Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz MageRG #21135 üzenetére

    Sőt még az sem eldönthető, hogy az adott próféta/vallási képviselő az ujjából szopta az adott vallás narratíváját, vagy tényleg Isten szólalt meg neki. Hogy elfogadjunk egy vallást igaznak, az összes állítását vizsgálni kellene.

    Egyetértek, ez a nehézség benne :)
    A hitre én úgy tekintek, mint az iskolára. Alsóban mindent megtettem, hogy húzzam az időt és ne menjek iskolába. Anyukámnak mindent meg kellett tennie, hogy elinduljak, úgy is mondhatnám, hogy kényszeríteni kellett az elindulásra, tanulásra. Felsőt, gimnáziumot már szerettem tanultam. Főiskolát is, ha tehetném most is tanulnék, illetve online kurzusokat szoktam hallgatni, illetve sok tudományos filmet nézek. Van saját elméletem is a fizikáról. :P
    Hitnél/erkölcstannál/humánumnál először rugdosni kell a gyereket, hogy menjen, hallgassa meg az ott elmondottakat, ne hazudjon, ne legyen rest, legyen szorgalmas, vegye magára azokat az értékeket, amiket a hit, vagy a társadalom annak tart. Ha ezeket elfogadja és beépíti a saját értékrendjébe, akkor már természetes lesz számára, és nem azért tesz jót, vagy azért nem lop, mert az az előírás, hanem, mert nem akarja. Ha van egy kis esze, akkor keresni fogja az útját, és felteszi a kérdést, hogy milyen Isten? Mi az igazi vallás? Mi a hit? Mit jelent jónak lenni? Mint egy egyetemista meghallgatja a különböző nézeteket, szintetizál, és eldönti melyiket tartja helyesnek és azt követi. Majd jön a kísérletezés, felfedezés szakasza. Mikor már nem más tanait követi, hanem sajátot állít fel, azt mérlegeli, ütközeti a többiekével, mint egy tudós, aki a tudomány határait fejleszti, keresi az utat, időnként eltéved, de a tudóstársadalommal egyeztetve előbbre viszi önmaga és az egész világ tudását.
    Ez a fejlődés szerintem nem csak az ember életére, de a történelemre is igaz. Volt korszak (?), mikor az emberek hitvilága a gyerekekére terjedt ki, és kényszeríteni kellett arra, hogy járjon hittanra, tanuljon erkölcsöt. Ez volt az az időszak, mikor azt mondták, hogy ha nem tartod be Isten parancsát, akkor elkárhozol.
    Aztán ahogy fejlődtünk, és az ember is fejlődött, már nem azért követi a parancsolatokat, mert nem kap büntetést, vagy jutalmat kap (Ha jó leszek biológiából, akkor ősszel mehetek orvosira) hanem mert azt tartja értéknek, és érdekli, jó akar lenni.
    Isten célja, hogy a minél több ember jusson a mennybe. A megfélemlítés, jutalmazás eleinte jó módszer, de az a tuti, ha az ember nem ott akar lenni a mennyben és azért küzd, hanem azokat az értékeket vallja magáénak ami ahhoz kell, hogy a mennybe juss.
    Azt akarom mondani, hogy igen egy darabig fontos kérdés, hogy Isten létezik-e igen vagy nem, de aztán már az lesz a fontos, hogy követni akarod-e azt az utat ami a bibliában le van írva, vagy nem. (Függetlenül attól, hogy most lesz-e jutalom, bünti vagy bármi)

    (#21134) zone:
    Azt hittem egyértelmű, hogy a mai modern, civilizált világról beszéltem.
    A kínaiak, most nagyon odavannak azért, hogy ők az ókori találmányokat, már előbb felfedezték. Mennyi mindent ők találtak fel. (pl. puskapor, állítólag Amerikában is jártak) Az is igaz, hogy a XVII. századig az övék volt a legnagyobb gazdaság. Mégis nem a humánum, vagy az emberség jut róluk az eszembe. Nem tudom milyen lenne Európában a humánum, ha nincs kereszténység, és a római, kelta, vagy görög vallásra kell hagyatkozni. Szerintem amit mi ma humánum alatt értünk az nem lenne. Említhetném rá az aztékokat. A spanyolok tényleg kizsákmányolták Dél-Amerikát, de ott a vallás miatt a rendszer sem volt egy fenntartható, már előbb elkezdett lehanyatlani az azték és az inka birodalom semhogy a spanyolok megjelentek volna. Hát igen, hol tartanak most 500 év kereszténység után? Ellentmondásos a helyzet, ott is nagy a korrupció.

    Ha valaki nem hisz Istenben, annak miért fáj ha van? Miért baj, ha más szerint létezik? Miért keresi rá a választ? Csak azt tudom feltételezni, hogy mert kicsit is kételkedik, és hisz.

    Ui: Jó veletek beszélgetni.

Új hozzászólás Aktív témák