Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bozek

    nagyúr

    válasz Pocee #2791 üzenetére

    XMedia Recode

    (#2790) Murphistic: Az attól függ, elvileg a YouTube-on vannak olyan videók, amiket nem konvertál át feltöltés után. Múltkor találkoztam vele, ahol ezek paraméterei le voltak írva, de most nem találom. Viszont ha a megfelelő beállításokkal lett konvertálva és úgy feltöltve, akkor akár lehet magasabb is a bitráta.

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Pocee #2791 üzenetére

    Az a baj, hogy szerintem lehetetlen, amit kérsz :) . 2-3 gigás FullHD videóból nem lehet 400-700 megás FullHD videót csinálni, ahol nem lesznek kockák. Vagy ha nem is lesznek kockák attól még a részletek elvesznek.

    Viszont ha sok időd van lehet vele szórakozni. Fizetős program nem kell hozzá.

    - ffmpeg - nekem a kedvencem, de parancssoros. x264-et (libx264 néven) használhatsz benne H.264 videó készítésére, amit paraméterezhetsz kedvedre. Az ffmpegben van H.265 enkóder is libx265 néven. Tehetsz azzal is egy próbát.

    - avidemux - nagyon egyszerű videóvágó, de átkonvertálásra is jó. Szintén használhatsz x264 enkódert és ennek legalább ablaka is van :) .

    Ezek az ötleteim. Egyébként ha egy videó nem tartalmaz sok akciót, vagy nagy homogén felületeket ábrázol (pl. animációs sorozatok), akkor jól lehet tömöríteni, de szerintem ezt már a Youtube is megcsinálta volna a videóval.

    (#2792) Bozek live streamingnél láttam ilyesmi paramétereket. Általános feltöltésnél nekem elég magas bitráták rémlenek, hogy minél jobb legyen a végső videó, de most utánanézek :) .

    [ Szerkesztve ]

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

Új hozzászólás Aktív témák