Aktív témák

  • e=mc²

    őstag

    Sziasztok!

    Furcsa problema utotte nalam fel a fejet. Kezdodott minden azzal, hogy meguntam kedvenc jatekom (Project-Entropia) aa es af nelkuli megjelenseset, es az nvidia control panelben feltettem application controlledrol aa-t 4xre, af-et pedig 8x-ra (ha mar az emberenek 6600gtje van). Na jatek elindit, betolt, es szepen elkezd csikozodni, pixelhibasodni a kepernyo, majd lefagyott a rendszer. No gondoltam ez a videomemoria hiba lesz. Nembaj, majd visszaallitom, es inkabb csunyan latom a jatekot, csak ne fagyjon. Reset. Visszaallitottam az aa-t es af-t, majd gep lekapcs, szetszed, kitisztit, osszerak. 3 memoria modulbol (2x 256@333 dual ch, 1x 512@400) csak az 512eset hagytam benn. Gep elindit, csikos kep fogad mar a biosba lepes elott. Kozben feltettem egy Rivatunert, hogy lassam mennyin megy a kari es milyen homersekleten. (altalaban windowsban 300/1000 50-55°C, de jatekban 500/1000 65-80°C kozott mozog) Hmm csak nem uj videokartya kell. Megnezzuk. masik gepbol egy 9800se-t kikaptam, betettem ide (regi nv driver le, uj ati fel). Nincs csikozodas. Tehat csak videokari gond lehet. Jatek kozben( mert ugye tesztelem is hatha vmi mas gond van) minden elojel nelkul restartolt a gep. No akkor lehet hogy tap a gyenge? (acorp 300w). Szoba johet, vegulis mar majd 3 eves, jo szolgalatot tett eddig nekem. masik gepbol chieftech 400wos ki enyembe betesz. 9800se vigan megy. Na akkor gondoltam megprobalom az en kartyammal. drivercsere, kartyacsere, minden ram vissza. Teljesen jo, orultem, hogy nem 30k-t kell kiadnom, hanem csak 10et. De azert csak tesztelem. fel ora mulva csikozodas, fagyas. Hmm megsem a tap a gond. Minden vissza ahogy volt. Mar kozben szamolgattam magamban, hogy inkabb menjek biztosra, es vegyek mind2-t (videokarit es tapot is - mert ki tudja, ki tudna-e szolgalni a regi tap, a gepem, ha uj kari menne bele). *** Ennyiben maradtam a szombaton.

    Vasarnap reggel bekapcsolom a gepet, win betolt, netezni, tolteni, egyeb dolgot tudok csinalni, de jatszani nem, mertamint belep, betolt, grafikat kell rajzolnia, maris csikozodas, fagyas. Meg1x megvizsgalom a videokarim, kiszed, tisztogat, nem latni egyeb serulest. Najo kibirok meg 1 napot gep nelkul.

    Ma reggel bekapcsolom a gepet, win betolt, netezni, toltogetni, egyeb dolgot tudok csinalni, sot jatszani is! Na ez hogy lehet. Jelenleg teljesen tanacstalan vagyok, hogy mit kellene csinalnom, venni, vagy varni (de mire), es hogy mit. Ja hogy mit az mar megvan, 20-22k korul egy 7300gt 128mb ddr3as kicsiket, ha talalok. Ha egyaltalan kell vennem.

    config: 2500+ barton, asus a7n8x v2.0, inno3d 6600gt, 2x 256mb ram, 1x 512mb ram, dvdrom, dvdiro, tunerkartya, 120gb seagate, 300 watton.
    rendszer: xp sp2


    Barmilyen tanacsot szivesen fogadnek, koszonom!

    Szerk.: *** - Gondoltam arra, is, hogy csak egy tapot veszek, es a videokarira meg egy ujabb cooler szettet, mivel meg a gyari van rajta. Ja es megvmi, csak a memoriak vannak ''meghuzva'' biosbol agressive-re teve, proci videokari nem.

    [Szerkesztve]

    Ambulimax Provider

  • tope

    addikt

    Itt a te totyikod: [link]
    Hát a tápod az nem egy életbiztosítás egy 6600gt-nek, ettől még lehet, hogy a vidkari haldoklik.

  • e=mc²

    őstag

    Kosz a reagalast, gondoltam ra, hogy oda kene feltenni kerdeskent, de komolyan nemtudom eldonteni, hogy mi is a problema (ugye ennyi erovel mehetett volna tap topickba, vagy azonnali kerdesekbe is). Valamint talan igy itt tobben nezik is, mint egy spec topicon belul.

    Szerk.: a tapra visszaterve, hogy mennyire jo v nem, mint irtam, 3 eve megy, ejjel nappal a gepem... Miert pont most jott volna elo, ha a tap gyenge?

    [Szerkesztve]

    Ambulimax Provider

  • tope

    addikt

    válasz e=mc² #3 üzenetére

    Kérdésedre: Passz :D
    Egy másik jól működő gépben kellene tesztelgetni a kártyádat, és ha nem jön elő, akkor talán merném azt mondani, hogy ne vegyél másik vidkarit (de így a jelenségek alapján :F :( )

  • Ada001

    csendes tag

    Sziasztok!

    Most vettem egy ASUS N7600GS Silent-et (256MB) és a telepítés után azt írja hogy energiaellátási probléma van. Nem kap elég áramot. 480W-os tápom van és nem értem mi lehet.

    Előre is köszönöm a segítséget.

    Üdv Ada

    Abit AN7-- Athlon Xp 2500+-- 512 DualDDR 400MHZ-- ASUS N7600GS Silent HTD 256MB-- 480W

  • Retekegér

    HARDVERAPRÓD

    válasz Ada001 #5 üzenetére

    Plusz tápcsati van a VGA-n?

    Egyébként ez azonnali VGA kérdések órája topikba való, skacok....

    << Heimdal >>

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz e=mc² #1 üzenetére

    Ez a topic miért nem volt jó? [link]
    Zárom.

    Com'è diverso il mondo visto da qui

Aktív témák