Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szoke12

    őstag

    válasz kymco #13770 üzenetére

    Ha jól tudom Jézus új parancsolatot adott.

    Jó pár oldalnyi hsz-el ezelőtt a halálos ítélet témánál ez ki lett fejtve.

    Vagy. Elmész a háborúba. Kint vagy a fronton. Jön egy katona az ellenségtől, te pedig hazádhoz híven lelövöd. (bár itt megjegyezném: "nem vagytok e világ része")
    Szóval lelőtted, majd kiderül, hogy pont egy hittársad volt. Volt szeretet köztetek? Még meg is ölted. A válasz kézenfekvő.

    [ Szerkesztve ]

    "Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz kymco #13770 üzenetére

    Hol van a Bibliában, hogy nem lehet háborúban harcolni?

    Nézzük mit ír a Biblia.
    Máté 7: 12
    "A mit akartok azért, hogy az emberek ti veletek cselekedjenek, mindazt ti is úgy cselekedjétek azokkal; mert ez a törvény és a próféták. "

    Ennek önmagában kielégítő válasznak kellene lennie, de van még írás.

    Máté 26: 52
    " Akkor monda néki Jézus: Tedd helyére szablyádat; mert a kik fegyvert fognak, fegyverrel kell veszniök. "

    Ez is elég egy értelmű.
    Gondolom, hogy azt teljesen ismert előtted, hogy a mózesi törvények ellettek törölve, Jézus halálakor. De az alapelvek akkor is és most is érvényben vannak. Így aztán egyik keresztény felekezet sem alkalmaz Pl : megkövezést, ha az egyik hívőjük paráznaságot követ el, és nincsenek égő áldozatok.

    Amit e levéllel akartam bizonyítani:
    Isten senkit (mármint embert) sem hatalmazott fel, hogy a másik életét elvegye.

    (E levelet is szeretetből írtam.)

    [ Szerkesztve ]

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

Új hozzászólás Aktív témák