Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #92415744

    törölt tag

    Néztem ennek az oldalnak az elején, a jogi részeit irkálta le valaki az adásvételeknek.
    Valóban nehéz úgy eladni itt valamit, hogy egyértelműen bizonyosak legyünk. jó-e.
    Azt tudom, én ezentúl csak úgy veszek hardvert itt, hogy viszek egy gépet magammal, belepróbálom a cuccot, és ha jó, csak akkor...
    Az utóbbi két hétben 5 hibás hardevercuccot vettem itt, már kezdek agyilag elsorvadni ettől, hogy sokan itt akarják a hibás szarjukat eladni.
    Úgyis kiderül előbb utóbb...
    Ezek az egyedek csak avval nincsenek tisztában, hogy vannak itt kevésbé szívbajos emberkék(én pl) akik simán elmennek a rendőrségre, vagy szólnak egy ügyvéd ismerősüknek, és már küldenek is egy fizetési meghagyást a kerületi bíróságtól.
    Valahol szép nagy betűkkel ki kellene írni ide a PH első oldalaira, hogy ne itt áruld a hibás termékeidet, mert nagyon ráfaragsz!
    Azt hiszem elkezdem én is itt osztogatni a fekete bogyókat....bár sokat érek vele....újraregisztrál az illető.

  • #92415744

    törölt tag

    válasz Tothgera30 #912 üzenetére

    Mondjuk aki postán rendel valamit, szerintem az annak örüljön, hogy egyáltalán nem egy darab b2-es téglát kap, nemhogy a hangszóróján mennyire csillog középen a kúp...
    Én legutoljára azt hiszem 2005-ben rendeltem postán valamit, na akkor bele is untam.
    Épp elegen vesznek palira személyesen is, nem kell még hogy postázzak is. :)
    Mondjuk rengetegszer van olyan, hogy valaki nagyon jó áron ad el valamit, és utólag veszem észre, hogy ez nem jó rajta, az nem jó.....
    Ott egye a fene, biztos nem bírt a lelkiismeretével az illető, legalább annyi gerinc volt benne, hogy nem annyiért adta, mintha tökéletes lett volna.
    Meg hát aki használtan vesz valamit, fejlesszen már ki magában annyi képességet, hogy megremoválja az adott kishibás kütyüt.
    Mondjuk nem tartozik ide semmilyen hardvereszköz, azoknál 50 százalék a hibelehetőség, vagy kaki, vagy nem. :)

  • #92415744

    törölt tag

    válasz Kis Joe #964 üzenetére

    Remélem nem boltoltad vissza a kártyát.
    Sok olyan buherátor ember van, hogy el sem hiszed...
    Nem vette fel a szemüvegét, sötétben szerelte, egyik kezében a cigi volt, másikkal evett...
    Mindennek tetejébe a gyártók is olyan trehányak, hogy na...vagy bíznak a hamar tönkremenetelben, elvégre fogyasztói társadalom van.
    Rengeteg olyan GPU-val találkoztam, ahol elég lett volna kicsit megbillegtetni a hűtőt, és máris rövidre zár a GPU tetején pár ellenállást, stb-t.

    Éppen ezért szigorún csak úgy adok el valamit, ha ÉN teszem bele az illető gépébe a cuccot, és mindketten látjuk, hogy működik. Ha nem, akkor inkompatibilitás(rohadt sokszor van ilyen, múltkor szívtam egy x1950pro kártyával, meg nforce chipsettel, végeredmény, hogy a kettő együtt egyszerűen nem megy!)
    Ha meg nem akarja kipróbálni, akkor mondom neki, bocsi, de akkor garancia nincs.

  • #92415744

    törölt tag

    válasz d4Y.187 #1220 üzenetére

    Akkor jöjjön az én verzióm:

    d4Y.187 nevű emberkétől vettem már másodszorra is egy alaplapot, az elsőnél lehetővé tette, hogy otthonában megnézzem, működés közben, ezt most nem ajánlotta fel...megbíztam benne, én hülye.
    Kb 140km utazás után itthon beszereltem az alaplapot a házba, eddig kb ha 500 gépet nem raktam össze, akkor egyet sem...
    Bekapcsolom a gépet, ventilátorok felpörögnek, de kép nincs.
    Megpróbáltam a ramokat cserélgetni, úgy sem. Ekkor kicseréltem egy másik processzorra, a helyzet ugyanaz.
    Bekötöttem egy speakert az alaplapra, hogy megnézzem, kisípolja-e, ha nincs benne ram. Kisípolta, de csak a Celeron D procival, valószínű a celeron 420-hoz biosfrissítés kellene neki...ha menne...
    Képet semmilyen formában nem ad az alaplap, az alaplapi integrált videójáról sem, egy pci, és egy pci-e kártyával is próbáltam. Ekkor kiszedtem a lapot, majd egy dobozra téve próbáltam meg megint, de sehogy, se házon belül, se kívül nem megy.
    Ekkor elkezdtem nézegetni az alaplapot, és láttam, hogy egy procifoglalati tű 180 fokban van meghajolva, nem kicsit...bár ettől még lehet, érintkezett az adott ponton a procinak, csak nem úgy. Ezt visszahajlítottam, utána jól állt, de ettől függetlenül a hiba ugyanaz.
    Ezt már azután csináltam, hogy írtam az eladónak, nem megy a lap, amit hitetlenkedve fogadott, hogy: papi, veled van a gond, vagy a ramjaimmal, procival, nála ez ment.
    Ezt a gépet csak azért fejlesztgettem volna tovább, hogy a fiam játszani tudjon már jobb játékokkal...
    Ehhez képest most én játszok, az említett úriemberrel...
    Aki most köti magát ahhoz, hogy belenyúltam az alaplapba, és ő ezt csak úgy veszi vissza, ha előbb elküldöm neki a lapot...ezek után közölné, hogy a lap hibás, nem adja vissza a pénzt. Buktam a lapot, postaköltséget, a lap árát, rengeteg időt...
    Mi ebből a tanulság?
    Lehetőleg csak érett emberektől, kipróbálva, normális garanciával...
    Ja, még annyit, hogy az alaplap egyik bordáján elég mély karcolások vannak, ami utal arra, hogyan tárolták, szállították a lapot, íme egy fotó róla:
    ennyi a sztori, köszönöm.....

  • #92415744

    törölt tag

    Ha már ennyire tisztában vagy a joggal, hozzájárultam én ahhoz hogy nyilvánosságra hozz bármilyen privát üzenetünket is?
    Kérdezd meg az ügyvéded(ha létezik egyáltalán...)

  • #92415744

    törölt tag

    válasz d4Y.187 #1224 üzenetére

    átvételkor?
    Megnéztem én szerinted a lapot átvételkor?
    Megbíztam benned ember...
    de nagyon kár volt.
    A mostani karcokra meg az előbb írja, hogy én karcoltam bele őket...ez már tényleg az aljasság netovábbja.

  • #92415744

    törölt tag

    válasz d4Y.187 #1231 üzenetére

    hidd el, senki se akar kitolni Veled, saját magammal meg pláne, a legnagyobb probléma, a távolság...
    Az is elképzelhető, hogy jó az alaplap, csak valami fondorlatos inkompatibilitás miatt nem passzol össze valami valamivel...volt már ilyen. Ezért kérdeztem végül, hogy milyen eszközökkel használtad Te ezt a lapot.
    Amúgy ha biztos lennél benne, hogy jó lapot adtál el, akkor szerintem nem lennél szívbajos, hogy visszavedd így...jól gondolom? A lap most is pontosan ugyanazt produkálja a cuccaimmal, mint a legelején, de legalább javítottam is a foglalaton, már egyáltalán nem látszik semmi, szabad szemmel. Két darab egyforma rammal próbáltam, lehet, avval van a gond, hogy nem tetszik neki, kingston 533-as 2x1gb.

