Keresés

Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Látom ismét megjelent egy új ubuntu verzió. A kérdésem az lenne, hogy megoldották-e már, hogy használhassam az Intel ICH10R féle fake-RAID Stripe-ot?
    Még régebben próbálkoztam feltenni az asztali gépre egy 8.x-et, és majd kivert a víz, hogy miután láttam, hogy nem ismerte fel a két lemezt tömbként, és telepítés helyett inkább újraindítást kértem, szét volt esve a RAID tömböm. Szerencsére utána csináltam egy rendes reboot-ot (tehát nem csak a szoftveres restart, hanem ki is kapcsoltam a gépet ~1 precre, aztán vissza), és ismét tömbként látta a RAID BIOS a lemezeket.
    Szóval, hajlandó már fake-raid-ként látni az intel vezérlőt, és nem beleokoskodni, hogy az két külön lemez? (A fenti rémmese miatt nem akarom magam kipróbálni...)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Hogy lehet parancssorból uninstalálni az nvidia drivert?
    A 9.10 megjelenésének apropóján gondoltam leporolom a laptopon ülő ubuntut (win mellett másodlagos tartalék OS). Frissítettem 9.10-re, rebootoltam, ekkor még jó volt.
    Aztán mondom "aktiválom" a legfrissebb 185-ös (recommanded) nvidia drivert (a grafikus felületen át ütyködtem), letöltötte, de nem nyugtázta, továbbra is azt mondta, hogy nincs aktiválva. Toltam egy rebooto-ot, és most csak vibráló parancssort látok, de még gépelni sem lehet bele rendesen.
    Recovery módban legalább a parancssor használható, de nem tudom hogy kéne innen letiltani az nvidia drivert...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #18590 üzenetére

    Na, töröltem apt-get-el az nvidia drivert. Most már nem vibráló, hanem sima konzol fogad, de a grafikus felület a startx-es sem indul, azt mondja hiányzik az nvidia driver, és nincs screen. Feltettem a régebbi 173-as nv drivert (185 volt előbb), és most azt mondja a startx induláskor, hogy van screen, de nem megfelelő a konfigurációja.
    Újratelepítettem az xorg-ot és a desktopot, de még mindíg semmi 96-os driverrel se. Parancssor van, de GUI nem megy. Ezen már csak a reinstall segít. :W

    (#18591) body007 - Majd egyszer megnézem, kösz. Akkor ez tud RAID0-át is intel vezérlővel? Van valami trükkje, vagy kapásból tömbként ismeri fel?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Ha csak a parancssorig jut az 9.10-es ubuntu, mert valamitől bedöglött az ablak és/vagy asztal / VGA driver kezelő, akkor ki tudok itt adni valami olyan parancsot, ami ha kell netről húz le újra mindent, de legyalulja magát clean install állapotba?
    Szóval CD nélküli reinstallt akarok, mert nincs nálam a CD, és nem is akarok írni.
    Pendriveom esetleg akad. Indítsam arról a telepítőt a parancssorból, az úgy működik, ha csak kicsomagolom rá az ISO tartalmát?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz rtom #18632 üzenetére

    Ezeket próbáltam már tegnap, sikertelenül. Unetbootin-windows-377 nevű programmal sikerült bootolható pendriveot gyártatni az ISO alapján.
    Toltam róla egy clean installt, és most nem halt meg a 185-ös drivertől, be lehet kapcsolni a GPU gyorsított asztalkezelő effekteket is.
    Ha már itt volta, újra kipróbáltam a tavaly ingyen leregelt Crossover-t, és már egész meggyőző, 1680-ban (mert felbontást nem engedett állítani), és minden Low-on, de már egész a játszhatóságot közelítette vele a Counter-Strike: Source, az asztali gépemen már igencsak menne rendesen. (Tavaly még azért masszív diavetítést rendezett itt nekem a játék ezen a laptopon az akkori, talán 6.x-es crossoverrel.)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz V.Stryker #18685 üzenetére

    Úgy látszik, ugyan attól szenvedsz, mint én pár napja.
    Egyszer csak parancssorral indult (nálam ez először még vibrált is), leszedtem az nv drivert, akkor megszűnt a vibrálás, de nem indult a grafikus felület ilyen-olyan hibaüzenetekkel, amik változtam, mikor újratelepítettem a drivert, de indítani azért továbbra sem sikerült. Legtöbbet arra panaszkodott, hogy nincs screen, vagy használhatatlan a konfigurációja.
    Én toltam egy reinstallt (formázással, mert nekem csak backup OS a win mellett, és néha netezgetni, stb. is elindítom poénból...), előbb updateltem, utána tettem fel a drivert (véletlenül, de ez már alátámasztja a hipotézist), és nem halt be.

    Amúgy a mezei user is használhat nv drivert, mert ha be akarja kapcsolni az extra effekteket a GUI-n (ami nincs eldugva), akkor felkínálja neki, és pár kattintással települ a driver, nem kell hozzá parancssorozni se.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz wolffy #18781 üzenetére

    Nem tudom, de én ma jöttem rá, hogy az S60V5 Symbian telefonomon tudok .NET-be írt cuccokat tolni (elvileg akár olyat is, amit alapvetően Windows Mobile-ra szántak, és .NET-be írtak), szóval szerintem nem lehetetlen linuxon sem. :))

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz body007 #18857 üzenetére

    Nekem szedte már szét a RAID tömböm az Ubuntu Live CD. Miután ő két külön winyóként ismerte fel az intel fakeRAID-ot, a következő reboot után már a RAID BIOS is azt mondta, hogy nincsenek tömbben, és nem is bootolt a windows (mivel nem látta tömbnek, nem telepítettem, nem is piszkáltam a partíciókat, rögtön kiléptem, mikor láttam hogy nincs drivere az intel raidhoz...) Szerencsére még egy, áramtalanítással egybekötött reboot után ismét tömbnek látta.
    De valóban, egy hangkártyával nem igen tud mit kezdeni, csak a teljesség kedvéért jegyeztem meg. :P

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Egyelőre nem tudom még mi a gond (az is lehet, hogy bedöglött a DVD író), de nem sikerül Ubuntu alatt kiírni egy Windows 7 telepítő DVD-t az eredeti msdn ISO-ból.
    Mondjuk azon nem lepődtem meg, hogy írás után nem olvassa be az UDF filerendszerű lemezt (sőt, azt mondja, nincs lemez...), de bootolni sem akar róla a gép. A 9.10-es ubuntu beépített DVD írója (Brasero) nem képes rá, hogy egy ISO-t a filerendszerétől függetlenül írjon ki bitrő bitre, hiba nélkül?
    Mivel lehetne felvarázsolni a DVD-re a képfilet? Mintha lenne Nero for Linux, az támogat UDF ISO-kat?
    (Előbb eldibáltam 2 sima DVD-R-t, most leugrottam a boltba, és vettem egy DVD+RW-t, és ugyan az, szóval nem lemez hiba.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ntomka #23488 üzenetére

    Nekem is így néz ki (a package magagerben rákerestem már az udf-re, és telepítgettem valamit, amivel elvileg kezelne UDF-et). :F
    Mindegy, most felraktam a Nero-Linux-ot, hátha ez ki tudja írni.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz sh4d0w #23492 üzenetére

    Végül is sikerült kiírni Nero-val (4 megás telepítés volt). Az írás végeztével a verify disk-nél rögtön eldobta, hogy "Cancelled. Too many bad sectors.", de gond nélkül bootolt róla a gép, azóta fel is húztam róla a win7-et.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Hihetetlen ez az ubuntu. :W

    Egyszer régen kipróbáltam valami 8-es verziót. Csak CD-ről bootoltam, mégis szétesett a RAID tömböm, miután újraindult a gép. (Vagyis elsőre úgy festett, aztán sikerült megúszni, mint most is.)

    Most szükségem lett volna pár percig egy linuxra (le akarok fordítani egy forráskódot win32-re, de linixból írták, és bár lefordul win-re, windows alól nagyon problémás -Win7x64-ből szinte lehetetlen- fordítani...)

    Na, szóval lerántottam a legfrissebb ISO-t, felraktam Wubi-nak egy 5Gb-os képfilet, reboot, azt mondja települni fog, erre hiba, nincs partíció, blab-bla, és sehova tovább...
    Hát jó, gondoltam akkor reset. Erre szól a BIOS, hogy RAID FAILED.

    Csillogó homlokkal megint újtaindítottam, letiltottam a RAID vezérlőt, majd reboot után vissza, aztán hála istennek most erről a gépről írok.
    Kár let volna a 2Tb-os RAID-0 tömbömért. :U

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Aktív témák