Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • forumpista

    tag

    válasz Csatravi #15351 üzenetére

    "És volt olyan ahol a házaspár egyik tagjának sem volt ellenanyag termelődése"

    Én nem vagyok meggyőződve hogy ennek van bármi jelentősége. Tudom hogy az oltásról van szó, de mi például a feleségemmel mindketten igazoltan elkaptuk a covidot, de nagyon enyhe tünetekkel.
    Értsd: ha a feleségemnek nem megy el az íz és szaglása le sem teszteltetjük, mert gyakorlatilag semmi más tünete nem volt.

    Aztán másfél hónappal később csináltattunk laboros (elisa) igg tesztet, és tadam, negatív lett. 11 NTU felett számít pozitívnak, neki 5.6 nekem meg 5. Rajtunk kívül a tágabb ismeretségi körben még két emberről tudunk aki hasonlóan járt (igazolt pozitív covid vs negatív igg később).

    Következésképp a mi szervezetünk vagy antitestek nélkül verte bucira a vírust, vagy nem azt az antitestet használta ami most az etalon mérés...
    Na már most, a kínai vakcina elölt vírust tartalmaz és ha az élő sem termeltetett magas igg-t akkor ez az elöltnél még inkább előfordulhat, viszont - szerintem -nem ez a fontos, hanem az, hogyha elkapod akkor mennyire okoz tünetet a vírus vagy nem. És ahogy látható a mi esetünkben az igg szint meg a vírusfertőzés lefolyása tökre nem korrelált.

    Magam részéről például egyre jobban hajlok arra, hogy a a sok ezres/tízezres igg-k hajszolása pont akkora parasztvakítás mint a mobiloknál a 100 megapixeles kameráké, az immunrendszer pont olyan összetett mint a képalkotás (sőt összetettebb) és az hogy kiemelünk egy valamit belőle, és csak annak a szintjét nézzük az egyáltalán nem garancia a végeredményre...

    ui:
    azt valaki meg tudná mondani hogy az 5.6-os NTU az most azt jelenti, hogy egyáltalán nincs igg antitest (kvázi mérési hibahatáron belül van, ha random vírust sosem látott emberre rámérnek is ezt kapnák), vagy azt jelenti hogy van, csak alacsony mennyiségben?

  • forumpista

    tag

    válasz Sir Pocok #15982 üzenetére

    Kicsit megdolgoztam ezt excelben:
    A teljes korosztályra:
    sino: 440/661 = 66%
    astra: 122/146 = 84%
    sputnyik: 86/89 = 97%
    pfizer: 128/131 = 98%
    moderna: 21/21 = 100%

    60 éven alul:
    astra: 103/122 = 84%
    sino: 86/101 = 85%
    A többit nem számoltam, értelemszerüen ~100%.

    Sokat persze nem szabad ebből kiolvasni, mert nem tudjuk kik küldték és a számosság is borzasztóan eltér.
    Mindenesetre az talán látszik hogy a kínai 60 év alatt jó (kíváncsiságból még rászűrtem 50 év alatt már ~90%), felette kevésbé.
    Az is érdekes hogy az astra 60 év alatt nem jobb mint a kínai, ha mellérakjuk a vérrögképződési kockázatot+ hogy fiatalabbaknál amúgy is kevésbé veszélyes a covid, simán indokolható hogy több országban elkezdték beszüntetni vele az oltást.

  • forumpista

    tag

    válasz Jablocskov #32286 üzenetére

    Az a baj, hogy ezzel a 3. meg 4. (Izraelben pedig ott a pfizer megy...) oltással most már tényleg teljesen lejáratja magát a orvostudomány (ismét), és lassan az is kételkedni kezd hogy van-e bármi értelme az oltásoknak, aki amúgy nem hülye. (és ez nem Mo specifikus, mindenhol pedzegetik a 3-4-5...N oltást, lassan majd úgy kapjuk mint a reggeli a C vitamint)

    Külön kedvencem, hogy mostanában azzal győzködik a nem oltottakat az oltásról, hogy mutogatják a friss statisztikákat, hogy pont ugyanolyan rossz a helyzet mint egy éve úgy hogy közben szinte mindenhol be van oltva a lakosság fele.... Hát csak gratulálni tudok, ez tényleg egy kő kemény érv az oltás mellet, beoltottuk a fele népet és pont ugyanolyan rossz a helyzet, nyilván mindenki azt a következtetést fogja levonni hogy az "oltás működik".

    Egy szó mint száz, ideje lenne felébredni és vagy levonni a következtetést hogy hatástalan vakcinával oltogat az összes ország és akkor felesleges N+1szer ugyanolyan hatástalan vakcinával oltogatni a népet, vagy hatásos a vakcina és ez esetben jól picsán rúgni a gyógyszergyártókat meg a politikusokat hogy pusztán pénzügyi vagyonszerzés céljából kísérleteznek a lakosság életével és erőlteti a "havi" oltást...