  • #92415744

    törölt tag

    válasz Dealer95 #1230 üzenetére

    Köszönöm, ha segítesz mindkettőnknek a megegyezésre.
    :R

  • #92415744

    törölt tag

    válasz Graphics #1234 üzenetére

    Hát igen, nem tudom mi mehet tönkre ilyenkor benne.
    Volt az Asusnak még pár ilyesmije, pl egy s939-es foglalatos lapja, iszonyat módon melegedett.
    Ez a lap már az elejétől gatya volt, a vicc az egészben az, hogy ami helyett vettem, azon frissítettem biost, és most belemegy a másik proci, ami eddig nem ment bele...
    Hogy miért nem előbb csináltam ezt? :)

  • #92415744

    törölt tag

    válasz d4Y.187 #1236 üzenetére

    Megnyugtatlak, nem fog elindulni.
    Ez természetes, hogy én tettem tönkre, tőled más feltételezést nem várhattam.
    Még hozzáteszem, két különböző szatyor volt nálam, egyikben az egyik alaplap, a másik, amit te adtál.
    De ezek után egyértelmű a feltételezésed, hogy egy szatyorba rakok két alaplapot, szerintem ilyet még a 3 éves Ödönke se csinálna...
    Érdekes a hozzáállásod az emberekhez, mindenki hülye, senki nem ért semmihez, csak te egyedül.
    Ha elutaltad a teljes összeget+postaköltséget, küldöm a lapot.
    Mással megtenném, hogy előre küldöm, de veled ezek után....

  • #92415744

    törölt tag

    válasz lafaty80 #1238 üzenetére

    Ha tetted volna, ha nem, van egy szabály, ami mindenkire érvényes. Ha valaki hibás cuccot ad el, azt vegye vissza. Ellenkező estben csalást követ el. Ez nem hangulat, meg kedv kérdése, hogyha akarom visszaveszem, ha akarom nem.
    A lap az első perctől kezdve nem működött, semmi olyan behatás nem érte, amitől nálam tönkrement volna.
    És a moderátor egy másik fórumban beidézett tőle pár dolgot, ez erősen megkérdőjelezte ezek után, de már addig is, hogy én előre küldjek neki vissza bármit is. Vagyis szárad már a lelkén pár hibásan eladott alaplap...

  • #92415744

    törölt tag

    válasz d4Y.187 #1250 üzenetére

    Barátunk nem igazán törte magát, hogy rendezze a dolgot, egy darab üzenetet nem írt péntek óta, én már írtam neki elég üzenetet, hogy rossz alaplapot adott el, átvert vele.
    A lapot ma beadtam egy szervizbe, ott letesztelték, nem ment nekik sem, beszámították egy másikba minimális összegért, nem foglalkozom vele tovább...
    A tényen nem változtat ez, át lettem verve, és akkor még felém van a bizalmatlanság, hogy vajon visszaküldöm-e a lapot...
    Eddig itt a Ph-n ha nem vettem 200 alaplapot, akkor egyet sem, érdekes módon azokat mind sikerült életre kelteni. Persze volt, amit ugyanígy nem működött, de az eladó nem is volt benne biztos, hogy jó még utólag.
    A sztori még egyszer röviden:

    Elmentem az alaplapért, már vettem egyet az eladótól régebben, akkor felajánlotta, most nem, hogy kipróbálható nála.
    Ő azt állította, hogy ment neki hibátlanul, stb...
    Ehhez képest egy döglött bios elem volt benne, a procifoglalaton egy elhajlott tű volt.
    Mondtam neki, hogy nem megy az alaplap.
    Itt stílusával már kilőtte a biztosítékot, hogy "papi, velem van a gond, vagy a memóriával, procival..."
    Kérdésemre, hogy van e neki még hasonló alaplapja, azt mondta nincs.
    A mai napig árul egy gépet ugyanilyen alaplappal...
    Már adott el egy hibás alaplapot valakinek itt, ugyanez a kálvária, akkor megírta, ezentúl csak úgy ad el, hogyha kipróbálja a vevővel a cuccot...ehhez képest...
    Már akkor bebizonyosodott pár dolog róla, hogy nem biztos, hogy igazat mond...
    Tehát kérném a feketét neki, nehogy más ugyanígy járjon, mint én...
    Nem csak velem szúrt ki, a gyerekemmel, rabolta az időmet, utazási költség, stb...és tetejébe még kapom azt, hogy tíz Forintosonként lenyomja a torkomon...
    Nagyon kilőtte a biztosítékot nálam a figura, nem hinném, hogy idevaló lenne továbbra is.
    Köszönöm.

