Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    hali
    VRAM üzemi hőmérsékletintervallum érdekelne tól-ig, akár gyártói speckó, hol lehet ennek utánanézni? Mégegyszer nem a fetek, nem a gpu, nem a tuning érdekel csak a ram hőmérséklet, szóval, hogy kell e rá a süni ha kell elég e passzívban a süni, mennyinek kell annak lenni, hogy tartósan boldogság legyen, mert most először fordul elő, hogy venti nélkül egy sünivel magára szeretném hagyni a VRAM-ot.

    Én abból indulok ki, hogy a gyári GPU léghűtők inkább fűtik a vram-ot, mint hűtik az ilyen 90 fokos VGA-kon, de azért csak ráteszik a ramra ott is valami miatt... szóval szerintem elég passzívban egy öntapadós süni bőven, de tudni akarom, nem tapizni hogy most forró vagy nem forró

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz priti #41322 üzenetére

    megválaszolom magamnak: 95 fokig mehet fel

    köszi srácok, csak ez érdekelt, goldoltam egy tuningos fórumban alap, hogy mindenki vágja a hőmérsékletét mindennek fejből :B

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz RetepNyaraB #41327 üzenetére

    Inkább okosan hülyéskedj, mint hülyén okoskodj jeligére osztottam meg az infót nettó jószándékból. Senki nem pirított senkire. Ha rám hallgatsz azt csinálsz amit akarsz, de ha ilyen ideges vagy már mindentől, akkor bőven elég arra a hsz-re válaszolnod, amit neked írnak így te is könnyebben átlátod majd hányan kíváncsiak a szakértő véleményedre. Én konkrétan nem. Jeleztem is, hogy csak a hőmérséklet érdekel, ha figyelmesen elolvasod a hsz-t. Számítottam valakire, aki tudja fejből egy tuning topicban, ennyi történt mea culpa, de utóbb rájöttem, hogy nem a "vram"-ra kell keresnem a guglival, hogy rátaláljak egy gyártói adatlapra. Senki nem trollkodott, és senki nem pirított senkire. Ha karácsony előtt is ilyen lelkiállapotban vagy, akkor szakember tanácsát kellene kérned egyébként. Nem szégyen orvoshoz fordulni mielőtt megbuggyansz. Szerintem ez már tutira nem egészséges, ha ezért így kicsapod a hisztit. Veled valami van.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz colker #41341 üzenetére

    A CPU hűtő lesz a szűk keresztmetszet, ha nem gondoltál rá korábban és nem vettél rá valami a gyárinál jobb hatásfokút. Az a baj a CPU tuningal, hogy megnöveli a fogyasztást, tehát kell egy jó táp (a tiéd elég jó ezzel a kis fogyasztású VGA-val) kell egy alaplap, ami a vonatkozó fogyasztást nem veszi zokon (ez is adott) meg kell a jó hűtő, mert nagyobb teljesítményt disszipál el a proci. Az elektromos energia hőenergiává alakul. Azt el kell tudni vezetni. Ez kérdéses, hogy adott e. Egyébként 4100MHz a turbo frekije annak a procinak, így a 4GHz nagyon minimális túlhajtás lesz, gyakorlatilag max amiatt érdemes kézzel beállítani, mert az ilyen turbo csodák engedélyezése elég rizikós. Én inkább inteles vagyok, de elég gyakran indokolatlanul magas feszt adnak a procinak ezek az instant bios beállítások, hogy standard-ról átnyomod turbo-ra és annyi. Jobb inkább kézzel beállítani a feszt. Nincs két egyforma, monitorozni kell szoftverrel. Első körben alapfeszen terheld le mondjok az AIDA64 rendszerstabilitás teszttel és nézd meg hány fokos. 60fokosan még simán mehet, 70-ig ne engedd fel, ha 65 fölé felmegy akkor vagy indokolatlanul magas feszt adtál neki, vagy nagyon gyenge a hűtő, ami rajta van.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz colker #41343 üzenetére

