Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kekmen

    senior tag

    válasz Bundáska #1471 üzenetére

    Aha, látom nincsenek nagy igényeid. Szóval tudjon 30MB/s is ha olyan a "tori". Ezek szerint garantált sebességre van szükséged?! Dedikált Gigabites vonal 70-80 ezer Ft, ehhez kell egy megfelelő gép és háttértár rendszer, ami kitudja szolgálni. Ha most te 30MB/s akarsz (vagy egy picit többet) az akkor kb ~ 1/3-ad része a vonalnak, plusz még nem árt ha haszon is van egy kevés rajta az üzemeltetőnek, szóval olyan 30-35 ezer forintból ki is jön. Persze kivehetsz 5-6 ezerért is "Gigabites" szervert 2db 500-as vinyóval és 12 emberrel, akkor is meglehet a 30MB/s, hajnal 4-kor ha szerencséd van és senki nem tölt rajtad kívül és épp kifogsz valami forgalmas torrentet. Ha meg a cél az hogy, hogy X oldalon az adatlapodra feltehesd a képet, hogy te mennyivel töltöttél, akkor arra az utóbbi is elég. 1 hónapon belül biztosan sikerül valami jó képet csinálni, ha nem meg még mindig ott a photoshop. :)
    Bocsásd meg a cinizmusom, de ilyen igényekkel előállni...Ellenben ha van tényleg 30 ezer forintod rá havonta akkor biztosan minőséget kapsz, aki ennél kevesebbért kínálja és azt mondja garantált, az hazudik.
    Én pl. a legnagyobb csomagnál is max 50Mbit-et garantálok (le/föl), bár fölső határ nincs, ha épp van kapacitás simán megszaladhat. Így is föl szokott menni 6-7 TB havi szinten vegyesen magyar oldalakra és akkor elég szolidan volt használva. A megbízhatóság pedig újabb fontos szempont, ezt előre nem igazán tudod leellenőrizni, legföljebb hallomásból. Nekünk jelenleg 165 napja megy szünet nélkül a gép, az jónak számít? :D

    szerk.:

    Kantorpe:
    Hát igen, biztos volt már jobb, nem vagyok az a "printszkrínreránőttazujjam" típus. :N
    És köszönöm a dicsérő szavakat, jól esik. Nem hiába, 3 éve a "cégnél" eddig 1 elégedetlen ügyféllel (ő is volt vagy 14 éves), szerintem kiérdemeltem igazán. :B

    [ Szerkesztve ]

    "Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

Új hozzászólás Aktív témák