Új hozzászólás Aktív témák

  • pigsty

    aktív tag

    Sziasztok!

    Kérlek mondjatok valami jó programot, amivel a tunerról felvételt lehet készíteni. VHS digitalizálást végzek, ok tudom, fapados a megoldásom, de az is elég.
    Ugyanis egy 2005 körüli Conceptronic CTVCOMBOi-t használok, ennek ugye az analog tuner részét. Amúgy a Winfos/Everest szerint a belső Philips SAA7133/SAA7135 Video Broadcast Decoder, nem is rossz a kép.
    Adtak mellé egy gyári Hyper Tunert, de az 720x480 felbontású felvételnél szakadozik már.

    MPEG-2be ((esetleg DV AVI, már ha van értelme, meg van, ami támogatja)) digitalizálnék.

    Korábban a Nero valamelyik 8-as verzióját használtam. Mert a Nero visionnal felvétel után tök jól két menetben MP4-be (Nero AVC) tudtam konvertálni a felvételeket.

    És ami érdekes, Nero visionnál nem szaggatott a MPEG-2-es felvétel, ez is PAL méretben persze.
    Egy volt a baj, a 8-as Nerok önállóan nem tudták hangolni a kártyát, csak ha a tuner gyári programját elindítottam.

    A KMPlayer önállóan tud WDM eszközhöz csatlakozni, hangolni is lehet vele. Csak én főleg felvenni szeretnék, nem lejátszani.

    A Neroból a 9.2.6.0-as verziót tudtam úgy-ahogy beszerezni, ennek eléggé hiper-szuper csicsás TV nézegetője lett az elmúlt 1 év fejlesztései során, át is keresztelték Nero Live-ra. Elképesztően túlméretezett, túl csicsás, emellett állandóan lefagyó, orrba-szájba parent aktivizálás kérő foshalmazzá vált a Nero.

    Hát, kidobja hangolás után az alábbi hibaüzit. Más programmal megy a tuner, Neroval nem.

    Na, mi az program, ami, kis erőforrásokat használ, nem szaggat be, szétkonfigurálható, sok formátumba (de legalábbis nem túltömörített, automatán beállított MPEGbe) tud menteni?
    Win Xp SP3-om van, egy 1.6 GHz-s AMD-n, 1,5 GB RAMmal.

    Mellékkérdésként érdekel, érdemes-e ma 720x480 körüli felbontású MPEG-2 videókat MP4be konvertálni - a klasszikus Xvid AVI helyett. Néhány teszttömörítésnél a MP4 jóval kisebb volt,változatlan (sőt még a Xvidre jellemző kockásodás is eltűnt) képminőséggel.
    Persze sok időbe kerül, de van, amikor számít a tárhely.
    Aztán MP4, AVC-re konvertáláshoz milyen programot ajánlotok? Tudom, google, hát, nem adott egyértelmű találatot, apple-n kívül, meg én valódi tapasztalatokra vagyok kíváncsi.

    Hát ennyi kérdésem volt. üdv!

    Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

Új hozzászólás Aktív témák