Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Dany007 #4439 üzenetére

    Kár ilyen összehasonlítást tenni, hogy a bibliában hisznek, bezzeg a tudományban nem.

    A hit és a tudomány nagyon is megfér egymás mellett, és értem amit mondasz, sokak gondolkodásmódjába nem fér meg a kettő együtt. És van az a jelenség, mikor szívesen fordulnak az ezotéria felé, áltudományos távgyógyítóknak dőlnek be, de nem hiszik, hogy az orvos a gyógyszerekkel és műszerekkel hatékonyan tud gyógyítani. Tudom.

    Ettől függetlenül nincs szembenállás a biblia, vagy íratnám a kereszténységet, és a tudomány között. A hit az hit, a tudomány pedig tudomány, ahol persze szintén megvan a hit, ami itt is inkább a 'bizalom' jelentésében érvényesül, azaz elhiszem a térképészeknek, hogy Afrika ilyen alakú, és a biológusoknak, hogy a szív így működik. Személyes tapasztalatom a legtöbb dologról nem lehet és nem is lesz. Ilyenkor el kell hinnem a hiteles és okos tudósoknak.

    A másik dolog meg, hogy a hit, mivel hit, nem is feltételez tudományos megalapozottságot, és értelme sem lenne. Mert hogyan bizonyítanád, hogy Jézus az Isten fia? Genetikailag? Milyen az isteni genom? Nem, ez hit kérdése. A tudomány erre nem fog választ adni, vagy ha mégis, akkor onnantól már nem a hit területe a téma, és akkor el kéne felejteni a kereszténységet. Mármint, ha például minden kétséget kizáróan megtalálnák Jézus holttestét, és szent Józsefét is, és rokonságot állapítanának meg köztük.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • kymco

    veterán

    válasz Dany007 #4439 üzenetére

    A Bibliát sokáig úgy kezeltem, mint egy legenda gyűjteményt... és aztán kezdtem észrevenni, hogy olyan dolgokat változtat meg az emberekben, akik megnyíltak felé, amiről azt hitem, hogy megváltoztathatatlanok. Aztán, mikor én is megnyíltam a Biblia elé... és itt leírtam már többször is, az engem megkereső Isten felé, azt vettem észre, hogy engem is megváltoztat. A Biblia ereje a mögötte található Isten miatt más. Engem meggyőzött anno...
    (itt most persze nem a tudománnyal szemben állítottam valamit, hanem a más legendákkal szemben)

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák