Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ixion77

    Topikgazda

    válasz Segal #4402 üzenetére

    Ha emelni akarnának, most is emelhettek volna. De nem akarnak. Se most, se következőleg. Viszont a piaci eufória nagyon nem kedvez a terveiknek, ezért volt Powell annyira hawkish. Nagyon próbálta bizonygatni hogy márpedig a cél továbbra is 2%, bemutattak emelkedett dot pot ábrát a várakozásokról (amikről még Powell is elmondta hogy bármikor változhatnak), belengette hogy már ő sem feltétlen soft landingra számít, stb. De ez csak mind duma. Ami olcsó. A tény, hogy nem emeltek mert ők is látják hogy a gazdaság egyes részei nagyon szenvednek, és nem szeretnék hogy a lavina beinduljon. Persze azt sem szeretnék ha a Kanadában látott minta szerint felugrana ismét az infláció az USA-ban is. De hacsak nem jön valami extra rossz adat, szerintem elég valószínű hogy több emelés már nem lesz. (Mondjuk 80% esély.)

    Ami a legkevésbé sem jelenti azt, hogy a gazdaságnak most már jó lesz. Abban teljesen igaza volt Powellnek, hogy az emelések hatásai még messze nem jelentek meg (a profitokban), mivel még csak apró töredékét kellett a hiteleknek megújítani. A fájdalom majd később jön még. Tudni kell azt is, hogy a pénzhegyeken ülő cégek (pl. bigtech) még 2021-2022 közt kibocsájtottak egy rahedli kötvényt 1-3% kamattal, de a bejött pénzt nem költötték el (sőt: leépítések), hanem most vidáman parkoltatják a FED-nél 5%+ kamaton. Ez az amit sajnos én sem vettem figyelembe, ezért szívtam be az idei big tech rallyt (aminek szerintem ez volt az alapja, az AI meg a hab a tetejére).

    Mo. szerintem továbbra is kilátástalan pályán mozog. Vagy vág az MNB és rátérünk a török útra, vagy nem vág és adóemelések + IMF jön. Így is, úgy is sorra produkáljuk a recessziós negyedéveket. Ezt súlyosbítandó más területeken is annyira debilek vagyunk, hogy ennek csak katasztrófa lehet a vége :O

    [ Szerkesztve ]

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Új hozzászólás Aktív témák