Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Neptunfű

    tag

    Olvastam az első hsz.-t :)

    Az lenne a kérdésem, hogy adott egy asus m2a lap amiben egy BE-2400as procit szeretnék húzni. (kíváncsiságból, hogy mennyit bír a gép).

    A memóriám 2*1gb Geil ultra aminek az időzítésein nem tudok változtatni a lap korlátozottsága miatt.

    Tehát ha emelem az FSB-t akkor a ram órajelei is változnak.
    Jelenleg 2400MHz-en a proci, 800MHz-n a ram üzemel.

    Szeretném tovább húzni a processzort, (reményeim szerint el lehetne menni 230-240FSB ig is), de ekkor a ramok már 880-920MHz-n mennének. Biosban a max DRAM fesz 2.1V és nem tudom, hogy elmennének e a ramok.

    Tehát a kérdés az ,hogy visszavegyem e a ramokat 667re és akkor tuning mellett lesznek 780-800MHz között, vagy hagyjam őket 900MHz-n ketyegni, ha elbírja az alaplap és a mem?

    Remélem nem kérdeztem nagy hülyeséget, ha mégis, légyszíves javítsatok ki!

    Előre is köszönöm! :R

    as long as you don't choose everything remains possible

  • Neptunfű

    tag

    Sziasztok!
    Előre is elnézést kérek ha hülyeségeket beszélnék vagy kérdeznék! :U
    Most álltam neki először egy kis processzor tuningnak.
    Próbáltam felfogni az első hsz. információit, értelmezni stb. majd nézegettem a BIOS lehetőségeimet.
    A konfigom:
    -X2 BE-2400 (2300Mhz effektív)
    -2*1GB Geil Ultra (800)
    -Asus M2A-VM HDMI

    A célom az lenne, hogy a most vásárolt HD5670 kártyát minnél jobban kiszolgálja a proci.

    A BIOS-ban tudom állítani az FSB-t, Cpu Ram feszültséget Cpu szorzót. A ramoknál 800 667 400 beállításokérhetőek el.
    Első lépésben 220FSB 11,5x alap fesz beállítással stabil a rendszer.
    A kérdésem az lenne, hogy további FSB emelés mellett meddig növekedhet a ram órajele(hagyhatom 900 körül vagy állítsam vissza a bisoban 667-re? )? Jelenleg 840-en fut. A hőmérsékletét tudom valamivel mérni? Kell plussz feszt adnom a ramoknak ha magasabb órajelen ketyeg az FSB emelés miatt?

    Előre is köszönöm! :R

    as long as you don't choose everything remains possible

  • Neptunfű

    tag

    No még egy gyors kérdés, letöltöttem az Orthos progit és egy Blend - stress Ram and CPU után ezt kaptam. Mire utal a hiba?

    Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.
    FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4
    Hardware failure detected, consult stress.txt file.
    Torture Test ran 2 minutes 54 seconds - 1 errors, 0 warnings.
    Execution halted.

    as long as you don't choose everything remains possible

  • Neptunfű

    tag

    No, a jelenlegi állás szerint a jó kis BE-2400-as procim 2300Mhz-ről sikerült feltornásznom 2700Mhz-re. Orthossal most csak fél órát izzasztottam, a két mag 55 és 61 fokosak. 1,250V-ról 1,300V-ra emeltem, a ramok 1,9V-on ketyegnek 782Mhz-en.
    Ha megjött az új hűtőm (scythe katana 3) remélem feljebb tudom majd tornászni az értékekekt... 2800Mhz a cél de megpróbálom a stabil 3000Mhz-et is.
    További szép napot mindenkinek!

    as long as you don't choose everything remains possible

Új hozzászólás Aktív témák