Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz #40553216 #18091 üzenetére

    Ha te wikipédiás bejegyzést hoztál azért mertem én is azt betenni.
    Persze a magyar elég szűkszavú, de a az angol megfelelő hivatkozásokkal rendelkezik.
    Tehát az az állításod, hogy a kínaiaknak nincs globális világra vonatkozó özönvíz történetük nem állja meg a helyét.
    De lehet hogy egyszerűen csak nem fért bele a tankeretbe...
    [link]
    [link]

    Utánanéztem a kínai szónak és kiderült, hogy a 舟 után írt 㕣 jel kiejtési segédlet. (bár aki kínait tanult annak ez alapból jönnie kellene...) Bár annyiból hibás volt az etimológiai bontásod, hogy a mocsárnál lévő ház esetében ténylegesen "nyolc"-as jel van a "száj" felett, míg a hajó írásjelében a "kis tábla" írásjel szerepel. Tehát ha a 㕣 jelet bontod csak a 8-as és száj karakterekre bonthatod. Na mindegy de ez így elég logikátlan volt a részedről. Kb. mint a teremtés történet. :)

    Egyértelmű, hogy a Nóé előtt élt óriások nem lehetnek dínók... ezt nem tudom honnan szedted.

    Lucifer és az angyalok a menny részei voltak, az első teremtési napon lettek teremtve. 1Móz 1,1.

    Igazad van helyesebb lett volna azt írni, hogy a Bibliában rögtön az első mondata a sátánnak ez volt. És még azt se mondanám, hogy a történet szempontjából legfontosabb lenne, annyi, hogy a történetben ez a kígyó első megnyilvánulása. Aminek az olvasó vagy jelentőséget tulajdonít vagy nem.

    "Ez elég könnyen leüthető ziccer, ugyanis simán kivédik azzal, hogy mikor felment a mennybe, akkor megígérte, hogy a világ végén jön el megint. Addig csak a szívedben találkozhatsz vele, vagy akkor, ha megfelelő módon élve a halálod után a mennyekbe jutsz te is. "
    A megfelelő módon éléssel max az ateisták érik el a "mennyországot" (by IIII) :) Egyébként a mennybemenetelkor megígérte azt is, hogy velünk van a világ végezetéig.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák