Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    válasz pit stop #33196 üzenetére

    Ő is írta a saját példáját, hogy az apja hónapok óta alig jut orvoshoz, mégis minden rendben.
    Ha ilyen szép mesevilág van ahogy mondja, miért nem engedték be a kamerákat a kórházakba és miért volt katonás fegyelem orvosok nyilatkozásáról? Miért távoznak százával magánba, külföldre eü-i dolgozók?
    Az összeomlás, működési zavar mindegy hogyan fogalmazunk nem egy hollywoodi katasztrófafilm hirtelen, hanem egy lassú folyamat aminek sok része van: először csak azt mondják vigyél magaddal WC papírt és rendes kaját, később lehet már az ahol azt mondják 13:30 után ne akarjanak szülni, akkor a nőt nem vigasztalja, ha a keze törne el azt gyorsan begipszelik. Ahol komplett osztály mond fel és ki kell írni szünetel. Amikor a beteg nincs rendesen kivizsgálva vagy a doki hibázik, mert keveset alszik vagy több beteg jut egy orvosra, nővérre. Kiégés, depresszió, most covid miatt PTSD. Ahol sok orvostanhallgató azt nézi mikor léphet külföldre. Ahol nem egy nővér inkább elmegy árufeltöltőnek. Ahol a mentősök 100 km-t furikáznak a beteggel, ahol megszűnik a háziorvosi praxis. Ahol aki teheti beteg inkább magánba megy. Ahol a covid előtti hétköznapi kórházi fertőzések száma is sok. Ellátás és ellátás között is van különbség, attól függően mi a probléma. Füldugulás? Akár nővér, gyakornok megoldja rögtön gyorsan minden szuper. Komoly műtét, vizsgálat? Több hónap várólista. Van szép kórház is, és van lepukkant is. Nekem is volt elmúlt hónapokban személy szerint csillagos ötös állami eü-i élményem, attól még nem harsogom minden rendben, mert átérzem a sok másik ember gondját. Az oktatás helyzete talán jó párhuzam, ott is lassú leépülés folyamat, vannak szuper elit gimik és olyan iskolák is ahol több gyerek jut egy tanárra, nincs szaktanár, nincs jó körülmény, rossz tanterv, pályaelhagyás, szülő költsön magánórákra és nyelviskolára stb.

    (szándékosan már narancsos indexes linkeket tettem, ne legyen vád a probléma csak hvg, 24, 444 cikkekben létezik)

    Román adatok továbbra is romlanak, a szerbeknél egyetemistáknak csak gyakorlati órák jelenléti, többi online, a kisebbeknél kötelező maszk az iskolában. Egyre több környező országban van már valamilyen intézkedés. Múltkor írtam itt és szóban említettem ismerősnek is, hogy az egy évvel ezelőtti grafikonhoz kb. szinte hasonló most a napi kórházba kerültek és lélegeztetőn lévők száma, lassan kúszik felfele és jön a taknyos idő és a delta erősebb a tavalyihoz képest. Azt mondta ő viszont azt olvasta dánok, norvégok most törölnek el minden korlátozást és buliznak, akkor mi miért "rettegjünk".
    Válaszoltam én is olvastam, csak ő elfelejtette említeni a dánoknál felnőttek több mint 80%-a be van oltva, norvégoknál gyerekekkel együtt lakosság 70%-a már oltott, és nem lassult le úgy az oltás, mint nálunk nyár elején 5,5 milliónál. Dán, norvég adatokkal én is azt mondanám bulizzunk!

    Mo-on van 500 ezer 60 év feletti oltatlan, aki talán csak abban bízhat van valamennyi természetes védelme, és a környezetében több oltott, mert tesztelés, maszk és egyéb már nem nagyon van napirenden. Amúgy, ha meseországban minden csodás és már győztünk, miért is hosszabbították megint a veszélyhelyzetet? Tavaly ilyenkor ugyanígy ment nem lesz komoly hullám, rettegőzés, aztán októberben, novemberben a meglepett arc elszálltak az adatok és szigorítani kellett. Remélem én is természetesen, hogy nem lesz durva hullám, viszont még hátra se dőlnék, mert nem látjuk vajon most még csak az exponenciális görbe aljának tapsolunk milyen jó adat, vagy novemberre megint nagyobb terhelés alatt a kórházak. USA, UK mindenhol azt látni oltatlanok körében komolyabb megint a járvány, ami kórházi teher.

Új hozzászólás Aktív témák