Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • battisti

    tag

    válasz lantana #434 üzenetére

    Amit Kbali mondott, teljesen jó. Én viszont nem csak a legelső hozzászólást ajánlom, hanem egyáltalán, kezdj el visszafelé olvasni (a túl régi hozzászólások már lehet, hogy nem aktuálisak, de sokszor felteszik ugyanazt a kérdést, az a válasz legalább rögzülni fog). A toshi topik pedig nem hosszú, azt egy az egyben végig lehet nyálazni, és érdemes is.

    Fontos még eldöntened, hogy laptopként (cipelősre, akksiról) akarod-e használni, vagy desktop helyettesítő gyanánt (ha az előbbi, akkor centrino vagy pentium M, legalább 4000 mHa akksi, minél több cellával). 280-300 körül már bőven válogathatsz, mert amiket felsoroltál, ezek minimális igények - ennyi pénzért már tök jó integrált grafkártyát kapsz. Én írtam a sajátomról, lapozz vissza, sztem nem túl jó a kijelzője ilyen célokra, de nekem rá van kötve külső monitorra, szóval az tök mindegy volt.

    Egy másik link, a monitorokhoz is segítség, meg általában az alapfogalmakhoz:
    [link]

    Ha megvan a konkrét típus, guglizz rá, vagy itt a ph-n keress rá, nincs-e típushibája. És csak akkor vásárold meg, ha már nincsenek kétségeid, szánd rá az időt.

    Ha lesznek konkrétabb kérdéseid, nyomjad nyugodtan, de sztem először olvasgass.

    Még eszembe jutott, hogy ha van digifényképeződ vagy videokamerád, egy firewire (IEEE 1394, I-link művésznéven fut még) jól jöhet.

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    batt

  • battisti

    tag

    válasz lantana #565 üzenetére

    Nem tudok mindenben segíteni, csak néhány szempont:

    15 colos képernyőn szerintem ennél nagyobb felbontás zavaró. Ezzel biztos nem mindenki ért egyet, de az egyszerűen annyira kicsi képernyő, hogy a windowsban mindent alapból nagyobb betűre kell állítani, az operában mindig nyomkodtam a pluszt, hogy lássak is valamit, de ettől ugye kevesebb fér ki egy képernyőnyi helyre. Ez régebben volt, most van három monitorunk: a laptop 15'' 1024x768, szerintem ez teljesen jó. A 17'' 1024x768 nekem kevés, de én már megszoktam a sajátomat (17'' 1280x1024).

    [link]
    Namármost, amit kinéztél, az viszont wide, natívan 1280 x 800-as és tükrös.

    Ez az ''akár xx MB'' ez mindig megosztott (uma, vram - ilyen neveken fut), az említettben mindkettőben az van (ezt a lapkakészlet neve is elárulja: amiben ez van - Mobile Intel® 945GM Express - az mind megosztott, a rendszermemóból szoppantja le a neki szükségeset, és ahogy nálam a rambővítésnél kiderült, minél több van alapból, annál többet vesz el magának, 1 gb ramnál pl. nem lehet 128-nál lejjebb állítani, csak 256-ra, azelőtt volt 64 meg 32 is, és a maximum 128 volt!). kieg: ezt te állíthatod be a felkínált lehetőségeken belül, legalábbis ati chipsettel így működik, de lehet, hogy intelnél a biosban kell, majd meglátod.

    Ebben az árkategóriában nem tom, van-e külön vga, ami jó is (értsd: van akkora különbség egy ilyen árú gépbe integrált illetve egy külön kártya teljesítménye között - nem hiszem, a jó vga-kat 300e Ft-on felüliekbe pakolják, úgy néztem).

    Az akksinál ez az adat, amit írtál, nem bír információs értékkel. Látom, a hivatalos toshiba honlapon sem írják, hány mAh és hány cellás, talán usanotebookéknak kellene írni, hogy nézzék már meg. Ha cipelni akarod, 4000-en alul ne add.


    [Szerkesztve]

    batt

  • pityulee™

    tag

    válasz lantana #565 üzenetére

    Hali!
    Mivel mind2 notiban 945gm chipkészlet van, ezért mind2ben ugyanaz a gma950 integrált grafika van. Ez pedig a rendszermemóból vesz el, max 128mb-ot, amit te állíthatsz be a biosban hogy mennyi legyen.

    A másik két kérdésed igazából passzolom, mivel még nem volt notim.
    De az akkus üzemidő ugye nagyban függ attól h éppen mit művelsz a géppel.. éppen hány mhz-en ketyeg a proci, mennyire sereg a vinyó...
    A core 2 duo-k teljesítményét pedig minden tesztben dícsérték amit olvastam...

  • Kbali

    nagyúr

    válasz lantana #569 üzenetére

    Szia!

    Szerintem ez ugyanaz a belsejű, mint az enyém (m100-164), csak a proci meg a vinyó jobb.
    Dell-es barátom mondta, hogy szerinte sokkal szebb az enyém képe, mint az ő d610-eséjé.
    Szerintem nem vészes a kijelző, csak jól meg kell nézni, hogy honnan kapja a fényt. Szvsz napsütésben, szabadtéren lehet, hogy használhatatlan, de pl. én nem is erre vettem.
    Az akksi valszeg elbír ennyi időt, persze kérdés, hogy mire használod. A teljesítmény miat én általában 220-ról (pontosabban már 230) használom.

    Szerintem nem rossz választás. Szerintem :)

    ui: én ennél drágábban vettem 1,5 hónapja az Electro Worldben:(

    [Szerkesztve]

  • Kbali

    nagyúr

    válasz lantana #587 üzenetére

    Szia!
    Először is gratula a géphez (az enyém m100-164). A kérdésedre: gondolom 220-ról használod, az pedig alapból a ''csúcsteljesítmény'' profilt aktiválja. Ekkor a hűtés is maxon megy, szerintem normális jelenség. Próbáld meg a profilt mondjuk normálra állítani, azzonal síri csend lesz, viszont ez a proci teljesítményét is lejjebb veszi.

    Úgy látom, hogy ez az enyémnél a jobb prociban és a nagyobb vinyóban más, ill. a van benne kékfog.
    Mennyiért sikerült?

  • lantana

    csendes tag

    válasz lantana #589 üzenetére

    Nem értem... agyamra megy. Mivel az akksi 20%nál tart, levette magát automatikusan normál energiagazdálkodási módra... a ventillátor így is fél-egypercenként felpörög.

    Mondja meg valaki, aki core 2 duo procis Toshibát használ, hogy ez normális, és én idegeskedem túl, vagy...?

  • battisti

    tag

    válasz lantana #589 üzenetére

    A toshiba power saverben állíthatod be, hogyan hűtsön. Alapból az akkus üzemmódhoz az időnkénti (hangos) felpörgés, közte néma csend tartozik, a hálózatihoz meg (kb. fél óra után, mire bemelegszik) folyamatos, de az akkus felpörgéseknél (legalábbis nálam) jóval halkabb ventizaj. Ezeket te állítod be, ahogy csak akarod. Én csináltam egy olyan beállítást, hogy CPU maxra (4. szint), hűtés viszont telepfesz-kímélő, na ilyenkor az egyetlen változás, hogy lassabb lesz a weboldalak betöltése, de semmilyen más program elindulása vagy más sebesség nem változik. Ezt használom offline, de hálózatra dugva (nem akkuról), és ezt is csak azért, mert néha jobban esik a fülemnek, ha nem folyamatos a duruzsolás. Még egyszer mondom, amikor ilyenkor felpörög a venti, akkor hangosabb, mint amikor folyamatosan megy!

    Az szerintem nem igaz, hogy a prociteljesítmény állítgatása (nálam 1-4. fokozat) bármit is változtatna bármin. Az everest szerint nem csökken az órajel, sem a feszültség, se semmi nem változik, én már a legelején írtam, hogy ez szerintem kamu, és csak a hűtés módja változik, illetve valamiért a fogyasztás (teljesítményfelvétel)! Menet közben is simán lehet váltani az üzemmódok között, csak kis időbe telik, mire reagál.

    Az enyém nem kétmagos, hanem sima celeronM, de ezt asszem tudjátok.
    Nálam most egész napos menet után CPU 30, HDD 35 fok (nem játszottam).

    Azt hiszem, a venti fordulatszámot nem lehet biosban vagy máshogy (szoftveresen) állítani, hacsak nem telepítünk rá valamit. Mondjuk ez érdekelne, ha valaki tud erről, mert felőlem 40-45 fokos is lehetne mindkettő, ha mondjuk kisebb fordulatszámmal menne, és még halkabb lenne (bár nekem már ez is állati halk a szomszéd szobában zúgó cool&quiet rendszerhez képest).

