Keresés

Aktív témák

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Atamano #33 üzenetére

    Pedig már volt infó, hogy mi lesz ezután. 1. java programozó 2. frontend fejlesztő 3. szoftvertesztelő 4. üzemeltető

    Mondjuk itt semmi nincs kőbe vésve de elvileg ezekre lehet jelentkezni azoknak akiket kiválasztanak. Én 78%-ot értem el de rohadtul nem érzem, hogy tudnék programozni, gondolom ezért lesz a logikai kompetencia teszt, hogy a hozzám hasonlókat kiszűrjék. Én megmondtam korábban is, hogy 5-10 ezer embernek lesz megadva a 100%-os állami támogatás, néhány éve amikor ugyanígy állami támogatással képeztek kamionsofőröket akkor 5 ezer volt a létszám és az szerintem olcsóbb volt mint ezek a programozó képzések. Ez EU-s pénz volt asszem, fel kellett használni, el kellett költeni.

    Thanos was right.

  • válasz Atamano #33 üzenetére

    A videókból kiderült, hogy már 2019 májusában készen voltak a videók. Igazából a tanfolyamokat szervező cégtől valószínűleg szimplán megvett az állam egy tananyagot, és kész.

    drmcflaj: ebből látszik, mennyien vették komolyan. Totál kezdő vagyok egyébként weblap fejlesztés terén, van némi C++ tapasztalatom, amennyit a fősulin oktattak, de, ami a fő lényeg, angol tudásom. De, ha valaki tisztességgel végignézte a videókat, a vizsgán meg használhatta a Google-t, és a konzolt, és ezek után sem volt képes összehozni egy megfelelést, szálljon magába.

    Tipikusan az ilyen emberek, akik a suliban az emberen lógnak vizsgázáskor, mert annyira nem képesek, hogy megismételjék az órai anyagot, csak más számokkal, vagy kövessenek egy 10 lépésből álló - mondjuk - mérési folyamatot.

    Mivel nem volt előfeltétele a dolognak - főiskolára eleve fel sem veszik a hülyéket, vagy kiesnek az első félévben - nem meglepő a "bukási" arány. Gyakorló feladatokkal, vagy a vizsgán tényleges programozási feladattal még ennyien sem ugrották volna meg a lécet.

    De most tényleg! Bármit használhattál, elég sok idő is volt rá... még orvosnak is levizsgáznék így, hogy közöm nincs hozzá, de van egy egyébként elég jól felépített videó oktatás, és 25% esélyed, hogy eltaláld a jó választ.

    A tanultakkal simán össze tudok rakni egy korszerű alap weboldalt - mert vettem a fáradtságot, és csináltam a videóval szinkronban az anyagot, azaz minden meg van a Visual Studióban. A backend részét így, hogy csak a saját gépemen fut, nem tudom hova tenni, de biztosan jó alap lesz a tényleges backend szerverhez való programozáshoz.

    Mindenesetre remélem, hogy a pótvizsgára sem nő jelentősen a vizsgázottak száma, legalább lesz esélye olyanoknak képzéshez jutni, akik nem vették félvállról, hanem tényleg szükségük van átképzésre, mert - például - hála a kormánynak, 20+ év után lapátra tette őket a munkahelye.

    [ Szerkesztve ]

    Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

Aktív témák