Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chab7

    addikt

    válasz Blaise #915 üzenetére

    +150 Mbps (600 vs 750 össz)

    (Amúgy én is a 3600-ast néztem ki magamnak, csak még várok egy hónapot a megvétellel - főleg, hogy nem lehet kapni, nincs jelenleg készlet)

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Blaise #917 üzenetére

    Én úgy tudom annak nem a jelerősségben van szerepe, hanem a sebesség tartásában (és ugye mivel a 4300-as 450-et tud az egyik sávon, emiatt kell). Ezt mintha itt az egyik topicban olvastam volna, de mivel annyit olvasgattam mostanában e témában, nem biztos, hogy jól emlékszem. Majd ha nem így van kijavítanak. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz SteveBeard #1097 üzenetére

    Na bakker. Pont 3600-ast tervezek beszerezni, és szintén valami edimax egyantennás kis valamit cserél le.
    Fontos lenne pedig, hogy ne gyengébb hanem erősebb legyen a jelem :O

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz suste #1108 üzenetére

    Én is így lennék vele. Remélem nem lesz gyengébb a jel (sőt nem bánnám ha erősebb lenne).
    Mindenképp 3600 lesz, mert ár/értékben nem találok jobbat, és hosszú távra tervezek, tuti lesz olyan mait majd csak idővel használok ki benne, de legalább tudni fogja nem kell majd megint váltani.
    Aztán meg ki tudja, mire a vásárláshoz érek lehet még jön ki más típus is, mert még lehet egy-két hónap múlva lesz csak a beruházás ;)

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Zügynök #1110 üzenetére

    "Sajnos én hiába olvasom a topicot, nem sokat értek belőle....."

    így viszont az eszközök hiába tudják, nem fogod tudni megcsinálni :N

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    Nem csak ebből a típusból van hiány hanem eleve tplink cuccokból. Tényleg valami hajóelakadás lehetett, mert én pl bármilyen tplink adaptert rendeltem az utóbbi 2-3 hétben az sem jött meg, csak a válasz hogy leghamarabb 3 hét. (Kb mostanra érhetőek el amúgy az új készletek, mert az egyik adapterem holnap jön ;) )

