Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz AnTomySm #418 üzenetére

    Ha akart, lehetett volna ilyen mértékű özönvíz :) Csakhogy ennek minden tapasztalat és tudományos eredmény ellent mond. Egyébként elméletileg lehetséges. Nagyon kis valószínűséggel, de lehetséges. Azonban bizonyíték épp arra van, hogy a víz nem globális mértékű volt. A teremtés pillanatától kezdve a világ a saját szabályai szerint megy, ahogyan azt Isten megteremtette. Van lehetősége a beavatkozásra, de csak amik nem sértik a törvényeket. Huh, bonyolutl, és van néhány meredek gondolatom a feltámadás és a kvantummechanika kapcsolatáról. De mivel egyikben sem vagyok annyira penge, főleg nem a kvantummechanikában, így inkább magamban tartom.

    Az, hogy a lélek mi és hogy kapcsolódik hozzánk és a világunkhoz, na erről fogalmam sincs. Nagyon érdekel, de nem tudom. Abban biztos vagyok, hogy van egy fizikai kiskapu, ami megengedi a lélek létezését, viszont bizonyítani sosem fogjuk tudni. Annak ellenére, hogy a világunk végtelen, vannak korlátai. Istennek viszont nincsenek. Innentől pedig a világ összes képzelőereje kevés. Ezért nem is gondolom, hogy a világ úgy működne, mint az a 3 éveseknek szóló rajzfilm bemutatja.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák