Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tom1939

    őstag

    válasz Upo #15897 üzenetére

    Köszi! Szerintem az ajtó alján a gumicsík a rav4-en is ott van, de megnézem. Én is leghamarabb májusban akarom (patentek és a hideg).

    Másik kérdés ami bennem felmerül hogy a [lidl zsebbika] vezetékét, ami a linkelt videóban a 2.40-nél van lehet cserélni hosszabbra (a csatlakozó az valami szabvány)? Ha tudna valaki helyet (vagy linket) ahol van azt megköszönném. USA-ban már kiadott a toyota egy közleményt hogy csak a gyári negatív ponton lehet csatlakoztatni ami jó messze van a pozitívtól (és direkt, ha pozityv melletti test csavarra teszed a negatívat megsülhet valami jó drága elektronika) a 2.5-es hybridnél.

  • Paxker315

    addikt

    válasz Upo #15897 üzenetére

    még a yarisos időkben vettem egy pár gumicsíkot amit ajtók alsó élére ill. b-oszlophoz, meg ajtószélekre lehetne applikálni, gondoltam jó lesz valamire. Hát, az autó már nincs meg, a mostanira meg nem látom, hová tudnám feltenni, mert van "gumiszoknya" az alsó ajtóíveken. Így esetleg extra "ajkat" lehetne dobni a küszöbre, s akkor a gyári szoknyával összesimulva akár érdemben kisebb lehet a bejutó zaj. Ami miatt szerintem ezzel érdemes egy próbát tenni: mosáskor azért folyik be víz a gumicsíkok ellenére is a küszöbökhöz.

    Amit jó lenne kideríteni, mivel lehet megbízhatóan odaragasztani a gumicsíkot. Palmatex? Ugyan "önragadós" csíkokat vettem, de, nem bízom benne, hogy ott is marad. Gondoltam, egy kis zsírtalanítás (IPA, etanol v mittomén) után pár csepp palmatexszel jobban ragadnának a csíkok :D Ha jobb idő lesz, lehet, teszek egy próbát :R

    https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

Új hozzászólás Aktív témák