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    Sziasztok! Pár napja én is ilyen router tulaj vagyok.
    Elsőnek gondoltam kicsit hajtom gyári firmware-el mielőtt nekiesek lecserélni rajta, de egyelőre nem vagyok megelégedve vele, igen sűrűn eltűnik a wifi jele, pedig már eleve ezért is cseréltem le a régi edimax routert, mert azzal is azt kezdte el játszani, hogy gyengült a wifi vétel. Szomszédos helyiségből lőném át a jelet(ahogy tettem ezt eddig is) és az utóbbi időben már az edimax-al is azt kezdte játszani, hogy gyengült a jel, amit nem is vettem volna észre a tálcán levő wifi indikátort nézve, ugyanis azon nem látszott semmi, és még a lassabban töltődő oldalak sem lettek volna gyanúsak, annál inkább hogy skype és gtalk beszélgetések amik szakaszos szaggatott hangátvitelt tudtak csak a másik fél számára produkálni. Ha viszont átmentem a laptoppal a router mellé akkor kijavult a hangminőség és az oldalak is gyorsan töltődtek be (miközben a wifi indikátor jel maximum ha 97%-ról 99%-ra nőtt 54 Mb/s mellett mindkét helyen. A router és a laptop is állandó helyen volt használva és a fal sem vastagodott, de még csak bútorok sem lettek áthelyezve, így arra kezdtem gyanakodni kezd az edimax router wifije haldokolni és mivel amúgy is már terveztem egy ilyen routert vásárolni hát rászántam magam. Majd elfelejtettem, hogy az internettel, modemmel nem lehet gond, mert vezetékes kapcsolattal tökéletesen működik 2 gépen is minden. Egyedül az aggasztott, hogy míg a laptopon romlott a wifi jel addig a telefonnal kapcsolódva továbbra sem érzékeltem gyengülést, amit betudtam annak, hogy a laptopon sem látszott ez a visszajelző indikátorból, hanem csak a folyamatos adatátvitelből, főként pl skype beszélgetések és mivel a telefonon sem skype sem letöltések nem szoktak menni, gondoltam azon azért nem jelentkezik a gyengülés.
    Majd megjött a tplink router, neki is estem gyorsan a cserének,hogy végre normálisan wifizhessek a laptoppal. Az elmúlt napokban az eredeti firmware-t akartam használni, hogy ha valami hiba kibukna akkor cseréltetni tudjam. Azon nagyon nem lepődtem meg, hogy a wifi jelet majdhogynem csak ugyanaddig a centiméterig tudja a lakásban átlőni, gondolom ez valami szabvány lehet és ezért lehet az hogy hiába a kettő és nagyobb cserélhető antenna, mégsem tud tovább adni mint a kis antennás edimax tudott. Sebaj, csak legyen stabil a jelem, akkor már előreléptem - volna.
    Legnagyobb sajnálatomra ezzel még rosszabb lett a helyzet mert nemhogy a skype beszélgetések akadoznak vele hanem a visszajelző indikátoron tisztán látszik, hogy néha akár pár másodpercenként is eltűnik a wifi jel. Ilyenkor kiírja, hogy nincs hordozó jel, aztán a következő pillanatban már megint 97-98%
    Nagyszerű. Router csere nem vált be, akkor viszont az öregecske laptop wifi vevőmmel lenne a probléma?
    Már csak erre tudtam gondolni, ugyanis közvetlen a router mellé téve is eljátssza ezt a jelenséget, nem csak a szemközti szobából.
    Ezen a vonalon elindulva folytattam a kutatást. Gondoltam megnézem van-e valami más hálózat amit elérnék, ami ellentétben városon lakókkal nem egyszerű, ugyanis itt vidéken ahol lakom családi házban nem 10-20 másik wifi jelet jelent hanem az ablakba kitéve egyetlen egyet, ami szerencsémre nincs kóddal védve így rá is próbáltam. Itt jött a meglepetés mert egyetlen egy pöcökkel 2-11 Mb/s kapcsolattal is tökéletes wifi jelet kaptam, semmi weboldal betöltési lassulással és teljesen tiszta skype beszélgetéssel.
    Na akkor hogyan tovább? Ugyanis pár órás valamelyik szomszéd jelén lógással is minden rendben volt, ergo nem lehet a laptop wifije sem hibás.
    Most ott tartok, hogy arra kezdtem gyanakodni, hogy mi van ha a router gyári firmware-je a ludas?
    Rákeresetem a neten a gyári firmware-re és a következőket találtam:
    Az én routerem verziója build 120820. Az egyik utolsó gyári buildje pedig 13129 ami mellé ez van írva: Fixed an instable issue with some wireless adapters.
    Hát nagyon remélem, hogy ez lesz a problémám amivel eddig küszködtem, mert mással már nem nagyon tudom magyarázni, hogy vezetéken minden okés, és a telefonomon sem látszik semmi probléma a wifivel, viszont a laptoppal katasztrófa, miközben másik hálózatra kapcsolódva azzal sincs gond.
    Felteszem hát a legfrissebb gyárit, hogy kiderüljön ez volt-e a gond. Elnézést a hosszúra nyúlt írásért. Ha ez volt a hiba akkor nemsoká jelentkezem és beszámolok róla ezért is írtam le részletesen a bajomat, hátha másnál is előfordul(t). Ha viszont nem ez akkor addigra hátha tanácsoltok valamit, mi lehet még az anomália hátterében.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Begi #1729 üzenetére

    Ez sajnos több okból sem jó nekem. Linuxot használok, erre nem jó az ajánlott program, másrészt nincs is mit nézni vele ugyanis másik hálózatot csak az ablakból látok, innen az asztalról, vagy akár a router mellől csak a sajátom látszik, így tehát minden csatorna szabad.
    Közben lecseréltem a gyári firmware-t a legújabbra de sajnos azzal is ugyanúgy el-eltűnik a wifi jel közvetlen a router mellett is :(
    Innentől vagyok tanácstalan.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Pr3s #1731 üzenetére

    A jel erőssége az annyira nem is zavar, volt egy érzésem hogy erősebb nem lesz mint eddig volt. Az zavar hogy most a legfrissebb firmware után is el-eltűnik pillanatokra a wifi jele a laptopon, és így olyankor minden megakad, ez egy streamnél vagy egy videobeszélgetésnél szakadást is okoz, néha még logout/login -t is, pl skype, irc chat stb. Ez viszont így már nagyon zavaró.
    Még egyetlen esélynek látom ha nem gyári hanem valamelyik 3rd party változatot teszem fel. Annak viszont mág utána kell olvasnom és ma már nem biztos hogy lesz időm rá :(
    Gondolom maga a hardver nem lehet rossz, de még a hétvégén kiderülhet ez is mert jönnek hozzám akiknél lesz laptop és meglátjuk az övékével csinálja-e ezt a hibát.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz TIT #1741 üzenetére

    Most ez van rajta:
    Firmware Version: 3.13.31 Build 130320 Rel.55761n
    Hardware Version: WDR3600 v1 00000000