  • forumpista

    tag

    válasz Drótszamár #32298 üzenetére

    "Azóta volt egy tavaszi alfánk, és most egy deltánk."

    Ez igazából lényegtelen. Ha azt mondjuk hogy a meglévő oltások ezek ellen is védenek, akkor nem kell 3-4-5. adag belőlük, főleg nem 2 havonta.
    Ha meg nem védenek, akkor minek adjuk be a hatástalan vakcinákat?

    Nekem nem azzal van a bajom, hogy jönnek az új mutációk és azok ellen új oltás kell. Ez oké.
    Azzal van a bajom hogy az új mutációk ellen is ugyanazt a vakcinát adjuk, ami egy paradoxon, mert ha hat, nem kell újabb adag, ha meg nem hat, felesleges az újabb adag.

  • forumpista

    tag

    válasz Sir Pocok #37163 üzenetére

    Ha két vakcina 5-6 hónap múlva nem véd a súlyos lefolyástól, akkor feld.ghatjuk a seggünkbe ezeket a vakcinákat.

    Én a román példából pont, hogy azt látom hogy véd (ott alig vannak oltva, be is ütött a ménkű, ahol magas az átoltottság ott meg nyugi és béke van).

    Sokkal inkább azt olvasom ki a sorok közül, hogy a vakcinagyártóknak megtetszett az arany tojást tojó tyúk, ráadásul zéró fejlesztéssel pont ugyanazokat a "hatástalan" vakcinákat próbálják meg elsózni 3. oltás gyanánt, miközben állítólag az újabb variánsok sokkal durvábbak...
    Gondolom külön marketing hadsereg dolgozik azon, hogy mi az a legkisebb szám az újraoltás szükségességét illetően ahol még nem nagyon lóg ki a lóláb, de a legnagyobb profitot hozza...
    Azt már ide se citálom, hogy tavaly arról ment a fáma hogy az mrns azért jó, mert pár hét alatt kifejleszthető belőle az újabb variánsok ellen is az oltóanyag, ehhez képest ott tartunk hogy még mindig a raktáron maradt másfél éves vakcinákat szórjuk ki...

    Más:
    Arról van valami tanulmány, hogy vajon a vakcinákhoz hozzá lehet-e "szokni"?
    Értem ez alatt azt, hogy hiába adod be az újabbat egyre sűrűbben, a szervezeted már nem reagál rá.

    Csak mert jó lenne elkerülni azt ami az antibiotikumoknál van, hogy a baktériumok már rezisztensek (csak itt a szervezeted lesz az).

  • forumpista

    tag

    válasz bigdady #38374 üzenetére

    "Ezek miért mondanak ilyeneket? Nem lát rendes betegeket?"

    Szerintem egy mentős szemszögéből nincs nagy különbség a covid és nem covid között.
    Az EÜ legalább 20 éve trottyon van, ergó sosem volt szabad kapacitás, ergó a mentősök eddig is annyi beteghez mentek ki egy nap amennyihez lehetséges volt és ha 10x több hívást kapnak, akkor sem tudnak kimenni több helyre. Egy szó mint száz, szerintem az ő szemszögükből pont annyi a meló mint eddig.

    Abban pedig igazuk van hogy politika az egész, egyik évben fele ennyi fertőzésnél már ment a mind meg halunk, most dupla ennyi fertőzésnél mindenki csak legyint rá.
    Emlékszem amikor tavaly volt napi pár tucat fertőzöttnél már körbe szigszalagozták az összes parki bokrot nehogy valaki sétáljon a természetben, most meg napi több ezresnél nemzetközi vadászkiállítást szerveztünk zárt térbe mindenféle maszk meg egyéb nélkül.

  • forumpista

    tag

    válasz Ringman #41283 üzenetére

    Szvsz, pont ez a baja a pfizernek.
    Mi sinoval vagyunk oltva, megint elkaptuk de csak azért derült ki mert a fél cég covidos lett és a pfizeresek sokkal jobban megszenvedték (nem egynél 39 fokos láz 1-2 napig, gondolom ez már a delta), nekünk meg gyakorlatilag semmi tünet.

    Kórházba persze senki nem került (szerencsére), meg ez nem is mérvadó statisztika (és mindenki 50 alatt van), de nekem úgy tűnik, hogy lehet hogy a pfizer jobb védettséget ad rövid távon, ellenben ha nem járkálsz rendszeresen 3-4 havonta szurira, akkor a hagyományos vakcina - lehet hogy alacsonyabb antitest számmal, de hosszabb ideig véd.
    (illetőleg azt is el tudom képzelni, hogy tényleg sokkal jobban számít az hogy teljes körű védettség alakuljon, mint az hogy egy adott antitest szám rövid távon az egekben legyen).
    De ez csak az én aktuális tapasztalatom, ne vonjatok le belőle messzemenő következtetést.

Új hozzászólás Aktív témák