    De ez bazi hosszú, hogy mi mit jelent, mit miért állítasz, mit miért tiltasz stb. Olvass a témáról kész cikkeket, mert mindenki el fogja nagyolni, senki nem veszi a fáradtságot, hogy egy hsz-ben kitérjen mindenre. Szerezz hozzá háttérismeretet vagy ha nem érdekel annyira a téma, akkor szerintem kérj meg valakit az alaplapod topicjában, hogy listázza neked ki a BIOS-át és másold le. Csak mivel gondolom négyfél alatt senki nem pörgeti a procit a feszt inkább ne másold. Feleslegesen ne adj sok feszt a CPU-nak mert fűteni fog csak a világba, én inteles vagyok, kérdezz rá a topicjában ott majd megmondják létezik e belőle olyan szar, ami 1,25V-al nem megy 4GHz-en stabilan, azt a feszt meg már csak elviszi a barkács léghűtőd tekintve, hogy kevesebbet fog enni, mint most turbo-val.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Norby86 #41346 üzenetére

    Szia, ha van az alaplapi BIOS-ban "over temp protection" ahol meg lehet adni esetleg celsius-ban a határhőmérsékletet akkor az lesz túl alacsonyra téve ha minden más jó, vagy a másik eset, hogy a cpu-nak adtál túl sok feszt és terhelésre túlmelegszik vagy a harmadik, hogy a hűtő nincs jól rajta és/vagy a hővezető paszta cserére szorul. Utóbbit nem érdemes vastagon felvinni, mert csak a nagyon apró felületi egyenetlenségek kitöltésére való, hogy a hőátadás a lehető legnagyobb felületen történjen. Nem lekváros kenyér, szóval csak mértékkel.
    Mivel BIOS frissítés után jött elő szerintem az első lesz. Kellemes ünnepeket!

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz rocketry23 #41348 üzenetére

    Minek? Úgy értem ha valaki életében nem látott még oszcilloszkópot, azon négyszögjelet pláne nem, nem is tudja fejből definiálni mit is jelent egyáltalán az, hogy frekvencia... most annak minek kezded el magyarázni, hogy a négyszögjel felfutó és lefutó élén is egyaránt szállít infót és emiatt a négyszögjel frekvenciájának pont a duplája az effektív órajel aztán meg zavarod össze DDR2-nél az IO-puffer órajelével, amikor azt sem tudja mit jelent az, hogy puffer, de igazából azt sem mit is jelent az, hogy órajel?
    Itt az AIDA64 topicja. Szerintem töltsd le a legfrissebbet és utána ott az AIDA-s topicban kérdezz rá egy értékre, hogy az normális e "yes or no" egyszerűséggel és ennyi. Van benne sebességteszt a memória írásra-olvasásra-másolásra, egy kattintással meg tudod nézni milyen gyors a vonatkozó beállítások mellett. Nem is feltétlen kell értened szerintem meg senki nem fogja leírni, mert itt van szóval minek írná le mégegyszer egy hsz-ben? Van itt egy csomó szorgalmas ember, ha érdekel valami az alap dolgok közül elég rákeresned és biztos találsz részletes leírást a témáról cikk formájában ami nyilván átgondoltabb és érthetőbb, mint valakinek a rögtönzött hsz-e.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Norby86 #41357 üzenetére

    Beragadt? :N Az nem valószínű. Ha default-on nem dob hibaüzit, akkor inkább a megpiszkált fesszel volt baja, de lehet persze ilyen turbó mód szarság is, ami jó sok feszt adott neki teljesen feleslegesen, ez is gyakori és default-on meg sztenderden van, ergó ki van kapcsolva, , vagy az is lehet, hogy máshogy hívják az over temp protection-t a menüben és alapértelmezetten magasabb határhőmérsékletet kap, vagy csak simán dizébül. Szóval ha már biztos hogy BIOS, akkor inkább olyan emberrel beszélj, akinek pont olyan a BIOS-a, mint a tiéd és nem kell azon filóznia, hogy milyen menüpontok vannak a BIOS-odban, mert pontosan ugyanazt látja, amit te. Nekem kicsit időigényes lenne most a neten képet keresni, hogy milyen menüpontok vannak ott. Ez az alaplapod topic-ja. Itt biztos találsz olyan embert, akinek ugyanilyen alaplapja van. Szerintem amíg ezt a túlmelegedés dolgot nem tisztáztad, addig ne nyiss új frontot, pláne ne tuningon törd a fejed. Attól mert elindul hibaüzi nélkül még nem biztos, hogy most minden oké. Terhelésre melegszik igazán, szóval kell egy progi amivel terheled és közben nézed a hőmérsékletét, AIDA64 rendszerstabilitás teszt megteszi. (A tört játékok sem fagynak ki és nem indítják újra a gépet, max kidobnak az asztalra legrosszabb esetben, de nem jellemző. Nem a törés miatt van, ha újraindul a gép és over temp-es hibaüzit ad, aztán pár perc múlva nem ad, mert addigra visszahül a határérték alá, ne a crack-re gondolj ha kékhalált dob, kifagy stb. játék közben ) Teszteld le, tökmindegy, hogy most prím számokat számoltatsz vele, vagy akármi mást. Nem csak AIDA64 jön szóba, más program is jó, ami tetszik, csak a hőmérsékletét terhelés közben lásd az a lényeg.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Norby86 #41364 üzenetére