  • #92415744

    törölt tag

    válasz d4Y.187 #1252 üzenetére

    Persze, végül is ki vagyok én, hogy miattam felkelj, hogy bankba menj?
    Nem merek elmenni hozzád, félek, hogy megversz. :D

  • #92415744

    törölt tag

    válasz mtade #1265 üzenetére

    biosfrissítés nem segít az alaplapnak?
    Én is vettem egy procit, beletettem az alaplapba, meg se nyikkant vele.
    Frissítés után szépen megy vele.

  • #92415744

    törölt tag

    válasz mtade #1267 üzenetére

    Hát, ha a vevő procijával nem megy csak az alaplap, tényleg nem vagy köteles visszavenni, bár attól függ, hogy állapodtatok meg.
    Igen, sajna az Abit eléggé felszívódott már, de valahol biztos van egy bios hozzá.
    Én ezt egy ACER alaplappal játszottam el legutóbb amit írtam, pont egy frissebb biost találtam valahol.
    A legnagyobb g.cik a gyártók, mert nagyon meg tudják szivatni a népet az inkompatibilitásokkal.

  • #92415744

    törölt tag

    Leírnék egy sztorit, igen, én is hibás vagyok benne, de a történet a következő.
    Feltettem ide hirdetni 3 retro Commodore számítógépet a tartozékaival, 1 ft-ot írtam árnak, és úgy hirdettem, hogy főleg csere érdekelne(talán azt is írtam a hirdetésben, hogy mindegy, csak kicsi legyen, költöznöm kellene) árat azt nem írtam rájuk.
    De írtam, hogy tisztában vagyok az áraikkal ezeknek a gépeknek.
    Feltettem 3 fotót(nem a gépekről készültek, netről szedett fotók) és írtam a következőket róluk: szép állapotban eladóak, nem hiányosak, működnek. Tápegységekkel, kábelekkel, joystickkal, magnókkal, programokkal.
    Pár éve próbáltam ki őket, azóta hozzápasszoló tv hiányában nem vacakoltam velük. Tavaly legutóbb.
    Jelentkezett egy eladó, kérdezte, mennyit kérnék értük, röviden leírtam egy szerintem elég vicc összeget a 3 gépért: 15e Ft.
    Csak egy példa, ki mennyit kér egy darab ilyenért, és csak a gép+táp+doboz, igaz, szép állapotban van.
    (és minő véletlen, ez a hirdetés is a vevőé, aki jelentkezett...)
    [link]
    Házhoz vittem az úriembernek, annyit nem mondott érte, hogy köszi, Fejér megyéből vittem fel Budapestre, írtam is neki.
    Tehát személyesen vette át, lett volna lehetősége megnézni őket, én felajánlottam neki, segítek elvinni ezeket szatyrostul.
    Nem élt vele.
    Itthon másnap fogadott tőle egy levél, hogy egyedül a c64 működik jól, de az is tiszta sárga(max enyhén lehetett csak sárga, de inkább fehér, persze az ő 20e Ft-ért meghirdetett gépéhez képest valószínű sárga volt.)
    Azt még hozzáteszem, adtam hozzá neki programokat, gyári eredetieket(darabja máshol ki tudja mennyi, ez is néha horror árakon van), meg egy cartridge-ot is, ami állítása szerint 500Ft-ot ér....érdekesen árazta be, vaterán ezek 3500-5000 körül mennek.
    A plus/4 ről írtam, hogy nehezebben mennek a billentyűi, azt mondta rendben, még a személyes átadás előtt.)
    A levelében írta, hogy igen, tényleg nehezebben mennek a billentyűi, és van, amik nem is mennek, tehát használhatatlan ez is.
    (érdekes, nálam ment az összes billentyű, amikor kipróbáltam régebben)
