Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • forumpista

    tag

    válasz Csatravi #15351 üzenetére

    "És volt olyan ahol a házaspár egyik tagjának sem volt ellenanyag termelődése"

    Én nem vagyok meggyőződve hogy ennek van bármi jelentősége. Tudom hogy az oltásról van szó, de mi például a feleségemmel mindketten igazoltan elkaptuk a covidot, de nagyon enyhe tünetekkel.
    Értsd: ha a feleségemnek nem megy el az íz és szaglása le sem teszteltetjük, mert gyakorlatilag semmi más tünete nem volt.

    Aztán másfél hónappal később csináltattunk laboros (elisa) igg tesztet, és tadam, negatív lett. 11 NTU felett számít pozitívnak, neki 5.6 nekem meg 5. Rajtunk kívül a tágabb ismeretségi körben még két emberről tudunk aki hasonlóan járt (igazolt pozitív covid vs negatív igg később).

    Következésképp a mi szervezetünk vagy antitestek nélkül verte bucira a vírust, vagy nem azt az antitestet használta ami most az etalon mérés...
    Na már most, a kínai vakcina elölt vírust tartalmaz és ha az élő sem termeltetett magas igg-t akkor ez az elöltnél még inkább előfordulhat, viszont - szerintem -nem ez a fontos, hanem az, hogyha elkapod akkor mennyire okoz tünetet a vírus vagy nem. És ahogy látható a mi esetünkben az igg szint meg a vírusfertőzés lefolyása tökre nem korrelált.

    Magam részéről például egyre jobban hajlok arra, hogy a a sok ezres/tízezres igg-k hajszolása pont akkora parasztvakítás mint a mobiloknál a 100 megapixeles kameráké, az immunrendszer pont olyan összetett mint a képalkotás (sőt összetettebb) és az hogy kiemelünk egy valamit belőle, és csak annak a szintjét nézzük az egyáltalán nem garancia a végeredményre...

    ui:
    azt valaki meg tudná mondani hogy az 5.6-os NTU az most azt jelenti, hogy egyáltalán nincs igg antitest (kvázi mérési hibahatáron belül van, ha random vírust sosem látott emberre rámérnek is ezt kapnák), vagy azt jelenti hogy van, csak alacsony mennyiségben?

Új hozzászólás Aktív témák