Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tibz03

    őstag

    Válsz erre.

    Énvelem te nem üzleteltél semmit, a szóban forgó lapot ettől a felhasználótól vettem, aki téged jelölt meg, mint gariztatót. Ne beszélj már össze-vissza.

    Neked nem mindegy, hogy Feri küldi el neked az alaplapod Győrből vagy Zoli Pécsről, esetleg Marcsi Kiskunfélegyházáról? A te ígéreted az volt, hogy garit intézel, és ezt megszegted, ráadásul még neked állt feljebb, amolyan "hogy képzeljük mi, hogy téged ugráltatunk gari ügyben"-módon.

    "A tény hogy megigértem hogy "neki" hogy forduljanak hozzám ha valami gond van , de nem így ahogy ők csinálták" - Miért, hogy csináltuk? ViTaZi szólt, hogy gond van, le kéne garizni, te meg elküldted a pics.ba. Amit te ViTaZi-val msn-en beszéltél, arról nekem fogalmam sincs, de feltételezem, hogy először normálisan kért, hogy tedd meg, amiben megállapodtunk.

    "A másik dolog hogy ha nem én adtam el VITAZI bácsinak az alaplapot , akkor miért én intézzem neki a garanciát a saját időmből , ezt sztem annak kellene intézni aki eladta neki az alaplapot !" - Ja, csakhogy te nem voltál hajlandó garipapírt küldeni nekem, amikor kértem, merthogy: "van rajta más termék is"... aztaqurva... Milyen indok ez? Fogod, lefénymásolod, lehúzod róla a többi terméket, és elküldöd a papírt... nem nagy művészet. Erre kértelek is, egyszerűen nem voltál hajlandó megtenni. A gari ezentúl rajtad marad, mégis hogy gariztassam én?! És arról se feledkezzünk már meg, amit már leírtam párszor, hogy magadra vállaltad a gariztatást. Így vettem az alaplapot, így adtam tovább. Ennyi.

    "A lényeg a garancia papír el lett küldve neki késedelem nélkül , amivel érvényesítheti VITAZI a garanciát , de mivel én sem lakom szegeden nem fogok azért lemenni szegedre garanciát intézni, akivel nem is üzleteltem !" - Még szép, hogy elküldöd a garipapírt, ha már a megbeszéltek ellenére b@sztál legarizatni a lapot. Velem se üzleteltél, nekem mégis legariztattad volna, neki meg már nem? :F Ugyancsak azt tudom mondani, amit az elején: nem mindegy neked, hogy honnan és ki küldi el postán a lapot, hogy gariztasd le? Ha egyszer megígértél valamit, akkor azt "illene" is teljesíteni.

  • tibz03

    őstag

    válasz pmheros #281 üzenetére

    Nos, akkor beidéznék pár privit, amiket még ekkor váltottunk (ez még talán megengedett, mivel csak részlet pár üzenetből):

    én írtam:
    Figyelj, nem szokásom itt idegenként szívességeket kéregetni, de most mégis megteszem: a számla fénymásolatát nem küldenéd el nekem postán? :B Én is adtam már el cuccot így (a fénymásolatot adtam vele), és elfogadták (mert sajnos később gariztatni kellett a cuccot). Szóval ez így elfogadható megoldás a boltnak. Hálás lennék, ha elküldenéd. Ha akarod, lehúzhatod róla tollal az alaplapon kívül is rajta szereplő cuccokat, majd ráírhatod, hogy ezt miért csináltad (csak a lapot adtad el a cuccok közül), de nekem jobb lenne, ha a kezemben tudnám a garipapírt. :B Remélem, megértesz, és hálás lennék, ha ezt megtennéd nekem.

    jercsi írta:
    Garanciát mint mondtam csak rajtam keresztül ! :R
    Neked is jobb nem kell időt pazarolnod rá !

    Tehát nem volt hajlandó elküldeni a garipapírt, még külön mondta is, hogy "csak rajtam keresztül!". Nem tudom, mi olyan bonyolult ezen.

    Így ne is várja el tőlem, hogy elutazok Szegedre gariztatni, hisz ő volt az, aki ennyire erőszakoskodott!

    Ja, és az előbb azt még el is felejtettem leírni, hogy a később váltott privátokból az derült ki, hogy ő azt sem tudta, hogy ViTaZi és én nem egy személy vagyunk, mert nekem olyat írt, hogy "te már egyszer ki akartad cseréltetni a lapot" (ugyanis ViTaZi ki akarta cseréltetni egy jobbra, ráfizetéssel, miután elromlott). Szóval azt hitte, hogy ViTaZi és én egy és ugyanaz a személy vagyunk, ergo még így sem intézkedett volna.