    82 fokos procimaggal nem sok mozgástered van feszemelés szempontjából, simán lehet hogy emelt fesszel valóban túlmelegedett és a feszt nem te emelted, hanem mondjuk valami engedélyezett turbo mode.
    Teszt közben ezt figyeld. Ha nem 0%, akkor nincs boldogság.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz #97716736 #41369 üzenetére

    pff ippen-ippen kibírja azt a feszt, a játék viszont nem terheli térdre, mint a szintetikus teszt, szóval az még jó lesz. 100 fokig nem engedi felmenni amúgy, szóval nagyon a határon vagy, éppen csak nem kezd visszavenni magából, ha emelnél még a feszen már sok lenne

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz #97716736 #41375 üzenetére

    Sokféle okból adódhat egy gyártási szórás. Én elhiszek neked bármilyen eredményt, ha te is magadnak. Azt, hogy "ment" nyilván sokféleképpen lehet értelmezni, de ettől még bármi megeshet. Vannak a szerencsések, meg akik tudják, hogy mikor mit kell venni ;) A mákosokat irígylem. Jó lehet úgy élni, hogy mindig kifogják mindenhol a tutit.

    (#41377) Norby86

    Miért nem szeded le a legfrissebbet?

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Csá, mindig jó lapom volt, eddig nem futottam bele.
    Mi van akkor, ha 775-ös belépő szintű a lap és a lényeg megvan, feszt procira és FSB-re és persze órajelet lehet állítani, de például szorzót nem és a speedstep-et sem lehet kikapcsolni a BIOS-ban?
    Lehet szoftveresen varázsolni valamit ilyen konfiggal is vagy ez felejtő?
    HTPC-ben van egy E2160, ami 9x200=1.8GHz alapon, de speedsteppel lemegy 6x200=1,2GHz-re és a film alatt nem is megy fel, az meg így megreccen meg belassul meg... szóval tré. Másik lapban a proci vígan szaladgál 3GHz-en, nagyon régen kipróbáltam, de az meg ATX lap, ami nem fér bele a HTPC házba. Van gond. :W

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz priti #43040 üzenetére

    Látom van ez a SetFSB ez például ki tudja offolni az inteles speedsteppet?

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz helkis #43044 üzenetére

    Win7, de az energiagazdálkodást rögtön próbáltam. A profilban felnyomtam a CPU minimumot 100%-ra, de CPU-Z szerint maradt 1,2GHz-en.
    Letöltöttem valami RightMark CPU Clock Utility 2.2 nevű cuccot, mert arról láttam képet, hogy van benne pipálható formában ez a speedstep ON/OFF. Életemben nem használtam amúgy semmi Oprendszerre telepíthető szoftvert tuning-ra, mindig BIOS-ból intéztem. (Oké VGA BIOS-ba nem mindig írtam be, az kivétel) Szóval tök hülyén indítom, ebben a szoftverben default-ban benne volt a pipa, ez jó jel volt, kivettem a pipát, progi újraindítást kért minden remeknek tűnt, de CPU-Z szerint ismét maradt 1,2GHz-en. Itt hagytam abba, mert távirányítóval nem olyan kényelmes cop@kodni vele.
    Átültem az asztali gépre, hogy leszedek valami mást, de közben járt az agyam, hogy ez simán lehet olyan low level lesz, hogy szoftverből elérhetetlen, aztán láttam guglival setFSB-t, hogy az órajel generátor IC-t eléri amit nem teljesen értem, szerintem ez egy picit másképpen lesz, de tökmindegy, nem kell nekem mindent érteni ha megy, pont nem érdekel végülis, hogy miért megy.

    Szóval azt mondod, hogy BIOS-ban adjak feszt FSB-nek meg CPU-nak és utána ebben (már ha megy kompatibilitási módban win7-en) be tudom állítani az órajelet úgy, hogy a speedstep nem pofázik bele a szorzóba?

