Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz RoundRobin #2663 üzenetére

    Köszönöm, megfontolom azokat, amiket írtál. Lehet, hogy kicsit mellé lőttem. GUI-t nem is szándékoztam TP-ben, csupán a minimális alapokat, mint program felépítése, működése, változók, függvények kezelése, eljárás és függvényhívás, ciklusok, elágazások, logikai műveletek. Ha ez megvan, jöhet a Delphi.
    Mielőtt belekezdtem, magam is gondolkodtam azon, hogy a TP kék csoda, vs visual akármi.
    És megfogtál azzal, hogy a fiatal a mai helyzetben másként tanul, mint én anno. Meg azzal az intéseddel is felturbóztál, hogy fontos, hogy amit átadok, az hordozható legyen. Végülis magamtól is hordozhatót gondoltam mazsolázni eredetileg is a TP-ből, de tény, hogy könnyen kisiklik ez a dolog, ha nem figyelek, és az is tény, hogy pl Delphivel fel sem merül ez a veszély.
    Felvetődött még a C+, és Visual C is, de mivel egyiket sem ismerem kellő mélységig - bár mindkettővel volt dolgom már, ezt elvetettem lemaradásom okán.
    A Comenius Logo-t tanítottam is. Az alapokat azzal is tökéletesen el lehet sajátítani, de nekem valamiért folyamatosan azt az érzést nyújtotta a Comenius Logo, hogy kicsit kificamodott találmány.
    Minden esetre fontolóra veszek minden szavadat, mert valóban érzek erőt bennük. És azt hiszem, egy próbát megér talán. (Tudod, magamból indultam ki. Régen, nagyon régen elég nehezen értettem meg a Delphi és a Visual nyelvek logikai éceszét, az öröklődés lényegét, és gátat jelentettek akkor nekem a negyedik generációs nyelvek kötöttségei. És úgy érzem, talán még nehezebb lett volna ugyanez az addigra megszerzett alapok nélkül. Most jól elgondolkodtam azon, hogy ha egyből valami Visual nyelvvel kezdek, lehet, hogy nem fogtak volna vissza a betanult, beidegződött "régiségek". És el kellett most gondolkoznom azon is, hogy vajon mennyire lettem mára gyepes? A Windows fájlkezelőjét én a mai napig sem ismerem. Idegen. A Norton Commanderen nevelkedtem, és most a TotalCommandert használom. Nem vagyok már húsz éves. Sem olyan friss, pláne nem olyan gyors. A fiatal generáció hihetetlenül simulékonyan kezel minden változást, és azonnal reagál rá. Okos telefonom sincs. A feleségemét kipróbáltam, nekem is akarta adni, de nekem teljesen megfelel a megszokott régi, aminek számomra a legfőbb ereje, hogy elég egy évben maximum öt alkalommal feltöltenem.)
    A főiskolán (számítástechnikai tanár szakon tizen valahány éve) karakteres nyelveket tanítottak nekünk - és az alsóbb iskolákban szintén. Reménykedtem, hogy megtanítanak legalább egy Visual nyelvet is nekünk. Lehangoló volt, hogy szóba se került négy esztendő alatt ez. Semmi újat nem tudtak nekem szakmából mutatni. A felvételi vizsgán egyetlen kérdésre nem tudtam a választ: Mit csinál az Norton Commander-ben az F2 billentyű? Sehol se volt már akkor NC, a Windows NT korát éltük, és én azt válaszoltam, hogy "save". Aztán szégyelltem, hogy még mindig nem tudom, kitanultam a Delphi-ből annyit, hogy a szakdolgozatomat abban írjam meg. (Jó is lett.) No, itt éreztem ugyanazt a bőrömön, amit fentebb körbeírni próbáltál. És igen, a világ ilyen, ha oktatásról van szó. 1982-83-ban voltam katona. Az atomfenyegetettség fénykorában, a pörsingek idején. És mi kispuskával tanultunk lőni, célozni. Hogy miért nem íjjal, vagy parittyával, azt azóta sem sikerült megfejtenem.
    Most Te jól rámutattál arra, hogy mit csinálok én? Ugyanazt viszem tovább, ami valamikor kúvájul ellentmondásos volt számomra?
    Szóval gondolkodnom kell, és köszönöm a szavaidat!

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák