Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Krystal_s

    addikt

    szia
    én több mint 4 éve (mióta egy ismerősöm ajánlotta) , csak ezt használom , a legtöbb ismertebb irtót-keresőt teszteltem a gépeimen és talán még a bitdefender ,amiben megbíztam..."kényszerből" azt használtam pár hónapig , az sem volt rossz ,de amint lehetőségem lett újra a Trend IS-t használom.Ebben bízom meg és ez vált be. A többiből hiányzott valami vagy lehet hogy csak a gépem nem szerette őket...bővebben nem írok róluk ,mert mindenkinek más a jó és szép kis viták szoktak lenni ha valaki nem azt szereti ,amit a többség. Észrevettem én is ,hogy Mo-n nem ismert ez a program ,mert a legtöbb magyar fórumon nem is említik...pedig nem lehet olyan rossz ha külföldön nagyon sok komolyabb cég használja.
    Egy problémám lenne , nekem most a 2006-os van fent ,mert a 2007-08 -as nagyon lelassítja a gépet bootolás után...és kb 5perc mire magához tér a gép.Átnéztem minden lehetséges beállítást és nem találtam olyan részt ,hogy pl oprendszer indításnál futtasson le valamit vagy ne. Valamit bele tettek a programba :F , mert a 2006-osnál nincs ilyen gondom. 2 Gépen is próbáltam többször is. Frissítést keres most is , de
    szerinted mi foghatja le annyira a gépet az újabb verzióknál ? Sok külföldi fórumon panaszkodtak erre ,de nem sikerült megoldást találnom. 2007-ben még nem is nagyon érdekelt ,de lassan 2009 és már kicsit "öregnek" érzem ezt.Bár ami újdonság lenne , azt elvileg nem használom, pl spam szűrés nem érdekel ,ami hatékonyabb lett.A kereső adatbázis meg elvileg ua. és mindig a legfrissebb.Naponta akár 3szor is frissíti magát.
    Xp-t használok és 1G ram-om van.
    segítségedet előre is köszi ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Krystal_s

    addikt

    válasz borsodika #17 üzenetére

    meg is nézem mi az ajánlott gépigénye a Internet Security 2008-nak
    [link]
    Windows XP Home, Professional PC :Intel Pentium 350MHz
    Required Memory :256MB minimum (512MB recommended) for Windows XP

    most nem írok regényt a gépeimről mind2 hasonló konfig ,ami még fontosabb lehet az :
    pl 3 Ghz Intel proci , 1G samsung DDR 400mhz ram 150GB ATA hdd a többi szerintem nem fontos a program szempontjából...(indító alkalmazások nincsenek tele)
    ha jól látom ,akkor a konfigom még belefér. ügye csak viccből írtad ,hogy a gépem kevés lenne neki 1 GB rammal xp-vel :D
    Az első nálam ,hogy telepítés után kiiktatom azokat a szolgáltatásokat ,amire nincs szükségem.Na mindegy majd kipróbálom az újabb 2008-at ,mert olvastam ,hogy valamit javítottak.
    Most is kb 250 Mb ramot eszik és nem is azzal van a gondom. hanem ,hogy miért kell kb 5perc a teljes rendszer felálláshoz a 2007nél ?(addig mintha fagyott lenne a rendszer) Gondoltam hátha tudod mi futhat ,ami még a 2006nál nem volt meg...

  • Krystal_s

    addikt

    válasz borsodika #91 üzenetére

    sziaa
    Tudnál segíteni ?
    pár napja frissítettem a programot és most a 2009-est használom...
    nem tudod ,hogy lehetne beállítani ,hogy egy adott mappát ne nézzen manuális keresésnél ? a valós idejű keresésnél ott meglehet adni ,kivételnek mappát és meghajtót is.amit ha nem akarok ,akkor nem ellenőriz...ezzel nincs is gond.
    Manuális keresésnél már nem jó...van egy mappám amiben vannak programok és pár dolgot kémproginak látott vagy vírusnak ,amikről tudom hogy nem azok vagy nekem kell...ezeket törölte és betette a karanténba és még csak rá sem kérdezett mit akarok.(pedig beállítottam h kérdezzen) A karanténból vissza tudtam rakni őket ,de ha megint átnézi ,akkor ismét törli és oda teszi...a korábbi verzióban volt a Manuális kereső részen is , hogy amit pl ő veszélyesnek látott de én nem akartam hogy törölje, akkor megjegyezte kivételnek.
    Most is van az Expection Lists -Trusted Programs , de oda hogy lehet betenni programot ? nincs Add vagy ilyesmi rész :( ellenőrzéskor nem kérdezett rá csak simán betette őket...A Custom Scan settings-ben kéne h legyen...
    most úgy futtattam a keresést ,hogy kijelöltem mit ne nézzen és abban a mappában kerestem valamit ,amit korábban jelzett , Ignore-ra állítottam , ha megtalálja akkor hagyja ott vagy kérdezzen rá ,de semmi , megint törölte és quarantine-ba tette :(((
    ( az is elég hülyén néz ki ,hogy amit visszahelyezek ( restore ) ,azt a karanténban is ott hagyja )de az már mellékes.

Új hozzászólás Aktív témák