Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr.Anonymus

    addikt

    válasz kicsitomi88 #2773 üzenetére

    "létezésének bizonyítására"

    - a hitben igazából ez a buktató, ha egy nem hívőnek bebizonyítom tudományos alapon, hogy van Isten, attól az az ember még nem lesz hívő,
    (ezt Pál apostol kb. úgy fogalmazta meg, hogy a Sátán is tudja, hogy van Isten,... fél is tőle, de ettől még nem "keresztény")
    a hit nem annak a hite, hogy van Isten, hanem egy személyes kapcsolat Istennel
    mit értek ez alatt? pl. imádság, ami nem egy betanult formula ismételgetése, hanem beszélgetés jellegű (tudom, ettől a katolikus mise sajnos távol áll)
    tehát azt hiszed el, hogy Isten létezik, és az akinek a Bibliában állítja magát, vagyis meghalt TE érted!!!
    persze, tudom! ez most biztos őrültségnek hangzik a számodra, de bízok benne, hogy eljön az idő amikor rájössz erre, ezek nem olyan dolgok amiről sokat lehet beszélni, inkább átélni kell

    "Te mint Keresztény elfogadsz minden bibliában állított dolgot?"

    - alapjában máshogy nézem a Bibliát mint Te,
    Te egy természet-tudományos leírást / történelem könyvet keresel benne
    én pedig használati útmutatót az emberi élethez
    alapvetően ez utóbbi a célja
    pl. a teremtés történet, sokan nevetnek rajta, és nem veszik észre a lényeget
    de hogy mi a lényeg? mi a szimbólum mögötte? erről most készül a következő logoutos cikkem, kb. szerintem 1 vagy fél hét lesz ameddigre föltehető állapotba kerül ;)

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz kicsitomi88 #2773 üzenetére

    Tapasztalat: nem érdemes belemenni, hogy mindent elhisz-e ami a bibliában van. Szó szerint? Hogy Noé tényleg minden állatból felvitt 2-t a hajójára? Stb... Nyilván nem szó szerint így volt, meg az sem, hogy hány évet élt Ábrahám. De nem is ez a lényeg. A Biblia nem történelemkönyv, azt kell figyelni, hogy mint mond neked és nekem a jelenre vetítve. Mert mindig aktuális, mindig van mondanivalója. titka csak annyi, hogy nem egy történelmi regényként kell rá tekinteni.

    Jézussal kapcsolatban is szintén az a lényeges kérdés, hogy mi az, amivel nem értesz egyet az állításia közül. Mi az, amire azt mondanád, nem, ez hülyeség!

    Továbbá vannak dolgok, amire nem csak az ember nem tud választ adni, hanem a fizikai törvények sem. Ez nem gondolkodás beli sötét folt, ezekre még egy az ebben az univerzumban élő tökéletes lény sem tudna választ adni.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák