Új hozzászólás Aktív témák

  • szmayer1

    senior tag

    Sziasztok

    Van egy enermax liberty 500w-os tápom, kb 2006-ban vásároltam. Azóta nyüstölöm folyamatosan. Egy érdekes dolgot vettem észre mostanság mégpedig, hogyha áramszünet volt és utána kapcsolom be a gépet akkor bekapcsolés után felpörögnek a ventillátorok, és 1 másodperc múlva leáll az égész gép. Úgyhagyom tehát nem nyúlok hozzá, és 3-4 mádodperc múlva meg elindul minden rendesen. Ez valami hiba, vagy védelem, vagy ennek így kell működnie, vagy csak eddig nem figyeltem fel rá?? Az egyik ismerősömnek most ment tönkre az ugyan ilyen tápja. úgy kezdődött, hogy nem tudott bekapcsolni a gép, mert a bekapcsolás után megállt minden ugyan úgy mint nálam mikor áramszünet után akarom indítani a gépet. Csak nála a sokadik próbálkozásra kb a 10-15.-re sikerült elindulnia, de ha elindult akkor már oké volt minden. Aztán egyszer nagy szikra éppen akkor ott voltam nála, na mondtam akkor új táp, kicseréltük és azóta jó neki. Félek nehogy az enyém is így járjon.
    Esetleg cseréljek tápot vagy még maradjon????

    üdv

    iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

Új hozzászólás Aktív témák