Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hanee

    senior tag

    válasz joysefke #37 üzenetére

    Én azt nem értem csak, hogy ha hajlandó vagy elismerni az ingatlanirodák kiadását, az ügyvédekét miért nem?

    Az ügyvéd ugyanúgy fizet adott esetben bérleti díjat az irodáért (sokszor nem is keveset, Budapesten, a belvárosban egy iroda bérlése akár havi 1 millió Ft is lehet, ez nem túlzás), munkabért és járulékokat az alkalmazottai után (illetve járulékot maga után, no meg valami nyereség neki is kell), neki is vannak anyagköltségei, anyagi és személyi felelősséget vállal azért, hogy az ügylet "ügyvédileg" rendben van és az ingatlan VALÓBAN megfelel a leírtaknak (teher és permentes).

    Fenntartja a felelősségbiztosítását, ügyvédi kamara tagsági díját fizeti.. Adott esetben az irodában tartott értékekre is biztosítást köt (pl. az ügyvédi letétben lévő értékekre).

    Rengeteg pénzbe kerül az is, hogy továbbképzi magát azért, hogy naprakész legyen. Egyetlen 2 napos előadás díja olyan 30-100 ezer Ft között mozog és én személy szerint úgy gondolom ezt nem sokan úszhatják meg, hiszen a jogrendszer folyamatosan változik és a kisujjából senki sem szopja ki az új információkat összefoglalva.

    Továbbá az is pénzbe kerül, hogy mindig friss és naprakész legyen a jogi adatbázisa is, ezek nem olcsó dolgok. Egy jogtár negyedévre 70 ezer Ft körül van ha jól tudom és akkor még nem vett esetlegesen szaklapokat..

    Egy ügyvéd éppúgy vállalkozó, mint egy ingatlaniroda. Neki éppúgy vannak marketing költségei és ő éppúgy rohangál azért, hogy minden rendben legyen és el legyen intézve.
    Én láttam már ügyvédet, aki reggel 8-kor már és este 7-kor még fogadta az ügyfeleit és dolgozott, s mégig, nem lehet kimondottan gazdagnak nevezni, bár tény hogy jómódban él a családja (de ezért ugye napi 10-12 órát dolgozik).

    És ne felejtsük el azt sem, hogy mire valakiből ügyvéd lesz és elkéri tőled ezt a pénzt, addig 5 éves - kicsit sem könnyű - egyetemet végez el, és további 3 évig dolgozik és tanul, majd leszakvizsgázik, sőt még ezután is adott esetben gyakorlatot szerez és kidolgozza a belét hogy félretegyen, hiszen nem mindenkinek van pénze rögtön beindítani egy ügyvédi praxist.
    Eddig egy átlag jogász elkölti egy kisebb lakás árát a tanulmányaira és rengeteg energiát fektet abba, hogy megszerezze a tudását, valamint vállalkozását felépítse.

    Szerintem végezz el egy jogi egyetemet, menj el ügyvédnek, próbáld ki és utána jelents ki markáns véleményt arról, hogy mi reális és mi irreális ebben a szakmában :F

    Naná hogy sok kifizetni ezt a pénzt, de ugyanígy sok kifizetni mondjuk évente 80 ezer Ft-ot azért, hogy pl. a Főtáv Rt. készenlétben tartja neked a szolgáltatását. Ez ellen is lehet hőbörögni, de ennyi az ára és nem változik meg azért mert sokallod.

    Ha nincs ügyvéd ismerősöd aki jóbarát, akkor nem fogsz találni senkit, aki ennyi pénzért megírja neked a szerződést. Ez 1000%. Olyat találni fogsz, aki kedvezőbb áron ír szerződést, mondjuk 50-70 ezer Ft-ért, fix díjban megállapítva. Ez így reális. De a 10 ezer az nem.

    hanee

    hanee

Új hozzászólás Aktív témák