Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz MageRG #21101 üzenetére

    A fizikában is vannak olyan dolgok, amit személyesen te nem tudsz igazolni, mert szükséged lenne hozzá egy nagy hadronütköztetőre és kénytelen vagy elfogadni más igazolását.
    A vallás is ilyen, megélheted, hogy van Isten, túlvilág, lélek, de ez nem csak rajtad múlik. Te törekedhetsz rá, de ez nem elégséges. Ugyanakkor: „Hittél, mert láttál. Boldogok, akik nem látnak, mégis hisznek.”
    Bizonyítékokat lehet keresni: Jelenségek amire nincs magyarázat, jelenések. Ördögi megszállások, tudni a tudhatatlant. Klinikai halál állapotából visszatértek beszámolói. Olvasd el az élet az élet utánt, vagy nézd meg a Megmentőm a fényt. Akik odaát jártak, azoknak mind megváltozott a személyisége, esetleg új képességekre tettek szert. Állítólag az USA hadserege is kísérletezett vele. Pilótákat hatalmas centrifugába rakták, majd mikor a centrifugális erő kinyomta a vért az agyukból egyfajta mesterséges kómába estek, ami megszűnt mikor a centrifugát lekapcsolták és a vér visszatérhetett az agyba.
    Lehet-e az embernek saját akarata?
    Visszakérdek: Ha az embert és a világot fizikai törvények uralják. Ismert ezek helyzete, fizikai törvények alapján kiszámolható, hogy mi lesz a következő állapotuk. Azaz a te döntésed agyad jelenlegi szerkezetén múlik és kiszámolható. Rendelkezel-e szabad akarattal, ha valójában nem csinálsz mást, mint ezek alapján a fizikai törvények alapján működsz? Mondhatjuk-e azt, hogy bár a gondolkodásod egyszerű törvények következménye, mégis, annyira komplex folyamat, hogy bár kiszámítható, és majd egy kvantum számítógépnek nem okoz gondot megmondani, téged akkor is szabad akaratúnak tekintsünk?
    Ha van gyereked hiába szereted hagyni fogod, hogy hibázzon, mert a hibáiból fog tanulni. Nem értek egyet az überbiztonságos gumijátszótérrel, mert én is mezei hintán nőttem fel, ami alatt ha kiestem kemény volt a föld, hát igyekeztem nem kiesni. Ha sosem eshetek el, sosem tanulok meg járni. Nem az a gond, ha valaki elesik, hanem ha valaki utána nem kell fel. Nem a gonosz és a bűn a gond, hanem ha utána újra és újra el akarom azt követni és nem kérek bocsánatot. Az ember esendő, hibázhat. A szoftvereink se hibátlanok, pedig azokat nem bűnben írjuk. A lényeg, hogy törekszünk rá, hogy elkerüljük a hibát, és igyekszünk védekezni.

Új hozzászólás Aktív témák