Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • draff

    aktív tag

    válasz Algol #14571 üzenetére

    Egyszerű.
    Bár nagyon sokféle márka van, és mind többféle kivitelben, van ami szépen szétpattintható. Van viszont olyan is, amit kissé meg kell roncsolni - avagy roncsolódik az kellőképpen magától.
    Többnyire négy fülecske tartja az üveges felsőrészt az alsó, elektronikát és a menetet tartalmazó részéhez.
    Az egyik ilyen rögzítő-fül legtöbbször a felirat környékén van, ha kissé mögé lehetne látni, ott még meg is szokták a házat sliccelni.
    Az izzón körbefutó keskeny horonyba beleteszek egy csavarhúzót és szépen tolom-feszígetem előre. (vigyázva persze, hogy ne toljam túl, mert akkor egyből a kezembe szalad). Néha oldalirányban is rásegítek úgy befeszítve. Ha éppen nem pattan le a szélével együtt, akkor szépen kiugrik a horonyból az a fül, a többi meg már sokkal gyorsabban adja magát.
    Ha nem roncsolódott /és ment szét/ tulságosan - és ráadásul még meg is tudtam csinálni, akkor a felületi elváltozásokat (hornyolódás, bevágódás, stb.) egy szikével szépen lefaragom, összepattintom - és mehet.
    Ha valóban csak roncsolással jött szét - nem mindegyik - és már van belőle egy jó pár, akkor a dobozokat összeválogatva újra tudom építeni.
    Ha nagyon-nagyon szétment - és nincsen csere-alsórész, volt már néha olyan esetem rá, hogy egy-egy pontján megragasztottam (azaz össze). És akkor úgy szolgált tovább.
    Ha már egyszer szét van szedve, nem árt a menetes részébe néhány furatot is belegyártani, hogy jöjjön ki belülről a hő, mert az elektronikák sokszor sajna a saját levükben főnek, mivel eléggé túlmelegszenek, a szellőzésük meg gyárilag nuku!

    Ha a cső négy elektródája a szakadásvizsgálattal jó eredményt ad, akkor egyértelműen elektronika-hibás. Ha sok azonos lámpád van, néha már kettőből, de van úgy, hogy csak háromból, ám ki lehet hozni egy újra működőt.
    Valamikor a 21W-os Osram lámpák sorban haltak meg, ám ott valami mérnökileg alultervezés lehetett, mert 90 %-ban mind elektronika-hibásak voltak. A Tungsram elektronikát meg néha agyon se lehet vágni.

    Ha egy tokba egy másik lámpa jó elektronikája méretileg belefér, s a teljesítményük teljesen azonos, nem kell ám rajta sokat gondolkodni ...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák