Keresés

Aktív témák

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz Speeedfire #17920 üzenetére

    az ubuntu alapja a debian (vót... valamikor). tehát le lehet csupaszítani debian gyorsaságúra is. support... jelenleg az ubuntunak is van szerintem legalább akkora supportja. nomeg linux, tehát majdnem minden support alkalmazható többé-kevésbé más disztó alatt is. a második pontban még inkább alátámasztottad, hogy inkább ubuntu, az gyorsabban frissül. a deb bármilyen jó, nagyon lassan frissül, mert csak a stabilitásra megy rá, a frissességre nem.

    daemon tools klón... miért is? az iso-t alapból tudja mountolni a linux, mondjuk más imagekkel nehezebben boldogul, amennyire tudom (acetoneiso pont erre való talán? passz, csak emlékeztem a nevére.)

    az ntfs-t kezeli a linux, írni-olvasni tudja, bár én személy szerint inkább ext2/3/4-et tennék rá. konvertálni nem lehet... tehát a kérdés asszem eldőlt.

    amúgy ha veszel egy kisebb vinyót, arról a win is be tud töltődni ;) úgyhogy ismét lesz választási lehetőséged. azért igzából remélem, hogy a linux mellett maradsz.

    [ Szerkesztve ]

  • rtom

    senior tag

    válasz Speeedfire #17920 üzenetére

    Sztem ezen a gépen a htpc funkciók megoldása bajos lesz, de ezt majd meglátod.

    1.- ubuntu, ha gui, akkor vmi nagyon könnyű ablakozóval pl. openbox saját vagy #!

    2.- kérdés, milyen programokra kellene alternatíva? Van külön topic is erre a célra, lehet hogy ott már valaki megírta a neked szükséges infókat.

    3.- acetoneiso használható demon tools klón, bár a Qt-s felülete miatt sok a függősége, ha csak iso-id vannak, akkor meg parancssor; vnc-re íme egy cikk, torrentre kismillió variáció van: rtorrent (erre egy cikk), transmission, deluge, ktorrent stb.

    4.- az ntfs olvasás-írás sokaknál kellemetlenül pörgeti a procit, így ha már linux, érdemes lenne leszedni az adatot és átformázni pl. ext3-ra. Ha hálóról vagy távolról éred el, úgyis mindegy.

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Speeedfire #17920 üzenetére

    1. Bármilyen alap jó. Mondjuk én úgy oldanám meg, hogy minden program terminálos, és ha kell, csak akkor indítasz egy x-et és az xbmc-t. Ez egy szimpla futási szint váltással megoldható. De egy nagyon vékony ablakozó is megteszi, tipikusan fluxbox ajánlott.

    2. hát ha guin dolgozol, akkor minek leírás? :D Fájl menü mindenhol ott van.
    De 1-es pont... :D

    3. Ha nincs gui, márpedig most beszéllek épp le róla, akkor nem kell vnc. Minden másra ott a a mastercard... izé terminál. ftp, apache, mysql szerver, ezek ugye eleve. Torrent: rtorrent, transmission-daemon. Deamon tools: ez se kell, iso-t tud csatolni a rendszer, más képfájlnál meg át tudod konvertálni iso-ba és kész.

    4. Kezelni kezeli, de szilánkosra töredezett ntfs kontra linuxos torrentezés nem jelent jót. Sokan problémával küzdöttek ezen téren a nagy cpu load miatt.

    Ilyen dsl, meg hasonló speciális disztrókat nem ajánlok indulásnak, ha kevés ismerettel rendelkezel. :U

    Végül is minden disztrót lehet soványítani, hogy gyorsan induljon, meg kevés erőforrást egyen. Nekem fedora 10 a régi laposon valami 90 megára bootol fél perc alatt. De azt már faragni kellett rendesen. Ehhez sem árt némi linuxos ismeret.

    [ Szerkesztve ]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Aktív témák