Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gsx-rr

    veterán

    válasz MrChris #964 üzenetére

    Köszönöm ,most már tiszta. nagyjábol Még annyit ha mondjuk 2.7k 30fps és 4k 30 fps a forrás akkor mi a jobb választás kimeneti fájlnak? 2.7k vagy 4k? Vagy legyen az a mérvadó amelyik felbontásban több felvétel készült?
    Ha meg a méret mérvadó gondolom jobb választás a 2.7k

    Sajnos biztos mind a 2 készüléket fogom használni.

    Még egy dolgot nem értek. Ha 60 fps-t lassítok 30-ra akkor nem is tudom menteni 60fps-be? vagy ha úgy mentem akkor nem lesz látható a lassítás?

    [ Szerkesztve ]

  • pibácsi

    senior tag

    válasz MrChris #964 üzenetére

    Szia MrChris!
    Igazságod van: 60p-ből lehet 60i-t csinálni (vagy 50i-ből 25i-t). Ezt nem írtam oda.
    A 60p-ből átalakítani 30-ra, itt viszont tévesztettem, mert 25-öt akartam írni, erre érvényes a sétálgatás, így viszont az egész mondat értelmetlen., elnézést kérek. Ahogy írod, „60p-ből 25p-t, 50i-t vagy 24/48p-t csak interpolációval lehetséges, ami csúnyán néz ki.”. Így a helyes.
    Viszont a váltottsorosságnál 60i/30i vagy az 50i/25i megnevezések léteznek, attól függően, melyik gyártó milyen elnevezést helyez előtérbe a műszaki paraméterek között. Régebben a 25i és 30i volt használatban, ma már az 50i és 60i. Ugyanaz, csak az egyik a kpl. összefogott (alsó+felső) kép frissítését adja meg - tehát 25 vagy 30 kép másodpercenként, a másik a tényleges félképek db. számát - 50 vagy 60 db.félkép másodpercenként. Fórumokon is többször téma volt, mert kavarodást okozott. A konvertálókban is hol így adták meg, hol úgy. Dehát az újabb a megoldás.

    üdv. Pibácsi

Új hozzászólás Aktív témák