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz priti #43045 üzenetére

    Most nézem, hogy te ugyanazt a progit linkelted, csak van 2.2-nél frissebb is, ami bátorító.
    Tehát amit chip-ről leszedtem az simán lehet, hogy jó lett volna csak azért nem jó, mert próba verzsön?

    Mondjuk abban órajel állítására lehetőséget nem láttam, de lehet hogy ha nagyon átnézem volna találok, csak a távirányítón egy ilyen "bot" joy van, mint az XBOX kontrollereken és így azzal kell az egeret lökdösni ami még oké lenne, de a távon külön gomb a jobb meg a bal klikk és egy kézzel áhh, két kézzel meg arra jó, hogy egy media player progiban elnavigálj, de ehhez már nem volt türelmem.
    Biztos van akinek sima ügy, de én XBOX-al sem tudok játszani, nekem ez totál nem fekszik, hogy ha kicsit húzod a kart akkor lassan viszi a nyilat, ha jobban meghúzod akkor meg átviszi a képen egy pillanat alatt és akkor találd el vele az ablakban a pipát, ami egy karakternyi méretű négyzet... szenvedek vele fél percet aztán falhoz vágom kb.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz helkis #43048 üzenetére

    Jó, én erről a szoftveres bohóckodásról lemondtam, nekem ezek a szoftverek semmit nem állítanak. setFSB sem módosított az órajelen, mindegy.

    Giga lap amúgy, 945GC csipes. Feltettem az F5-ös BIOS-t rá, C1E menüpont dizébül és tádámm, megszabadultam a speedstep-től végre valahára. Kiderült amúgy, hogy frissített BIOS volt a lapon, nem gyárilag volt fent az F4, kislemezről frissített. Kérdeztem a srácot milyen kislemezt használt "vagy 10 éveset." Mennyi volt az ellenőrző főösszeg? "Nem tudom mi az, de elsőre sikerült frissíteni". Nem volt több kérdésem. Mázlija volt, hogy egyáltalán indult a gép, tuti nem jól olvasta el az F4-et a kislemezről.

    Mindegy most jó.
    Egy nyomorom van még, hogy ha 100-ra fixálom a pci-e frekit, akkor 9x210 felett nem posztol. Ilyen integrált VGA-s lapot nem húztam még, ezeknél mi a helyzet? Ha auto-n hagyom, akkor tovább bírja, de úgy sem sokkal, de azért megoldásnak lehet elég lesz.

    Most éppen ott tartok vele, hogy a BIOS szerint 1,31V-os CPU most CPU-Z szerint AIDA stress alatt 1,2V-ra droppolt fesszel alulfeszelve megy 2,25GHz-en, ami azért már más festés, mint a gyári órajel 6-os szorzóra steppelve. Azért a 2,25GHz az nem 1,2GHz nahh.
    Filmet nézni alakulgat már így is, de bacca a csőröm, hogy ezt a 100-as default frekit miért is nem lehet itt fixálni, amikor ez egy 775-ös deszka C2D-vel... gondolom auto-n meg húzza magával a pci frekit is a tuning ami tök jó lesz majd a sata vinyónak :) Mindegy, egy 160GB-os noti HDD-t tettem bele, azé' nem kár.

    Ahogy fixálom a frekit 100-ra nem indul és visszateszi magát 1,8GHz-re. Próbáltam, hogy 101-re teszem, de ugyanez és tuti emiatt, mert auto-ra téve megy stabilan.
    Pontosabban bírja az AIDA próbaverziójának a stesszét, de ha azt bírja filmezni szerintem elég lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz cynric #43058 üzenetére

    Nekem i7860-nál BIOS-ban 1,2375V van beállítva a 20x200=4GHz-hez 2-es szintű Load-Line Calibration-al.
    Ha nem tud LLC-t az alaplapod, akkor cpu-Z-ben nézd szerintem a droppolt feszt és az legyen kb. ennyi, de az az 1,38V BIOS-ban az sok lesz szerintem még akkor is ha droppol a lap ezerel. Nem csodálom, ha szétfűti magát. HT-t kapcsold ki a CPU ficsőrök között, ha nem tudod lehűteni másképpen, mert a virtuiális magok nélkül el lehet lenni és jelentősen csökkenti a disszipált hőmennyiséget.
    Teljesítménycsökkenésről elméletben lehet beszélni a HT OFF miatt, de mivel a virtuális szálak teljesítménye elmarad a fizikai társaiktól és a letiltásukkal az órajelet is magasabbra emeled a QPI -al együtt ezért a gyakorlatban nem fog hiányozni a HT. Szerintem.

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák