Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #31757056

    törölt tag

    válasz kali #733 üzenetére

    Azt nem mondhatom tutira hogy jó az IDE kábel, mert nem tudom, mindenesetre új, egy Gigabyte kábel, egy 2 hetes P35-DS3 alaplap tartozékai közül vettem el. Természetesen 80 eres, 40 eressel nem is próbálkoznék. De hozok egy másikat és megnézem azzal is.

    Nálam a következőképpen alakul a dolog, egy NEC 3550 író van kötve master-re, slave-re meg az Optiarc. A NEC továbbra is a szokásos sebességgel ír, egy éves író. Az Optiarc berakása óta ugyanúgy viselkedik, nem lassult, csutkán olvas mindig amit a lemez bír, és úgy is ír ahogy azt kell. Azért nem gondolnám hogy a kábel rossz, mert akkor a NEC írónak is hülyéskednie kéne. Más IDE eszközök nincsenek a gépben a két írót kivéve. Egyébként a régi író szerintem nem lassíthatja igazán az újat, annyi a különbség köztük az info tool szerint hogy DVD RAM lemezt is ír már az Optiarc, valamint tud írni 18x-szorosan is, valamint a Labelflash.

    Az IDE vezérlőt megnézni egy jó ötlet lehet, azt még nem tettem meg. (...) Most gyorsan megtettem, az eszközkezelőben, és az egyikre azt írja hogy csak PIO... :W A franc megesz, akkor ez lesz a baj... Jumperek természetesen rendben vannak :)

    Köszi választ!

Új hozzászólás Aktív témák