    Ahogy nekem ViTaZi mesélte a történteket arrogáns, nagyképű módon lerázta őt jercsi, amikor megkereste a gariztatás ügyében (pedig eléggé úgy tűnik, hogy azt hitte, hogy ViTaZi én vagyok). Ezt megint csak nem tudom elfogadni.

    Nem kell 100 évig 30 emberen keresztül intézni a garit. Ennél azért sokkal egyszerűbb a helyzet: nekem megígérte, garipapírt nem küldött, én továbbadtam (itt jön az, hogy neki azért nehogy már ne legyen mindegy, hogy ki küldi el neki a lapot postán, meg honnan... engem se ismer meg ViTaZi-t se), aztán sz@rt bele az egészbe. És ahogy ViTaZi mesélte a dolgot: még a garipapírt is úgy kellett tőle elkérnie, mert alig akarta elküldeni azt is.

    Ezen nem lehet mit szépíteni. Te itt a jercsi védelmében felhoztál egy durván erős túlzást, ami ráadásul nem is helytálló.

    Ezt írtad:

    "Én személy szerint, ha eladtam volna egy lapot, amin van még gari, akkor odaadtam volna vele a számlát, és részemről el van felejtve." - Na, most már talán érted, hogy én is ezt akartam, de amúgy ezt leírtam korábban is. Ő erőszakoskodott privátban, hogy nem küldi el, hanem hozzá menjek, ha gariztatni kell. Ha akkor elküldte volna a papírt, akkor most nem lenne ez az egész, de ha már magára vállalta (teljesen saját akaratából) a gariztatást, akkor azt illett volna betartani.

    "Már az is szívesség volt ebben az esetben hogy neked vállalta volna." - Neked az szívesség, hogy nem volt hajlandó elküldeni a garipapírt, amikor kértem? Hahaha... :DD Ezt komolyan gondoltad?

  • tibz03

    őstag

    válasz pmheros #284 üzenetére

    "Az utolsó bekezdésedben tőlem idézet mondat végéről kihagytam: a gariztatást." - Tudom, hogy erre gondoltál. Nem értem, miért nem világos neked a dolog. Jercsi a gariztatást vállalta magára, még annak ellenére is, hogy én kértem tőle, hogy inkább küldje el nekem a garipapírt. Ha elküldte volna, úgy adtam volna el a lapot, hogy jercsi sehol sincs a sztoriban, mert van egy lap + garipapír, és kész, nem kell bevonni senkit. De nem küldte el. Hogy miért, ez valószínűleg örök rejtély marad. Ellenben többször, nyomatékosan leírta, hogy hozzá forduljak, ha gond van. Ez nálam automatikusan azt jelenti, hogy ha elpostázom neki a lapot, akkor intézi a garit (esetleg elküldöm neki az összeget a visszapostázáshoz, hogy ne kerüljön pénzébe stb., ezek már részletkérdések). Annak mi értelme lenne, hogy nem küldi el a garipapírt, csak akkor, ha gariztatni kell? Ez teljesen nonszensz, ilyen szituációban erre senki sem gondol. Illetve a "Neked is jobb nem kell időt pazarolnod rá !" üzenetéből nekem egyértelműen az jött le, hogy ha gariztatnom kell, nem kell rá időt pazarolnom, mert ő intézi. Szerintem mindenki másnak így jött volna le.

    Merthogy jercsi nem azt írta, hogy "figyelj, nálam van a garipapír, ha gond van a lappal, szólj, és elküldöm a garipapírt, aztán te elintézed". Neked, kedves pmheros, akkor lenne igazad, ha jercsi ezt írta volna, de ilyenről szó sem volt. :U Ez amúgy is értelmetlen: miért csak akkor kapnék garipapírt, ha gond van? :F Akárhol veszel valamit, azonnal szokás adni garipapírt, jól néznénk ki, ha bemennél az ipon-ba vásárolni, és azt mondanák, hogy "ha baj van a termékkel, gyere vissza, adunk garipapírt, azzal meg gyere vissza újra, és legarizzuk". :U

    Nem akarom tovább csűrni-csavarni a dolgot, leírtam mindent a hozzászólásaimban, utánam lehet nézni, hogy mennyire elégedettek/nem elégedettek velem a tőlem vásárló emberek itt a PH-n. Korrekt embernek tartom magam üzleti téren (és mások is engem), de ez egy vicc, amit jercsi eljátszott. Ha figyelmesen elolvassátok az én hsz.-eimet és az ő reakcióit, érdekes módon vagy kitérő válaszokat adott, vagy össze-vissza beszélt, de értelmes reakció nem igazán jött tőle.

    Részemről befejeztem, akinek nem világos valami, az olvassa el újra a hsz.-okat, ugyanazokat tudnám leírni, amiket eddig is.

