Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #4071 üzenetére

    oke, koszi a valaszt.
    nem akarok vitatkozni, nincs is nagyon mivel meg marhara offtopik. most csak pontositom amit irtam, es megprobalok nem kerdezni semmit.

    az atlagos foldi tudas alatt azt ertettem hogy annak alapjan amit az emberek tudnak ezen a foldon ugy alakultak a dolgok, hogy a szuletes elotti fejlodesi szakaszokat elnevezik emberionak es magzatnak. es ugy is dontottek hogy a biologiai (es egyeb nyilvanvalo) kulonbsegek alapjan mas szabalyok vonatkoztatnak az embriora es a magzatra mint a mar megszuletett csecsemokre, es kesobb a felnottekre, mert tarsadalmilag mas erdekek fuzodnek ezekhez a szakaszokhoz. a szabalyokat a kozossegben a tarsadalmi erdekek diktaljak. ez igy remelem pontosabb.
    ----
    "Milyen bizonyíték kell azon kívül, hogy muködnek a szervei, 1-2 hónap után egyértelmuen emberként felismerheto a kinézete is."
    ha mukodnenek a szervei es emberi a kinezete akkor miert nem szuletik meg 1-2 honap utan, talan hogy az anyat boldogitsa meg het-nyolc honapig? vagy talan inkabb azert mert nem is mukodnek a szervei? a 6. heten kezdodik a verkeringes egyaltalan. tudom hogy merheto az agyhullam ebben a korban muszerrel, de ez szerintem messze van attol hogy 'mukodnek a szervei'. te is tudod hogy amikor mar mukodnek a szervei (eletben lehet tartani) akkor mar nincs abortusz.

    a felismerhetoseget hagyjuk, mert ez nem erv, se pro se kontra! teljesen mindegy hogy felismerheto vagy nem.
    ----
    "Egy megszületett csecsemo sem képes a tudomány segítségével életben maradni. Emberi gondoskodás kell az életben tartásához."
    igen, a normal korulmenyek kozott szuletett egeszseges csecsemonek sima emberi gondoskodas eleg.

    a nem normalis korulmenyek kozott szuletett, vagy nem egeszseges csecsemot a tudomany nevezetu ismeretanyag menti meg (nem az asztrologia, nem a vallas, nem a viragkoteszet es nem az anyai szeretet). az emberek akikre celoztal (akik kezelik a gepeket, es "gondoskodnak") egyszeruen lepeseket, utasitasokat hajtanak vegre. valoszinuleg en is halott lennek e nelkul a tudomany nelkul akarhany tudatlan ember gondoskodott is volna rolam.

    amit irtam az az, hogy lehetseges egy olyan allaspont ami szerint akkortol tekintheto jogilag embernek a magzat amikortol a folhalmozott tudas alapjan eletben lehet tartani az anyai testen kivul. tehat megszulethet. ez tehat nagyjabol az ami most van. szoval ezen allaspont szerint a cel az, hogy minel elobbre lehessen hozni ezt az idot.

    remelem ez is igy pontosabb lett.
    nezd en nem akarok ervelni a mellett hogy a magzat nem ember meg hasonlok. csak gondolkodok veled arrol hogy vajon miert van ez igy ahogy van.

    nicht kompot

Új hozzászólás Aktív témák