Keresés

Aktív témák

  • Wolfskin

    őstag

    heló

    lenne néhány kérdésem.

    letöltöttem az ubuntu 8.04-et és cd-ről indítottam.

    1. sajnos nem látja az ntfs partíciókat.
    az alkalmazások alatt nincs rendszereszközök menüpont, tehát nem tudom futtatni az ntfs configuration tools-t.
    Telepíteni nem szeretném, esetleg honnan lehet olyan verziót letölteni, ami fut cd-ről és látja az ntfs doksikat?

    2. feltettem a sun virtual box-ra is, de itt is ugyanaz a gond, semmi partíciót, usb-t, semmit nem lát. (csak netezésre használnám, de így nem tudok semmit letölteni win alá)

    3. A virtuális gépen futtatva csupán 640x480 méretben hajlandó futni, nem tudom nagyobbra venni sehogy sem

    köszi

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz ngabor2 #9096 üzenetére

    sajnos semmi

    valahogy az az érzésem, hogy aki nem születik bele a linuxba, esélye sincs, hogy használja... nekem továbbra is néhány fanatikus játszótere marad, ami valós munkára nem alkalamas. pc esetében még mindig, mindenre rájöttem, megoldottam, az valahogy egyértelmű, kézenfekvő, és felkínálja a megoldéási lehetőségeket. talán mert azt a felhasználóknak tervezték, a linuxot meg programozók saját maguknak. na mindegy, nem bosszankodom tovább, elment egy napom, meg a kedvem is a linuxtől egy életre...

    azért köszi!

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    köszi a tanácsokat, sok okosságot olvastam a neten is, de egyik sem működik. egyszerűen megcsinálom, beírom, rákattintok (ha kell mountolok is) és nem történi semmi. nem jelez vissza, nem ad hibaüzenetet, nem ajánl fel opciókat, egyszerűen csak nem csinál semmit. nekem ez a leglinuxosabb élményem eddig.

    nem az van, hogy van valahol elrejtve egy egy dos-os ablak, amibe valamilyen programnyelven kell néhány oldalnyit írni, és így lehet beállítani? a grafikus felület csak álca, hiába görcsölök vele, csupa "vak gomb"

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz rollins #9104 üzenetére

    találtam ilyen okosságot is, hogy egyszerűen az application/system tools-ban kell engedélyezni, csak az a baj, hogy nálam NINCS ilyen menü (system tools) (???) :F
    [L:%20http://www.howtoforge.com/ntfs_3g_ubuntu_feisty_p2][link][/L]

    elméletileg az ntfs-3g-t pedig tartalmazza...

    a places/számítógéppben azt írja, hogy "cannot mount", tehát hiába

    ezt a "sudo ntfs-3g /dev/sda1 /mnt/c" -t hova kell beírni? mag az fdisk-et?
    telepíteni nem szeretnén, csak olyan fájlmentőnek rendszerösszeomlás esetére, hogy cd-ről bootoljon.

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    találtam egy ilyet, hogy cd/dvd tools
    ha megnyitom, egyetlen gombot tartalmaz: write to cd/dvd
    rákattintva megjelenik egy hibaüzenet: nincs fájl kiválasztva
    ha rákattintok bármelyik fájlra, mappára, akkor viszont eltűni a cd/dvd tool
    ennyi.
    ebben mi a jó?
    ez egy vicc szerintem

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    fú, ez egy kicsit olyan, mint az EAC bűvölése, ahol már-már vallási fanatizmus övezi ez egyes parancssorolkat, nüanszokat. :R

    szóval a ctrl+F1-re szintén nem reagál a cucc (meg se lepődök rajta) , de a menüben megtaláltam a parancssoros terminált

    persze a copy/paste szintén nem működik ( :O )

    a SunVirtulaBox-nban futtatom a drágát, ott próbálom bepötyögni a varázsigéket, de egyelőre semmi eredmény.

    köszi a segítséget, de részemről továbbra sem tartom felhasználóbarátnak a linuxot. sőt!

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    Sziasztok,

    megint mazohista estét tartok, és elővettem a jó öreg ubuntut... :W

    lenne egy gyors kérdésem: elméletileg a legújabb diszribúcióban integrálva van az ntfs-g3 funkció, amit minden leírás szerint így kell beüzemelni: alkalmazások/rendszereszközök/NTFS Configuration Tools (így, gemischt mit angol und magyar, ahogy alles van)

    namármostan, nekem csupa olyan iso-t sikerült letölenem, amelyikben az alkalmazásokban NINCS (azaz N-I-N-C-S) :( :( :( rendszereszközök menüpont :F , és nem is lehet beállítani, hogy legyen az "edit menü" menüpunkt alatt, mivel dőltbetűs, és így inaktív.

    namármostan a net meg televan szöveges és képes instrukciókkal, ahol erre hivatkoznak, és a képeken is jól látszik, az ominózus menüpont.

    1. én vagyok ilyen luser, hogy csupa ilyen kiherélt iso akad a getrightomra? :U
    2. photoshop az egész meg a linuxos társadalom áprilisi tréfája a windózosok megviccelésére? :(((
    3. valamilyen vízér és energia-törésvonal szerencsétlen találkozása a szobám alatt letiltja ezt a menüpontot? :((
    [L:http://www.ubuntugeek.com/images/ntfs/1.png]
    [/L]http://www.ubuntugeek.com/images/ntfs/1.png[/L]

    [L:][http://www.ubuntugeek.com/images/ntfs/1.png][link][/L]

    plíz help, különben örökre elveszítetek egy potenciális tagot, aki hajlandó lenne azonos-, és ellenkező nemű operációs rendszereket is futtatni :R :R

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Wolfskin #9138 üzenetére

    lehetséges, hogy a link beszúró gombocska is csak az ÉN GÉPEMEN NEM MŰKÖDIK RENDESEN?

    mire bejátszottam az előző hozzászólásomba, lejárt a mod idő

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Major Major #9140 üzenetére

    igen és köszi

    amit belinkeltem, csak egy kép, a a gugli dobta ki az "ntfs Configuration Tool ubuntu"/képek-re. de ezeregy leírás hivatkozik erre, hogy az 5xx meg 7xx után már integrálva van az ntfs-g3.

    amit nem értettem, hogy mit jelent a mikor nem jó a journal

    egyébként nem csak a virtual box alól nem látja a többi particiót, ha cd-ről bootolok, akkor sem lát semmit.

    egyébként a microsoft virtual machine alatt futattott xp-n két kattintással bármilyen mappát meg tudok osztani

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Major Major #9142 üzenetére

    akkor a legtöbb, amit tehetek, hogy rendesen leállítom a windózt?
    de miért nincs benne az alkalmazások/rendszereszközök menüpont?

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Major Major #9144 üzenetére

    a KDE meg a gnom nem csak felület? (megjelenés, stílus?)

    igazából nem értek a linuxhoz ... :B

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    meg ha ez így van, akkor igazából rendszerementő lemeznek nem igazából jó a live linux, mivel összeomláskor nem feltétlnül áll le szabályosan a win.

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Major Major #9147 üzenetére

    látni látja, csak azt írja ki, hogy cannot mount.

    megszoktam a windózból, hogy ilyenkor felkínál valami opciót, vagy beállítási lehetőséget, vagy magyarázatot, valamit, ami LOGIKUS, itt meg oylan, mintha csak megrántaná a virtuális vállát, hogy "nem tom oszt kész, ércsd má meg!!!"

    (aki h*lye ne használjon linuxot. erre nem lehet rájönni, belenőni, ezt vagy tudod, vagy nem. erre írtam korábban, hogy bele kell születni. a win. használatára 99%-ban magamtól jöttem rá próbálkozással, kísérletezéssel, gombok nyomogatásával. itt olyan érzésem van, mintha hátrakötött kézzel lennék befalazva egy szobába. egyszerűen nem is tudok mihez nyúlni. mármint virtuálisan...)

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Major Major #9147 üzenetére

    "mount után -f azaz force kapcsolóval..."

    (nem akarlak megbántani, de

    Hát megnéztem! A foktunusz dünterben handolál a mekon.
    Szatúla konfelozzuk a fondon.

    Az új digitális mazeraáram elol, koksziter mintorral,
    a tübszarciós tübra. De hát ezt... gondolom ismerik.

    Látják kedves szülok, itt mutellás az andakókuszban
    a moltovon és a riga retaktált, csak taktazung és zoltolov.

    gondolom... ismered)

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Major Major #9149 üzenetére

    ja, asszem ma már nem, de később kipróbálom...

    csak korábban feladtam, mert nem működött a copy/paste, de valaki azt írta, hogy középső gombbal (???). ha az sem, majd bepötyögöm.

    de biztos, hogy a linux így akar elterjedni, hogy parancssori kapcsolókkal kell programozgatni?

    anno sokat szívtam az EAC-al is, aztán valahol találtam egy jó parancssort, azóta csak be kell másolnom. kicsit olyan, mint az ARO terepjárókon, ahol ki kell szállni, és villáskulccsal a kerékagyon zárni a difit, ha elakadtál. el tudom képzelni a barátnőmet tűsarkúban, amint bokáig a sárban izélgeti. bocs a kifakadásért, de pont most ment egy cikk meg szavazás az indexen ebben a témakörben, és kicsit elgondolkodtatott. szóval a felhasználóbarátság tényleg fontos lenne, ismerek egy csomó embert, akik egyszerűen csak használják (munkára !!! :F ) a számítógépüket.

    köszi a segítséget!

    "jövő héten újra megpróbálom" (Magilla Gorilla)

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    Heló és köszi mindenkinek a segítséget, hozzászólásokat!
    Bár nem látszik, ezt a hozzászólást már linux alól írom. :C

    szóval: a hiba valóban a windows leállítása lehetett, mert egy normál leállítás után - bár az alkalmazások/rendszereszközök/NTFS Tools továbbra is hiányzik - automatikusak csatolja az összes ntfs wincsit/partíciót.
    1:0

    sőt egy rövid időre még a pendrive-ot is átta, de azt meggondolta később...

    ezek után beáldoztam egy 1GB pendrive-ot, amit amúgy sem használtam, és feltettem rá, hogy az esetleges beállításokkal se kelljen mindig bajlódni.

    most itt tartok.

    kérdésem a következő:
    letöltöttem egy krusader nevű progit, amit lefuttattam/feltelepítettem, de nem tudom használni, mivel nem tudom, hova telepítette (meg nem kérdezte), parancsikont nem csinált, egyszerűen benyelte és kész.
    ilyenkor mi van :F ?

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    Sziasztok!

    Lenne egy(két) kérdésem:
    szeretnék pendrivera tenni ubuntut.

    1. adott a Sun Virtual MAchione portable verziója
    2. Létrehoztam vele egy 250 MB virtuális perticiót
    3. Telepítés közben elakad, mert a partició túl kicsi az automatikus particionáláshoz. marad a kézi. Vissza, kézi kiválaszt.
    4. A particionálás újra elakad a "particionáló menüben adjon meg gyökérkönyvtár elérési útvonalat" hibaüzenettel. Vissza.

    A gond az, hogy N I N C S particionáló menü. Egyébként visszamenve minden lehetséges gombot minden lehetséges kombinációban beállítottam már (sok lehetőség azért nincs), mindig ugyanaz.

    Kérdések:
    1. Most akkor ez egy vicc? Vagy tréfa? Vagy feladvány?
    2. Mi lenne a legkisebb (virtuális) particióméret, amit automatikusan tud particionálni?

    ---------------------------------------------------------------------------------------
    Még mindig nem értem, miért nem jó az a különböző linuxox terjesztőinek, fejlsztőinek, közösségeinek, ha a windózosok tömegével áttérnének? Felhigulna a klub?

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    4GB??? Köszi, de akkor felejtős...

    Azt szeretném elérni, hogy idegen gépen is sun portable virtual box alól tudjak linux-al netezni, és valahogy menteni, egy megosztott mappánba, amit utána az xp is lát.

    Nem USB-ről futó kell, arra jó a slax (6.0.9. 190 MB), hanem olyan, amit telepíteni kell, és egy virtuális gép alatt egy virtuális merevlemezről bootol és fut.

    A slax.iso-t be tudom csatolni és el is indul, de akkor a beállítások meg telepített programok minden leálláskor elvesznek.

    Apropo hogyan lehet linux "alatt" "alkalmazást" "telepíteni" (azért az idézőjel, mert nem tudom, hogy linux világban ezek valós, értelmezhető fogalmak-e).

    Bebootoltam USB/Slaxról, a magyarítás ment, letöltöttem egy comamndert (Night vagy mi, olyan norton szerű), de nem tudtam vele mit kezdeni (kicsomagol, futtat, exe, telepítés, könyvtár, program files mind mind idegen és linux alatt számomra idegen fogalmak). :F

    Köszi a segítséget!

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Wolfskin #13776 üzenetére

    szóval xp alól, virtual boxban fut a slax ha iso-ból bootol, DE

    -nem tud magyarul
    -nem lehet rá progikat telepíteni
    -nem lát semmilyen megosztott mappát
    -nem lehet beállítani a képernyő méretet (22' 10:9 monitor, de alul-felül kilóg a fele)
    -egyáltalán van benne olyan, hogy "hardver setup" vagy egy linuxos ne foglalkozzon ilyesmivel?
    -a virtual box ad egy tippet egy varázsigét, hogyan lehet megosztott mappát becsatolni ('mount -t vboxsf share mount_point'), de linuxban nincsenek ilyen írásjelek ( '_ )
    -hát ez tényleg egy vicc
    -esetleg kell közben valami mást is csinálni, kelet felé fordulni, ilyesmi?
    -szerintem nem kísérletezem többet linuxxal, az egyetlen amire való, hogy be lehet vele bootolni és adatot menteni. szerettem volna kipróbálni, párhuzamosan használni a winnel, de már így is túl sok időt fecséreltem rá...
    az élet túl rövid, hogy linuxxal szöszmötöljünk :( :( :(

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Aktív témák