  • tibz03

    őstag

    válasz jercsi #286 üzenetére

    Már megint össze-vissza beszélsz. Velem mikor üzleteltél, kedves jercsi?! Soha! Úgy ígérted meg nekem a gariztatást, hogy soha életedben nem láttál, soha nem vettem tőled semmit, és te se tőlem, és mégis te magadtól vállaltad. Na meg ugye a lap garija hozzád szólt, és nem voltál hajlandó azt elpostázni nekem.
    Én mit intézzek ViTaZi-nak, amikor te vállaltad a gariztatást? Ki nem szarja le, ha 100 év múlva is gariztatnod kell, hisz te akartad annyira, nem emlékszel?! Totál ellentmondasz a hsz.-eidben annak, amit privátban irkáltál...
    A garit elpostáztad ViTaZi-nak, ki a frász állítja ennek az ellentettjét? Nem kell 100-szor megismételni, mert tudjuk, senki se tagadja.
    Az üzletünkhöz "csak" annyi közöd van, hogy a garipapíron ültél, gariztatást beígérve, ha az szükséges... és hát szükségessé vált, csak ekkora hipp-hopp elfelejtettél mindent, amit korábban beszéltünk. :U

  • tibz03

    őstag

    válasz mh197 #293 üzenetére

    Vicc a csávó. Ezen élvezkedik, hogy embereket ugráltat? Biztos valami kis taknyos hülye gyerek.

  • tibz03

    őstag

    válasz jercsi #296 üzenetére

    **************************

    ViTaZi-nak mit segítsek? Hogy intézzek garanciát, ha nem küldtél garipapírt? Ezredjére is csak azt tudom mondani, amik a tények: te vállaltad a gariztatást. ViTaZi-val meg hirtelen ilyen jóban lettél? Ennek örülök, legalább elintézitek a gari-dolgot. :K Bár én úgy tudtam, hogy amikor megkeresett téged gari-ügyben, elküldted melegebb éghajlatra... Áh, de tudod mit?! Én már leírtam mindent, fölöslegesnek tartom ezt tovább csűrni-csavarni. Szervusz!

    [ Módosította: Bordoi ]

  • tibz03

    őstag

    válasz jercsi #298 üzenetére

    Hát, "barátom", az értelmezéseddel marha nagy gondok vannak. Attól, hogy tapsikolós számjlikat irkálsz, még hülye maradsz.

    "A garanciát elintézem neki , mert te nem vagy hajlandó" - Nem! A garanciát azért intézed el, mert megígérted. Úgy látszik, kicsit magadba szálltál, nagyon helyes, jól nevelhető vagy ezek szerint. ;)

    "végül is én üzleteltem vele" - Te - legalább tizedjére írom - velem sem üzleteltél. ;)

    "Kíváncsi vagyok te mit mondtál neki , azt hogy te sem fogod ezt elintézni" - Fú, nem találtad még ki? A tényeket mondtam neki: hogy jercsi nekem nem adott garipapírt, hanem azt mondta, hogy ha gariztatni kell, hozzá forduljak.
    ************************************* Vedd már észre, hogy ugyanazt irkáljuk mindketten, mert te nem vagy képes befejezni. Most komolyan: hogy jönnek a tényekhez a te hülyeségeid? A hsz.-od tele van rizsával. Hogy van képed olyanokat leírni, mint pl. "A garanciát elintézem neki , mert te nem vagy hajlandó"?! ********************* Énrám te ne mutogassál, mert ViTaZi-nak már elküldtem a privát beszélgetéseinket, ő legalább tudja, hogy itt kamuzol, hiába játszod itt a "jóarcot", aki most segít, én meg vagyok a csúnya gonosz, aki nem segít. Ki előtt akarod magad feltüntetni jó színben? Sajnos már elb@sztad, mert egy kis ************, ezt már levágják itt páran, de én legalábbis mindenképp, úgyhogy nekem fölösleges nyomatni a rizsát, akár be is fejezheted. Te is tudod, mi az igazság, úgyhogy ne kavard itt a sz@rt inkább.

    [ Módosította: Bordoi ]

  • tibz03

    őstag

    válasz KilgoreTrout #300 üzenetére

    Nem tudom, hogy gondolta, de már legalább 10-szer leírta, hogy "én lusta vagyok intézkedni". Én nem tudom, milyen álomvilágban él ez az ember.

    De amúgy már rájöttem: szerintem csak ki akar borítani (jobbat amúgy sem tud csinálni, mert tudja, hogy igazam van, és tények ellen beszél), és ez sikerült is neki. Úgyhogy ezentúl ha továbbra is a hülyeségét írja, akkor nem válaszolok rá, teljesen fölösleges. Ő is tudja, hogy hülyeséget beszél.

Új hozzászólás Aktív témák