    Minden működik rendben, egyedül ez a laptopommal való időnkénti wifi kiesés van meg, ami viszont távoli szomszéd netjére rácsatlakozva nem jelentkezik, tehát azt sem mondhatom teljes biztossággal, hogy a laptop a szar, de azt sem hogy a router, hiszen egyelőre más rácsatlakozott eszközöknél nem megy el a wifi.
    No de most már meg kell várjam hogy a laptoppal rendelkező ismerősök megjöjjenek aztán jön a tesztelés.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz chab7 #1742 üzenetére

    Tanácstalanság a köbön.
    Másik laptoppal kipróbálva, azon nem tűnik el a wifi jel és nem szakadnak meg a live streamek vagy hangbeszélgetések sem akadoznak. Thát csak az én laptopommal csinálja a jel eltűnést, de csak ez a hálózat mert másikra fellépve nem jön elő ez a jelenség.
    Na most légy okos Domokos. Mi a túró lehet a baj?

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Pr3s #1745 üzenetére

    Linux alatt microsoft driver? Lehet. Ehhez nem értek, de úgy tudom a linux kernelben benne vannak a szükséges driverek, eddig egyedül debain alá kellett külön betenni.
    Inkább az utóbbi lesz, de az újabb firmwarrel is rossz sajnos amibe pedig azt írták valami ilyesmi javítva lett :(
    Muszáj leszek még egy vargalex féle firmware-el is próbálni.

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    No, fent van a vargalex féle openwrt, viszont nem igazán akar rajta keresztül internet elérés lenni. Hol lehet ennek utánaolvasni, hogy hogyan kell a wan részt konfigurálni? A gyári firmware-rel (és általában más routerekkel simán ment ha csak rádugtam a wan portra a modemből a kábelt. Teljesen hétköznapi kábelinternetről van szó amúgy. Már itt elakadok, hogy az nem megy. :B Megtaláltam hogy hol kell a wan részt konfigurálni, de akármit állítok be, nincs rajta keresztül internet.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Intruder2k5 #1757 üzenetére

    :R :R

    Eddig sosem kellett ilyet sem a másik routerrel sem ezzel gyári firmware-el. Viszont a tipp bejött, modemet rebootolva már felkapta a jelet a router és van is a hálózaton interenet.
    Azóta már mazsolázgatom a beállításokat, igaz még csak saját kútfőből, mert részletes leírásra nem bukkantam még a luci-val kapcsolatosan, de már van wifi hálózat is és nem szeretném még elkiabálni de egyelőre stabilan nem eltűnedezve mint a gyári firmware-el. Ha így marad és stabil lesz akkor egy újabb érv áttérni 3rdparty szoftverekre (opensource :R ) mert sokkal részletesebb komolyabb beállítások és - talán - sokkal stabilabb működés. (Pedig már épp kivágni készültem az ablakon minden technikai eszközt a lakásból :DD )

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz chab7 #1758 üzenetére

    Nem lesz ez így jó :( :W
    Naponta újra kell indítanom majd a routert ahhoz hogy stabil legyen a hálózat? Nonszensz. Ha kikapcsolom-bekapcsolom a routert akkor minden frankó - egy ideig. Aztán leragad a wifi jel, de csak 2,4 gigán, az 5 gigáson megy szépen tovább.
    Ennyit bír ez a cucc? Madzagon egy pc és egy set-top-box van rajta, wifin meg 2 telefon 2 laptop lógna rajta jelenleg, az egyik tud 5 gigát. Semmi más különleges terhelése nincs, és mégis pár óra után elkezd akadozni a wifi, mindkét laptopon a 2,4 gigás jel. Pedig ez lenne a fontosabb mert az 5 gigát tudó laptop az ritkán jár nálam.
    Tanácstalan vagyok, már kicsit bánom ezt a routert. Az a nagyon nagy baj, hogy a csak 2,4 gigát tudó ősi edimax routerrel is hasonló a jelenség a lakásban, annyi különbséggel hogy azon nem eltünik a wifi jel hanem csak egyszerűen nincs átvitel egy pár másodpercig (akár fél/ egy percig is kihagy). Openwrt-vel a tplinknél sem szakad le a jel, csak ugyanígy nincs átvitel -egy idő után. Mi lenne ha még terhelést is kapna? :F

    Nem fogok én ráérni x óránként áramtalanítani ezt a vackot.

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz brumi1024 #1764 üzenetére

    Elképzelhető hogy nem jók a beállításaim, máskülönben nem panaszkodnék itt. Mindenesetre érdekes, hogy router áramtalanítás után egy pár óráig minden rendben van.
    Jó lenne ha kiderülne, hogy még mindig kell valamit állítanom, vagy valami hardverhiba ez. Azért kérdezem itt a jobban hozzáértőket hátha van valami tippjük, de azért gyanús hogy ugyanazzal a beállítással hol jó hol meg nem, és a két állapot közt csak áramtalanítás van.

    (#1771) kali: Már írtam hogy környezet nem befolyásol, olyan helyen vagyok ahol nincs más csak a saját hálózatom. Szomszédé csak nagyon gyengén és ablakból jön be, arra rá tudok menni és stabil is. (Nem tudom mennyire számít de az valamiféle linksys cuccos, a hálója neve is ez).

    Előző írásom óta minden rendben volt egy router áramtalanítás után, pont míg most ezt a hozzászólást meg akartam írni. Egyszer csak nincs tovább net. De most csak nálam, másik laptopon vígan megy tovább.
    Jelen esetben egy wifi lecsatéakozás visszacsatlakozás megoldotta. De meddig? Hogy van az hogy ideig óráig minden rendben aztán jön valami elakadás.
    A router és a laptop az elmúlt években helyet sem változtatott, sem bútor sem fal helyezgetés sem volt, tehát minden körülmény úgy van ahogy volt mindig is. Mégis a régi edimax routeremmel egyszer csak elkezdett ez a jelenség lenni. Visszacserélve arra ugyanúgy meg van a hiba. De mióta a másik laptop is itt van a hétvégén és tudom azzal is tesztelni azóta abban sem vagyok biztos hogy a laptopom wifije bolondult meg, mert a másik laptopon is kiesik legtöbb esetben a net mikor az enyémen is.
    Legszarabb hogy olyankot ha a router mellé viszem is kiesik az átvitel, tehát nem a terepviszonyokban kell a hibát keresni. Laptopokban sem nagyon mert más routerekhez (szomszédé, munkahelyi...) teljesen stabilan csatlakozik és nincs átvitel kiesés sem.
    De már a router hibában sem vagyok biztos mert órákig képes jól menni mire előjön megint a jelenség.
    Ráadásul a net szolgáltató sem lehet mert a vezetékes kapcsolatokon teljesen rendben van minden.
    Sovány vigasz lesz ha muszáj leszek a laptopokat is madzagról üzemeltetni keresztülvezetékelve a lakást :(

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz suste #1775 üzenetére

    Elégéég vidéken lakom. Itt senkitől nem tudok sajnos kérni próbára, de még a kicseréltetés is macerás mert max visszapostázni tudom, és akkor is hetek/hónapok lesz mire kapok másikat, mert nem egyértelmű a hiba és tuti be kellene vizsgáltatni. Magam sem vagyok biztos abban hogy a router a hibás, addig nem is igen merném visszaküldeni.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Blaise #1778 üzenetére

    Mint már fentebb írtam mióta vargalex féle openwrt van azóta valamelyest javult a dolog de még mindig kimaradozik a jel, csak már nem tűnik el teljesen.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz ZPKing #1782 üzenetére

    Körülbelül erre jutottam most én is, hogy terhelés gondjai vannak. Most jelenleg egyetlen laptop van wifin rácsatlakoztatva, de mikor 2 telefon 2 laptop + pc és settopbox kábelen is rá volt kötve folyton kimaradt a wifi jel. Pedig igazán semmiféle terhelés nem volt épp csak böngészés szintű , beleértve egyik laptop és a pc youtube videó folyammal. Ugyanezt a terhelést egy edimax router évekig ki tudta szolgálni, csak most lett annak is ugyanez a baja.
    Na akkor most ez vajon garanciális hiba? Visszaküldjem?
    Csak mert egyetlen laptoppal jó a wifi, de nem ilyen minimális használatra terveztem volna ezt a routert.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Pr3s #1787 üzenetére

    Persze, ha rájövök akkor mindenképp tudatom mi a helyzet. Nemrégiben beszerzett kliensem nincs. A szomszéd jele pedig az egész lakásban nem vehető, csak egyes ablakokból. Így nem hinném hogy zavaró lenne. A korábbi routerrel pedig az utóbbi hetekben jött elő az hogy gyengült a vételem, nem is kiesett a wifi jel hanem nem jött át már a másik szobába úgy a jel ahogy előtte. A routerrel egy helyiségben levő pc és a laptopom konfigurációja sem változott, sem a szoftverjei, és még a helyzetük sem, hiszen adott helyen vannak/voltak használva. Ezen kívül van egy telefon és egy laptop még pluszban (a feleségemé) amik nem mindig vannak itt, hisz - sajnos egyelőre - nem lakik még itt, de eddig is mikor hozta magával akkor sosem volt semmi gond.
    Az utóbbi hetekben lett az hogy a régi edimax routerrel abban a szobában ahol lakunk kezdett kimaradozni a wifin az internet. Kipróbáltam, a pc-n és a stetopboxon, amik kábellel csatlakoznak kiváló volt mindeközben az internet elérés, tehát a szolgáltatót ki tudtam zárni, sőt, a laptopom a router mellé téve is jó internet elérést kapott wifin, tehát onnan kezdtem gyanakodni, hogy vagy a router wifije vagy a laptopomé a ludas (bár az hogy a feleségem laptopján is megakad az internet mikor az enyémen ez a routerre terelte a gyanút, főleg hogy a munkahelyemen a laptopon is kiválóan megy wifin az internet.
    Ekkor le is cseréltem erre a tplink routerre a régit, hogy ezt a problémát kiküszöböljem.
    Legnagyobb sajnálatomra ezzel nem hogy megakadt az internet, hanem egyenesen a wifi jele is eltűnt pillanatokra. A wifi visszajelző ikonja villogott olyankor mint valami jelzőfény, hogy vagyok/nem vagyok.
    Innentől estem kétségbe, hogy akkor most mi is van. Mert ugyanolyan hiba legyen egy régi és egy új routerrel is az elég esélytelen, bár fene tudja.
    A gyári frimware-eket végigpróbálva rátettem a legutóbbi vargalex openwrt-t is, amivel ugyan javult a helyzet (főleg, hogy akkor éjjel még nem lógott a routeren csak a laptopom és a telefonom wifin , meg a settopbox kábelen - a pc ki volt kapcsolva), folyamatos nem villogó wifi jellel.
    Örültem is, hogy minden rendben, megoldódott a hiba, egészen másnap délelőttig mikor is a pc is be lett kapcsolva és a feleségem is megérkezett az ő laptopjával és telefonjával. Minden eszköz fel lett csatlakozva és használatba lettek véve.
    A telefonokon nem volt semmi probléma (azokon a régi routerrel sem, érdekes módon), a pc és a settopbox is kapta vezetéken a jelet kitűnően, viszont a két laptopon időnként (és olyankor teljesen egyszerre) kimaradt az internet, azaz valami miatt megreked a wifin való továbbítás.
    A feleségem laptopja tud 5 gigát is, így azzal arra csatlakoztam, és azon megy is kitűnően a wifis internet akkor is mikor az én laptopomon 2,4 gigán megakad a jel.
    Openwrt firmwarrel már el nem dobja a jelet, tehát nem villog 0 és 95% között a visszajelző, egyszerűen csak néha megakad az internet jó pár fél percre is akár aztán pár percig minden jó majd megint megakad az adattovábbítás.
    Most hogy a feleségem visszament dolgozni és a pc is ki van kapcsolva és csak a telefonom és a laptop lóg a routeren (no meg a settopbox kábelen) most napközben egyelőre smmi gond.
    Ebből arra következtetek, hogy a router nem fogja bírni a terhelést, mert ha ettől több dolog van rajta amin adat továbbítás folyik (még ha egész csekély is) akkor már a 2,4 gigás wifin kimaradozik az internet (meg gondolom maga a háló is mert olyankor pl a router webes felülete is megakad).
    Ettől azért többet kellene bírjon, hol van még az ha kötnék usb-n rá vinyót és esetleg torrenteznék miközben ezeket a klienseket kellene kiszolgálni.
    Még talán beleférek a visszaküldhetőségbe, mert neten rendeltem, ott tán 8 nap a csere, és nincs még egy hete nálam. Csak jó lenne tudni hogy tényleg hibás-e mert ha visszaküldöm eleve sok idő mire lezajlik a csere, és ha meg nem hibás akkor kapok egy ugyanilyet amivel ugyanez lesz a probléma :(
    (Egy egészen kicsit bánom már, hogy nem linksys-t vettem, a wrt54gl apóséknál a mai napig kiválóan megy, csak azért nem hoztuk magunkkal mert nincs rajta usb és ide eleve terveztünk egy router cserét, csak hát a mostaniak elég drágák főleg ha külső antennás kell, márpedig ide a vályogfalak közé szerintem kell a külső, na meg itt olvasgatva a linksysről billentem a tplink felé. Usb-re pedig nyomtatót szeretnék kötni, meg egy vinyót filmekkel amiről lehetne nézni, de ilyen feltételek mellett hogy pár klienst is ilyen döcögve lát el ezek nélkül már nem is tudom hogy oldom majd ezeket is meg.)

    (#1786) vargalex: mint írtam nehéz lesz így egyesével kizárni mert a fele cucc nincs mindig itt, de amúgy meg minden hardver ugyanaz ami már évek óta, és nem olyan rég jelentkezett ez a probléma, előtte ugyanezekkel minden jó volt.

    (#1790) ZPKing: Talán biztató hogy az egyetlen laptopon ami tudja az 5 gigát azon stabil jel volt próbakor. Bár ha ugyanúgy 3-4 eszköz lenne rajta ami tudja az 5 gigát és mind 5 gigán kapcsolódna akkor meg lehet az 5 gigás wifin is kimaradozna az átvitel. Na ez az aminek a vadászatában vagyok, hogy most akkor ez a kimaradozás valóban a router hibája-e és hogy akkor cseréltessem vagy sem. Tanácstalanság a köbön :(

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz chab7 #1791 üzenetére

    A francba, egy dolgot csak kihagytam a hosszú írásomból.
    Mikor minden kliens rajta volt és megpróbáltam hogy a laptop a router mellett legyen, hátha a falak a hiba forrása, ott a router mellé téve ugyanúgy volt adatátvitel megtorpanás mint a másik szobából, ezzel gondolom a tereptárgyak miatti hibát is kizárhatom.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz vargalex #1793 üzenetére

    Viszont az ő laptopján is kimarad az adatátvitel 2,4 gigán és a telefonján viszont semmi gond nincs. De mikor a telefonja nem volt felcsatlakoztatva, (plusz az enyém sem, hogy a telefonokat kizárjuk a játékból) akkor is fennállt a megtorpanás 2,4 gigán. Ezért nem értem, hogy hogyan lehet akármelyik is a hiba forrása, ha mondjuk egyesével csatlakoztatom fel őket, tehát kizárólagosan egyszerre egy eszköz van a wifi hálón (plusz a madzagosok) akkor egyikkel sem jött elő még probléma, csak mikor több eszköz van felcsatlakozva. Az eszközök egyébként saját ip-vel csatlakoznak, nem a router osztja ki nekik.
    Kezdésnek már az is jó kiindulás lenne nekem ha meggyőztök arról (persze 100%osan nem tudtok, hiszen nektek is csak tippetek lehet), hogy nem a router hibás, mert akkor nem igyekszek visszaküldeni hanem nyugisan vizsgálgatom még a lehetőségeket.
    Első körben ezt kell tudjam, hogy lóhalálában cseréltessem-e, mert már kifutok a cserélhetőségi időből, a garanciális intézés meg gondolom nem egy-két hét hanem több, vagy ne cseréltessem hanem keressem csak nyugodtan máshol a hibát.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz vargalex #1795 üzenetére

    Azt vissza lehet nézni pár napra vagy csak az az egy oldal látható ami épp van? Mert most nem látszik benne ilyesmi, de az az egy oldal az csak ma délelőttig mutatja a logokat, ez idő alatt meg jó volt.

    (#1796) suste: 4300-asra semmiképp, már ezt sem használom ki (elméletileg). Pluszban pedig nem szeretnék rákölteni, már ez a 15 is a plafon volt árban, és még jön rá akkor a cseréltetési procedúra telefon és postadíja.

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz chab7 #1797 üzenetére

    Legújabb érdekes jelenség, bár ez most valószínű szoftveres bug lesz. Skype beszélgetést próbálok épp a feleségemmel. A régi routerrel ebből a szobából már szaggatott volt a hang, csak ha a router mellé mentem akkor javult ki. Most hogy csak a laptop, teló, és vezetéken a settopbox van rajta, megy klasszul a skype is, közben böngészés is. A telefont szoktam webkameraként üzemelni mert a laptopomban nincs, viszont most valamiért a vezetékes adb összeköttetés nem ment. Gondoltam egyet, terhelendő a hálózatot, wifin csatlakoztatom a telót a skypehoz webkameraként (programja ilyet is tud).
    amint felcsatlakozott és a telóról is streamként folyamatos terhelést kapott a router, a laptopon a wifi visszajelző ikonja 95%-ról 0%-ra esettle azonnal.
    Az érdekesség az, hogy közben van hálózat, és a videojel is megy folyamatosan. a feleségem lát és hall is rendesen, tehát most jó az összeköttetés az eszközök között, csak épp a jel visszajelzése szűnt meg létezni.
    Ez viszont már szoftveres bug lesz az ubuntuban.

    Agyalok ma még meg tesztelek, de lehet hogy mégis csak felhívom én holnap az üzletet, hogy cseréljék ki, mert terhelve (még ha minimálisan is) több eszközzel nem stabil a wifije. Még benne vagyok az egy hétben, most kell lépnem. Max ha a csere darab is ugyanilyen lesz akkor megpróbálok más úton továbblépni.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz chab7 #1799 üzenetére

    Ez utóbbi szoftveres bug meg is szűnt. Most második skype hívásnál beüzemelve a teló kameráját wifin már nem ugrott le a laptop wifi visszajelzője 0-ra.
    Lassan egy napja jó a laptopon (koppkopp) bár most nincs másik laptop és a pc sem megy.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz sutszi #1801 üzenetére

    Mivel más hálózatokra rácsatlakozva sem a laptop sem a telefonnal sosem volt gond, így nem hiszem.
    Ma már a harmadik skype videóhíváson is túl vagyok akadozó kép és hang nélkül, tehát egyelőre jónak néz ki minden.
    Közben lesegetem a router webes felületén a valós idejű grafikonokat.
    Mikor a telót wifin keresztül használom webkameraként (azaz telóból routerbe, routerből a laptopra a skypeba, aztán onnan vissza a routerbe és ki az internetre megy a videostream) akkor 10 megabit/sec forgalmat mutat a grafikon (ennyi a bejövő internetem is, 10 megabites)
    Most a három hívás alatt stabil volt félórákig is így a hálózat (közben a pc nem ment csak a settopbox van rákötve kábelen, az is minimális kilobites forgalmat generál).
    Mikor megérkezett a router, még ennyire sem volt stabil a dolog, most meg igen.
    Majd akkor lesz lehet megint valami gubanc, ha még valami eszköz idekerül és újra előjön a wifi megtorpanás.
    A feleségem cuccai is csak hétvégén lesznek itt legközelebb, addig nem igen lesz más terhelés rajta, max ki lehet próbálni hogy a pc is ha használatban van akkor mi a helyzet - de azon is igen ritkán van forgalom generálva mert nem nagyon használjuk. Édesanyám szokott rajta a többi gyerekével kommunikálni, meg böngészgetni néha.
    Ja, meg a héten megjön a settopboxhoz a wifi adapter, majd még arra leszek kiváncsi, azt ha beüzemelem és még egy wifis cucc lesz a hálón akkor mi a helyzet. Eddig hosszú kábellel jött át a routertől, ezt akarom megszüntetni. Magát az adaptert már próbáltam mikor valaki adott egy ilyet kölcsön, hogy megnézzem használható-e a boxhoz. Ezzel is lesz egy teszt, hogy a boxból streamelve a felvételeket hogyan viselkedik a vezeték nélküli háló.
    Most viszont egyelőre míg minden oké nem tudok nagyon továbbhaladni a rejtély felderítésében sem így a topic résztvevői is fellélegezhetnek a hosszú szösszeneteim miatt :DD az eddig segítségeket pedig köszönöm mindenkinek :R

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz chab7 #1802 üzenetére

    Korán örültem :( Semmi nem lett változtatva, még a laptop sem lett elmozdítva, mégis elkezdett most akadozni a wifin az adatátvitel. Nem tudtam megfigyelni, hogy pont ekkor volt-e, de ezek a sorok jelnetek meg a logban kb abban az időben ami a laptop mac címéhez tartozik (csillagozott rész):

    Apr 22 22:05:34 OpenWrt daemon.info hostapd: wlan0: STA ************ IEEE 802.11: disassociated
    Apr 22 22:05:35 OpenWrt daemon.info hostapd: wlan0: STA ************ IEEE 802.11: deauthenticated due to inactivity (timer DEAUTH/REMOVE)
    Apr 22 22:05:39 OpenWrt daemon.info hostapd: wlan0: STA ************ IEEE 802.11: authenticated
    Apr 22 22:05:39 OpenWrt daemon.info hostapd: wlan0: STA ************ IEEE 802.11: associated (aid 2)
    Apr 22 22:05:39 OpenWrt daemon.info hostapd: wlan0: STA ************ WPA: pairwise key handshake completed (RSN)

    Hátha ez annak a nyoma hogy kimaradt a jel.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz suste #1804 üzenetére

    Nincs ilyesmi beállítva, sőt használtam is épp akkor a laptopot. Ezekkel a beállításokkal használom régóta és más hálózatokon nem tapasztaltam még ezt az adatadatmegtorpanást. Sajátomon is csak egy ideje.

    doberman: válaszom ide is vonatkozik. Jelenleg is jó más hálózatokon, így nem lehet ilyesféle beállítva.

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz suste #1830 üzenetére

    Na akkor ezeket letiltom én is, mert semmi ilyesmi nem kell, csak egy stabil router. Hátha akkor helyreáll a dolog.

    Azaz csak tiltanám, mert nincs is engedélyezve egyik sem. Akkor ezt is kihúzhatom, hogy nem itt a bibi.

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz suste #1832 üzenetére

    Ja hogy ott kell? Mert a saját beállításaiknál egyiknél sincs pipa hogy engedélyezve lenne, de akkor az indítás részen is letiltom őket.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz chab7 #1835 üzenetére

    ftp és ssh nem látok közte, a többit letiltottam, plusz még a transmissiont is, én azt sem használom.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz suste #1845 üzenetére

    :K :K :K persze, ezeket így csináltam. (Viszonylag) szépen ment is minden, míg csak az én laptopom van rajta. Mihelyst a páromé is fellép akkor nálam elkezd akadozni az adat (vagy épp nála, mikor hogy, vagy van hogy mindkettőnknél) :O
    Valami csak nem egyenes még itt. Van egy szomorú sejtésem, hogy ha más routert tennék a helyére nem lenne ez az x-aktás jelkimaradozás.
    Most muszáj lettem egy madzagot is keresztülhúzni ide, mert mikor kihagy, akkor rádugom azt hogy legyen stabil adatátvitelem, inkább mint hogy agyvérzést kapjak.
    Mindenesetre most itt a feleségem és hétvégén agyontesztelem a hálózatot a két laptoppal, és immár a settopbox is kapott egy wifi adaptert,hogy ne vezetékkel legyen összekötve. Félő hogy ennyit már nem fog tudni kiszolgálni :( (ott van még ugye a két teló is - bár azok a nap nagy részében csak lógnak rajta.)

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz sutszi #1848 üzenetére

    Mivel más hálózatokon nem jelentkezik ez a hiba így nehéz a kliensekre gyanakodni. Viszont nem azt tapasztalom, hogy elbírna sok klienst, mert egyesével minddel tökéletes, de ha már 2 laptop van akkor problémás. Ettől függetlenül nem lehetetlen hogy mégis kliens hiba, de ha az is nem szoftveres hanem hardveres, mert már elég régi a laptop. De nekem akkor is furcsának tűnik hogy magában a "hibás" klienssel is jó, de már ha van másik laptop akkor anomáliák jönnek elő.
    Mivel régi a laptop, szeretném már lecserélni, ha úgy jön össze anyagilag akkor le is fogom. Meglátjuk akkor mi változik. Vagy ha nem sikerülne lecserélni a közeljövöben akkor megpróbálom egy usb-s antennás klienssel is , hátha azzal javul a helyzet. Addig is marad a kábel keresztülhúzva, mert mikor nagyon b*szkódik a wifi akkor rádugom és nem kell az ideg öljön meg hogy nem tudok netezni ;)
    Nektek meg kösz a segítségeket és a türelmet. :R

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz PNP #3031 üzenetére

    Nekem stock firmware-ről vargalex firmware-re váltással iszonyat sokat javultak a dolgok. ;)

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz vadászcsiga #3149 üzenetére

    Most is ilyen hiánycikk? Valamikor a tavasz folyamán vettem, és akkor is várni kellett rá.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz suste #3656 üzenetére

    Ennek az extrootnak mekkora pendrive kell? Gondolom azért egy 64 megás kevéske lenne (ilyenem van elfekvőben).

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Intruder2k5 #3663 üzenetére

    Nekem is első volt :) De én még anno kaptam - egy pc javításért. Nem tudta a gazdája mi az (akkoriban jöttek be a pendrájvok), hát nekem adta ajándékba, hátha én tudok majd vele mit kezdeni.
    Hát kezdtem is :) és mint a példa mutatja, most is akkor üzembe áll majd mint extroot. :R
    Csak még majd vissza kell akkor olvasgassak hogy kell csinálni és mire is jó ez. De mostanában hogy téma volt itt, eszembe jutott van egy ilyenem és hátha jó lenne erre.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Zirowe #3804 üzenetére

    Pedig én még tavasszal mikor vettem és utánakeresgettem a típusnak emlékszem képre ahol az antennában mutatták hogy két "szál" van külön a két sávra.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz sutszi #3896 üzenetére

    Ahhoz képest, hogy az elején én is kínlódtam vele, és az még gyári volt, most nálam is 27d 0h 12m 1s uptime. És csak azért ennyi mert hűtőszekrény csere volt és annak a tetején van a modem+router és addig szét kellett szedni :))
    Jó kis masina ez, bár az egyetlen hátrányának azért a gyengébb lefedettséget én is meg tudom említeni. Viszont a régi edimax routerrel kitoldva már lefedem a lakást teljesen (vályog).

    Ez van rajta
    OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342 / LuCI Trunk (trunk+svn9655)

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz doberman #3916 üzenetére

    Ezt most már én is alátámasztom, mert lehet emlékszik még valaki mikor tavasszal panaszkodtam én is a wifire, miközben a régi edimax-al meg jó volt. Azóta lecseréltem a laptopot amivel teljesen jól működik a tp-link is. A régi laptopot pedig édesanyám örökölte meg. A lakásban egyébként is tágítottam a szórást a régi edimax routert is rákötve a tp-linkre. A régi laptop erre csatlakozik és így minden jó :C
    Probléma kikerülve, de azért akkor is ott van a háttérben, hogy a régi laptop vevőjével vacakol(na) a tp-link.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

Új hozzászólás Aktív témák