme, hogy a nézőnek nem kell speciális szemüveget viselnie, nincs helyhez kötve, a képet szinte körbejárhatja, és a megjelenített tárgyakat folyamatosan mozogva látja, mintha valóságos perspektívából szemlélné. A CAD szoftverek fejlődésével általánossá vált a háromdimenziós tervezés, de hiányzott egy jó képmegjelenítő hardvereszköz. E hiányt pótolja most a kifejlesztett termék. Egy nagy, "falméretű" 3D-s képmegjelenítőn is dolgoznak a mérnökök, s máris több autógyár jelezte, hogy használni szeretné a készüléket a járműtervezésben. Érdeklődik az innováció iránt az építészet, az orvostudomány, a biztonságtechnika, a légi irányítás és a szimulációval foglalkozó szakma is. A potenciális felhasználók közé sorolható a 3D-s számítógépes játékokat gyártó és forgalmazó ipar is. Felhasználási területe ma még beláthatatlan, valamikor háztartási eszközzé is válhat a 3D-s televízió - mutatott rá Sinkó Ottó. Alkalmazási lehetőségein nagyot lendítene a 3D-s kamera kifejlesztése, ez szintén a cégek tervei között szerepel.
    Az orvosi készülékek kifejlesztésében is nagy fantáziát lát a Videoton Holding. Már mintegy száz darab kelt el Magyarországon és a környező országokban a Rhinolight nevű fényterápiás bőrgyógyászati eszközéből. A termék főként allergiás eredetű nyálkahártyapanaszok kezelésében eredményes. Az Egészségügyi Tudományos Tanács kutatásetikai bizottsága a kezelést orvosi eljárássá minősítette. A berendezést az Orvos- és Kórháztechnikai Intézet bevizsgálta, használati engedélye kiterjed az Európai Unió területére. A Rhinolightot az USA-ban várhatóan egy kockázatitőke-társaság forgalmazza majd. A Videoton pár hónap múlva megteremti a nagyobb volumenű gyártás feltételeit is. Ám a gyártás növelésére csak bő egy év múlva kerülhet sor, mert a Rhinolight újabb típusainak időigényes tesztelésével ki kell várni a következő allergiaidényt.
    Piacra került a Videotonnak a Szegedi Tudományegyetemmel közösen kifejlesztett lézeres mérőműszere is. Az ebben alkalmazott fotoakusztikus mérési módszer alacsony koncentrációtartományban lehetővé teszi egy adott gázban más anyagok jelenlétének kimutatását. A Mol Rt. a földgázüzemeiben méri vele a földgáz vízgőz- és kénhidrogén-tartalmát. Fő felhasználási területének a környezetvédelem és az energiaipar ígérkezik.

    A high-tech üzletág mellett három másik pilléren nyugszik a Videoton működése. A szerződéses gyártással foglalkozó egyik vállalat a közelmúltban kezdte meg a francia Sagem társaság megbízásából a projektoros televíziók (DLP) gyártását. A DLP-elven működő készülék képernyőmérete növeléséhez nincs szükség a készülék mélységének és súlyának növelésére, mint a katódsugárcsöveseknél. Az évi több tíz ezer készülék számára 150 millió forintból alakította ki a csarnokot, a technológiát a megrendelő hozta. A gyártás munkaerőigényét felvétellel és átcsoportosítással oldották meg. A két cég együttműködik irodatechnikai berendezések gyártásában is."

    Ezekkel a projektoros TV-kkel annakidején találkozott valaki? Vagy ez is csak egy elhalt befektetés volt? Netán ez volt az a szépreményű 3d-s TV?

Új hozzászólás Aktív témák