Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • OPiiPO

    addikt

    válasz zsiga_667 #3863 üzenetére

    Én voltam most 2 nap szabin, kb. annyi tudtam tenni hogy bezártam a dolgozószoba ajtaját és kerestem néptelen kirándulóhelyet.
    u.i.: Zirc-Bakonybél vonalon egyetlen út menti parkolóban nincs hely délelőtt óta, borzalmas a tömeg.

    [ Szerkesztve ]

    "Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

  • Soulfly842

    addikt

    válasz zsiga_667 #3863 üzenetére

    Ezzel az egy hónap szabival egy önreflexiót indítottál el nálam, aki erre nem vágyik ne olvassa el :DDD

    Igen, rengeteg minden gyülemlik fel az emberekben. Imádom a dél-európai szenvedélyt a legfőbb szerelmem Szicília ill. dél-olaszország lett. Én is elmenekülnék egy időre. Akár úgy, ahogy írtad, egy hónapra (nem vicc, határon mozgok :D ). Igen, oda. Most úgyis javarészt távmunka van nekem és a páromnak is. Úgy látnak, ahogy mi itt közép Eu-ban sose fogunk tudni. Sokaknak sokkal rosszabb a helyzete, de mégis hihetetlen érték-szeretet, szenvedély, életeigenlés érződik belőlük (bármilyen helyzetben, sírva szeretnek, örülnek, hisznek és átélik egymást, mint emberek). Most jobban vágyok oda, mint valaha.

    Az értékek, egy belső önreflexió most nálam is elmélyültebb, mint az elmúlt években. Kiélezett ez a helyzet, na.. :)

    A hétköznapok stresszét bírom, de rengeteg minden agyon nyom. KKV értékesítésben dolgozok az utóbbi években, érződik az embereken a feszültség, a felgyülemlett stressz. Ebben a szektorban kifejezetten érződik az embereken, hogy mennyire megváltoztak. Félnek, nem látják a holnapot, emberek dolgoznak alattuk, a saját családuknak átakarják adni azt amit korábban is - legalább ugyanazt az élet színvonalt. Sokaknál a félelem működik, mások értehetetlenül nyitottabbak lettek - érezhetően ők is átértékeltek dolgokat.

    A stresszt extravagánsan jól bírom, de most mégis némiképpen úgy döntöttem újraértékelek dolgokat. A vállalkozókat nem szereti most ez a rendszer, azokat kiváltképp nem, akik pl. kkv értékesítésben, vagy nem - a média szemszögéből - 'látványos' területen foglalkoznak. A látványos szolgáltatói szektort most szeretik. Hiába élhettem volna úgy, mint egy 'király' - magyar viszonylatban -, könnyed jövedelemmel, de ez most nem tervezhető. A covid ezt felülírta. Nem esek olyan TEÁOR tevékenység alá, amit kedvezményeznek, ami látványosam szem előtt lenne - így nem is kaptam soha semmilyen támogatást a vírushelyzetben. Vállalkozóként feszegethettem volna KATA határait, főleg, hogy a személyes tárgyalásaimat olyan hatékonysági fokkal hozom be, amit még multi környezetben sem látnak az alvállalkozóktól.

    Így sem lett volna rossz (a megváltozó helyzet mellett sem) - átlagában számolva, magyar átlagkereslethez viszonyítva - de a folytonosság miatt nem kockáztatok. Állam bácsin itt látszott, hogy még inkább xarik az olyanokra, akik multiknak így dolgoznak be, akik alatt nem dolgoznak emberek - akiknél nem látványos a statisztkákban a támogatás... Képes volt ilyen helyzetben is támogatás nélkül sújtani az ilyen vállalkozókat (azzal, hogy sújtja a multi partneremet (2021-től érvényes KATA feltételek, 3 Millió felett extra adó a kifizető félre), értelszemrűen a jutalékrendszert és a vállalkozói szabadságomat (ami tényleges szabadság volt) széttépte mint egy papírfecnit. És a multi aggodalma miatt ez már tavaly szeptembertől kiéleződött. Tesztelni kellett. Inkább lettem volna alkalmazott a multi szemében vállalkozóként is a jövőben - még jobban semmibe nézve a vállalkozói 'szabadságomat'. Elkezdte tervezni a napjaimat, helyettem is) Nekem ez nem kell, ha iránytott a környzet, akkor én választom meg az iránytót, inkább visszafordulok alkalmazotti szektorba így (annak is megvan a maga szépsége, korlátlan üzemanyagkártya, juttatások, kiszámíthatóság, tervezhetőség, akár vehetőként). Nem kell ez nekem. Az egizisztenciához való viszonyomat a pandémia, a kovid nekem is felülírta. A saját esküvőm is tolódik. A párommal idén akartunk 19 év után összeházasodni (kamasz szerelem, egyetemre együtt kerültünk be, stb-stb, ő is multinál dolgozik, de szerencsére most már nyugodtabb helyzetben, mert kiemelt támogató kolléga lett).

    Bentről kémleljük a falakat, elegem van már ebből. Kitörnék elhúznék egy pár hétre inkább szicíliába pl. Akár az etna lábához :DDD De ehelyett újratevezek. Ez maradt.

    Egy ilyen rohadt vírus jött és felülírta a terveimet. Hogy közvetlenül a vírus sújtja le az embereket? Nem, a megváltozó viszonyok az értékekhez, a tervekhez - sok embernek felül ír mindent.

    Én most már ott vagyok, hogy szerettem remete lenni vállalkozóként, mert elegem volt a kicsinyes kollégákból, emberekből, s én döntöttem el, hogy milyen cégekkel tárgyalok. Most már mindegy lenne, de ki akarok törni a falak közül. Hiányoznak a személyes tárgyalások is, ez az életem, a remete is rájöhet egyszer, hogy szereti az emberket (sok-sok év értékesítői múlttal könnyen lesz az ember remete, de az egyes tárgyalásoknak választott ügyfelekkel: volt így is szépsége) :DDD Széttép ez az egész helyzet. Szeretem a pszichológiát, a tárgyalásokat, elértem már mindent ebben, de sok minden most hihetlenül hiányzik. Vissza kérem ezt.

    De a pandémia be kellett látni, hogy engem széttépett. Újra kell terveznem. Ez maradt. Nem feltétlenül egy rossz helyzetként fogom fel, mert tudom, hogy abban amit csinálok jó vagyok. Vezetőként sok mindent áttudok adni pl. Most fordítok az irányokon. Tétlenségből cselekvő leszek. Több lesz a munka, de ez van, ezt kell most majd szeretnem. S ezt tudom is majd szeretni a bezártság után, mert sok minden hiányzik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák