Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dale

    aktív tag

    Amennyiben valakit érdekel hogy ESTA-val max 90 napos kiutazás hogy megy, leírom a májusi dolgokat.

    Én Pittsburghbe mentem New Yorki átszállással, ami azt jelenti hogy New Yorkban történik meg a beléptetés és ellenőrzés. Még a gépen ki kell tölteni egy vámáru nyilatkozatot (ez normál esetben nullás mert a saját cuccaid nem számítanak, csak amit ott fogsz hagyni az országban mert kereskedsz vele vagy valami) és ugyanazt a zöld kérdőívet amit elektronikusan már kitöltöttél. Az ESTA site-ról az engedélyező oldal legyen kinyomtatva mert ezt még a magyar reptéren is megnézik miközben check-inre vársz, az engedély szám meg asszem kellett a zöld nyomtatványra, de ebben nem vagyok már biztos. Mindenesetre legyen nálad!

    New Yorkban a következő az ügymenet:

    Immigration terminálnál a tiszt elkéri az útleveled meg a fentebb említett két papírt amit a gépen kitöltöttél. Egy kis kamerába bámulás után egy kis scannerrel leveszik az ujjlenyomatokat, hüvelyk majd a négy ujj egyszerre, mindkét kézről asszem. Tőlem csak annyit kérdeztek hogy beszélek-e az előttem levő hölgyek nyelvén, akik csak kommunikációs problémák miatt akadtak fenn (horvátok voltak vagy ilyesmi), szóval semmi nyaggatás hogy ki fia borja vagy, hova mész, mit csinálsz... A zöld nyomtatvány alsó részét letépte és berakta az útlevélbe, ezen van rajta világosan leírva hogy meddig érvényes a vízumod.

    Most hogy hivatalosan beléptél az USA-ba, a csomagodat fel kell venned akkor is ha átszállsz másik gépre. Az én esetemben ez annyi volt hogy csomagot összeszedtem, átmentem a másik biztonsági ellenőrzéshez és csak rá kellett raknom egy futószalagra (nem ellenőrizték a tartalmát, pedig megtehetnék) aztán mehettem cipő meg laptop átvilágítása közben át a scanneren. Rutinos utazóként ez nálam sosem csipog be. :) Ezek után pedig csak megkeresed hogy honnan indul a kapcsolódó járatod és vársz. Vagy megszívod mint én akinek törölték a járatát vihar miatt, a következő gépre nem tudtak helyet szorítani de a csomagomat se adták vissza, az felfér a gépre, vegyem át Pittsburghben... Szóval végül beintettem és elmentem busszal, na az kemény volt. :) Szóval New Yorkban nem nézegették a csomagomat, akkor sem tették volna ha kisétálok vele Queensbe.

    Visszafelé pedig Pittsburghben már úgy vették fel a csomagomat hogy majd Budapesten megkapom, szóval itt már nem volt a dupla szerencsétlenkedés, a gép is időben rendben elindult. Biztonsági ellenőrzés egyedül Pittsburghben volt, pont annyira volt komoly mint bárhol Európában, vagyis semennyire (cipő, röntgen, scanner) csak extraként egy hölgy külön ellenőrizte a laptopomat és megdícsérte hogy milyen szép (fehér MacBook). :) New Yorkban csak kapun be, másik kapuhoz át, várakozás.

    Az biztos hogy legközelebb (ősszel) Budapest - Párizs - Pittsburgh útvonalon megyek mert ezt nincs kedvem mégegyszer eljátszani, a várakozás rövidebb, a JFK meg a legszarabb reptér amit valaha láttam, beleértve a Ferihegy 1-et ami ahhoz képest mesés.

    Szóval az ellenőrzésektől meg visszafordítástól csak annyira kell félni, mintha pl Londonba repülnél. Annyira simán mentek a hivatalos dolgok hogy folyton úgy éreztem, valahol rossz helyen fordultam be és az amerikai állampolgárok sorában haladok előre. Ha utazni van kedvetek, tegyétek bátran, nincs mitől tartani.

    https://enginedesigns.net

  • Dale

    aktív tag

    válasz fokukac #988 üzenetére

    A csomagodra van még esély, vagy végleg eltűnt? Amúgy JFK-nek külön gratula, hogy visszafelé esett az eső és a gépről jó kis csúszós vaslépcsőn kellett lekecmeregni, át a szabad levegőn egy sátor kinézetű építményhez ami jó hosszan kanyargott végig a kifutón és mindenhol ömlött be rajta a víz. :) A hatvanas években biztos nagyon modern hely volt de most enyhén szánalmas az egész.

    Apropó csomag: Pittsburghben miután a barátnőm összeszedett, elmentünk a reptérre a csomagomért. Magyar szemmel furcsa, hogy a csomagkeringőhöz simán le tudtunk sétálni, semmi ellenőrzés vagy ilyesmi. Nagynehezen megtaláltuk a Delta Airlines ügynökét az egyik futószalag mellett, volt a bódéja előtt pár csomag, köztük az enyém is. (Jó sok embert megszívatott a törölt járat.) Mondom az ügynöknek hogy itt a csomagom kint, odaadnám a cédulámat érte... Ő meg nem, nem kell, csak fogd és vidd! A cetlire se nézett rá. Háááát lehet hogy itthon nem nagyon maradnának ott a csomagok míg a tulaj átveszi...

    https://enginedesigns.net

  • Dale

    aktív tag

    válasz tiv83us #991 üzenetére

    Sajnos nehéz átlépni azon hogy itt csak azt nem viszik el ami le van betonozva. Koppenhágában (Dánia) mindig magamra kell szólnom, ne gondolkozzak már azon hogy az a kismillió bicikli vajon meddig lenne a falak mellé támasztva Budapesten. Nehéz erről lejönni, majd meglátjuk mikorra sikerül, ha már átköltöztem a nagy vízen túlra.

    https://enginedesigns.net

Új hozzászólás Aktív témák