    Viszont ami meglepett, hogy a C16 az nem működött nála, nálam ment, viszont egy nem hozzá való tápot adtam neki, lehet, ettől halt meg.
    Erre írtam neki, rendben van, hajlandó vagyok akkor azt visszavenni.
    Erre írta, nem, megtartaná az egész csomagot, csak utaljak neki vissza pénzt....
    Na most ennek fényében, hogy én vittem neki házhoz a gépeket, meg ő valószínűleg fel fogja újítani ezeket, (írta, hogy jó neki egy hibás AMIGA is, ha adok neki egy olyat kompenzációként....vicces figura, tehát gondolom azért jó neki a hibás is, mert meg tudja csinálni őket) aztán darabját 20 x ezerért majd eladja, kicsit morcos állapotba kerültem.
    Mondtam, nem utalok neki vissza semmit, ha arra járok, akkor visszaveszem a C16-ot.
    Erre jelentett a moderátoroknak, akik 1 hetet adtak az ügy rendezésére.(előtte töröltem a hirdetést, már tudtam, érdekes emberrel áldott meg a sors...)
    Mire én olyan pipa lettem, hogy írtam egy anyázós levelet az illetőnek, hogy mondtam, visszaveszem az 1 hibás gépet..
    Ezek után írtam neki, hogy majd ő szépen eljön ide Fejér megyébe, és visszahozza az egész pakkot. Vagy amit akar.
    Ha emiatt kiraknak a PH-ról, akkor ennyi, nem fogok kútba ugrani emiatt.
    De az ilyen filléreskedő(még HD videókat is csinált a gépek működéséről...) emberkéktől kivagyok kissé.
    Mint mondtam, ment nálam mind a 3 gép, ő patika állapotúakat akart, teljesen hibátlan működéssel.
    Azért megnézném, 5000ft-ért mikor kap olyan állapotút bárhol tartozékokkal.
    Én is régebb óra foglalkoztam ilyen gépekkel, de amiket itt vettem a PH-n, vagy a vaterán, jófogáson, mindnek volt valami kis baja.
    Egy szót nem szóltam érte soha senkinek ezért. 30 éves gépekről beszélünk, találkoztam olyannal, aminek el volt száradva a gumi már a magnójában(az enyémek működtek hibátlanul, mert kicseréltem őket)
    Bocs a hosszú regényért, csak valahol legyen róla írás.
    Ha nem rendeződik az ügy, törlöm magam innen.
    Ennyi volt akkor.

  • #92415744

    törölt tag

    Hát vettem már én is annyi teljesen hibás cuccot, innen is, más oldalról is, de nem vacakoltam vele, vagy próbáltam gatyába rázni, vagy eladtam bagóért.
    De ezeket a régi kütyüket meg egy 5 éves gyerkőc is tudja javítani, még az öregapám bumszli pákájával is lehet benne IC-t cserélni.
    De ez van, öreg cuccok ezek, sok csodát ne várjon már az ember, szerintem.

    [ Szerkesztve ]

  • #92415744

    törölt tag

    na, megkaptam a magamét, lett 3 fekete bumedlim, így jártam.
    Mondtam neki, ha visszahozza, visszaveszem a gépeket.
    Nem, egyszerűbb fekete mütyürkézni.
    Mondjuk ez a ph is érdekes, ha én veszek hibás cuccot, akkor is feketét kapok, ha olcsón eladok valamit, és vissza akarom venni, akkor is.
    Na, így vigyek még egyszer házhoz valakinek valamit....

    [ Szerkesztve ]

  • #92415744

    törölt tag

    válasz Faterkam #1532 üzenetére

    lehet, 5x-ösen is, de majd figyelem, aztán jelentkezek rá, hogy megvenném. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák