Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soma01

    veterán

    válasz NonStopSeed #1455 üzenetére

    "Minden Non Stop Seed szerver az alábbi specifikációkkal rendelkezik:

    Processzor: Core™2Duo E8400 2x3.00 GHz
    Memória: 4GB
    HDD: 2x500GB
    Sávszélesség: 100Mbit dedikált, nemzetközi
    Áramellátás: 100% zöld energiából (szélenergia), CO2 emisszió 0%
    Operációs rendszer: Windows 2008 Web Edition
    Vírusvédelem: AVG Internet Security 9.0
    uTorrent: 1.8.5
    Felhasználók száma: maximum 10 / szerver"

    Egy szerverben 2 vinyó van. Erre tesztek 10 embert. Ezek szerint egy vinyón a legjobb esetben is 2 fő van, de akár 5 vagy legrosszabb esetben 8 is lehet? (akkor 8 ha az egyik vinyón már 2 fő van egy 200-as meg egy 300-as csomaggal)

    "kapcsolat: 100Mbps nemzetközi
    sávszélesség: korlátlan"

    Akkor most mennyi a sávszél? Korlátlan hazai irányba? És az kb. mennyi? 100gbit? A nemzetközi az Ok.

    [ Szerkesztve ]

  • Aszpik

    tag

    válasz NonStopSeed #1455 üzenetére

    Vélemény.

    2x500GB-on 10 felhasználónak KEVÉS!!!

    Ha az egyiken van 2 felhasználó akkor 200GB 12 slot meg 300GB korlárlan slot akkor az nem jó egyik felhasználónak sem. Egyik a másiktól elveszi a teljesítményt.
    a másik 500GB-on 8 felhasználó az nem is lenne rossz ha 1 felhasználó max 3 Slotot kapna akkor lenne sebesség is.
    De hogy kb 40-50 slotfog futniakkor az nagyon sok hacsak nem WD Raptor winyók vannak benne. De tudtommal még nincs 500GB-os modell belőle.
    100Mbit/s akkor mindenkinek jut belőle 1,28MB/s le és feltöltés.
    De ennyi emberrel 1 vinyón akármekkora lehet a sávszél akkor se lenne kihasználva.

    Ez az én véleményem!!!
    Semmi fikázás nincs benne de én így értelmeztem!!!!!!
    Ha máshogy van kérlek írd le.

    üdv: Aszpik

    [ Szerkesztve ]

    "Most is ugyan olyan jó az éden, Ugyanolyan sz@r, mint régen" ;)

  • Kekmen

    senior tag

    válasz NonStopSeed #1455 üzenetére

    A hozzá nem értés iskolapéldája.2 HDD-vel nem indítunk seed-szervert, még 100Mbit-hez is 4-5 ajánlott. 10 ember/gép ? Ezt nem tudom, hogy találtátok ki (feltételezem a többesszámot) fentebb már szóltak előttem a vinyófelosztásról, de az slottól és sávszéltől függetlenül olyannyira le lesz terhelve, hogy itthonról gyorsabban töltök, pedig ADSL-em van. Feltételezem a gép nem a tiétek, hanem külföldi (tippelek: Németország) szolgáltatónál van bérelve egy dedikált vas, ezért nincs is szó belföldi sávszélességről és ezért van 32-es betűmérettel kiírva a zöld energia, ami tudtommal Magyarországon még nem igazán van elterjedve, főleg nem az ELMÜ-nél. :)
    Szóval kivettetek egy dedikált gépet és ahogy az árakból nézem szeretnétek kb 2-3X haszonnal üzemeltetni havi szinten. Szerintem nem fog menni ilyen konstrukcióval és ezekkel az árakkal, de azért sok sikert. ;)

    "Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

Új hozzászólás Aktív témák