Új hozzászólás Aktív témák

  • Tangerine

    senior tag

    válasz Rover623 #52 üzenetére

    Tudok számolni. Csak csimmasz keresgélt rossz helyen:

    A computeruniverse.net-en ugyanis a 6-os kaméleon
    64€ (régi) (Bővebben: link) ill. 76€ az új (Bővebben: link), azaz 16000 ill. 19000. De annyira nem keresgéltem, lehet, hogy olcsóbb hely is van. Úgyhogy ha itthon a régi fajta 25000 Ft, akkor 16000 * 1,5 = 24000-rel még alul is becsültem, mert akkor több, mint 1,5 x itthon a ''nyers'' ára.
    Romlik az arány a szállítással, ami 23 €, így a 16000-esből már 21750-ven lesz. De aki nem BP-i, mint pl. én annak itthon is kell postát fizetni, igaz nem ennyit, sacc 1-2000 Ft. Tehát mindenképpen olcsóbb kintről.

    A garival igazad van, de:
    1. én optimimista vagyok, és bízom, hogy egy ilyen viszonylag ''egyszerű'' cucc nem romlik el
    2. ha mégis elromlik - ismerve a hazai garanciális ügyintézéseket - még az is lehet, könnyebben érvényesíthetem a garanciát kint, mint itthon (tisztelet a kivételnek)
    3. ennél drágább cuccot is vettem kint (400 €), ami nem romlott el (még, kop-kop), igaz az itthon semennyiért sem lehetett/lehet kapni.

    Szóval nem sokat tévedtem a 150%-kal.
    Egyébként szinte mindenre áll ez a 150%, csak egy nagyobb összegű cuccnál nem ront annyit a postaköltség, mert a 400€ cuccra is ''csak'' 23 volt.
    Szóval akár ketten összefogva is sokkal jobban megérné kintről beszerezni.

    Nem véletlenül járnak műszaki cuccokért nyugatra, meg virágoznak olyan oldalak, mint pl. pixmania, nomatika, stb. Ez utóbbinál már magyar felület is van, ami ritka egy külföldi oldal esetében, gondolom nem véletlenül.
    És az ezek még nem is a legolcsóbbak, mert usákiában még kevesebb mindennek az ára $-ban, mint az EU-ban €-ban. Bár itt meg a vám játszik be, ami megbonyolítja a dolgokat.

    Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

Új hozzászólás Aktív témák