    Egyébként azóta is 0 a lapozófájlom, semmi gond nincs vele.

    batt

  • battisti

    tag

    válasz lantana #591 üzenetére

    nézd meg a power savert, be lehet állítani olyasmit is, hogy milyen töltöttségnél mit csináljon. Meg a rendszer / energiagazdálkodás menüt, meg ilyesmit.

    batt

  • medve úr

    csendes tag

    válasz lantana #591 üzenetére

    én beállítgattam magamnak jópár fokozatot a power saverben, az igényeknek megfelelően...
    igen hasznos dolog...

    ha nem használom a gépet, akkor csökkentett módra kapcsolok, ahol 1.-es szinten (minimumon) van a proci, a fényerő is alacsony, illetve kikapcsolja a monitort 1 perc után, ezt pl. ha valami nagyobb fájlt töltök, de másra nem használom épp a gépet, illetve nem akarom, hogy kerregejen a venti, simán jó...
    ilyenkor nem melegszik fel a táp, csak langyos (vagy ha forró volt, akkor idő múlva visszahűl) és abszolút nem pörög a venti, tehát nem igaz az állítás, hogy a prociszabályzónak nincs hatása...

    van nálam pár üzemmód még, ami használatos a normál, az 3-5 között maga választ és közepes fényerő, ami pont jó nézegetni, satöbbi, ilyenkor természetesen már percenként beindul a venti és ha DVD-re írok, vagy megküldöm, forró lesz a táp is és idővel egyre sűrűbben megindul a ventizúgás...

    több beállítási variánsom van, de mindegyiknél a hűtés maxon van, ennek ellenére a csökkentett módban, amikor képernyő kikapcs és 1. fokozaton a proci, egyetlen egyszer sem pörög fel a ventillátor órák alatt, mikor már visszahűlt erre az üzemidőre...

    egyebek közt netezésre, vagy hasonló klikka-klakka munkára NINCS szükség a csúcsüzemre, mert nem lesz gyorsabb, de ezt neked kell kikisérletezned, érdemes vele 1-2 órát eljátszogatni és néhány beállítást eszközölni ha kitapasztaltad és utána már csak váltogatsz az üzemmódok közt, aszerint, mit teszel vele épp...

    (próbáld ki, ha mondjuk csak netezel, hogy 2. szintre rakod a procid, látsz e különbséget és idővel - ha elötte meleg volt, bekapcs után pár perccel - még mindig folyamatosan bepörgeti e ventillátort... ebben a módban nekem csak halkan duruzsol a gép, teljesítményben nem érzek semmi különbséget, mintha 5. szinten neteznék vele, ellenben akkor pörgeti a ventit, mint a nyavalya)

    más: a fedél lecsukás/kinyitást is lehet állítani, mondjuk letiltani és akkor mondjuk nem fog bekapcsolni a táskában, ha hozzáér valami a nyitógombhoz...

    [Szerkesztve]

  • ataman

    aktív tag

    válasz lantana #602 üzenetére

    Az én A100-asomban csak CoreDuo van, de nem nagyon hallom annak a hűtését. Igaz különösebben még nem terheltem le semmivel. De pl. Vista telepítésnél se nagyon hallottam. Az is igaz, hogy főleg akksiról használom.

    (Hozzá teszem, hogy az is igaz, hogy kezdek süketülni is...)

    Merte már szétszedni valaki a vadonatúj laptopját? Legalább annyira, hogy lássa mi lapul a billentyűzet alatt? Csak érdeklődök...

    [Szerkesztve]

    Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

  • medve úr

    csendes tag

    válasz lantana #602 üzenetére

    lantana: ha tényleg idegesít és hideg levegőt fúj, akkor még azt megpróbálhatod, hogy a beállításokat módosíthatod, sőt, újakat - sajátot is - létrehozhatsz, elméletileg ha megnyitod (nem jobbegérgomb és kiválaszt, hanem duplakatt balegérrel), akkor a beállításokat egyenként állítgathatod, nekem a hűtéstípusra is van egy csúszka, azaz leszedhetem minimumra, nézd meg, van e nálad (habár én azt fulloson hagyom, mert a melegedéstől függően magától kapcsolgatja a ventit, azaz ha nincs terhelés, elhallgat, ha DVD-t írok, akkor elkezdi pörgetni, mintha helikopter jönne)... :DDD

    naszóval ezt még megnézheted, de csak alacsony prociszint mellett ajánlott alább venni a hűtést, habár ha véletlenül túlmelegszik, akkor sem hinném, hogy baj lenne, automatikusan lelövi magát a proci, hogy ne sérüljön, de a hosszú élettartamhoz szerintem bepróbálkozhatsz egy alacsony hűtési fok beállítással - márha nem azon van...

    egyebet nem tudok, nem hinném, hogy a Core 2 jobban melegedne, mint a sima Core - sőt, pont ellenkezőleg - dehát te is írtad, hogy hideg levegőt fúj, szóval nézd meg, de az is lehet, hogy nagyon biztonságos szintre rakták a hűtést :Y

  • battisti

    tag

    válasz lantana #616 üzenetére

    Még jó, hogy Toshibát akartam venni, hogy ne legyen hangos, és ne melegedjen...
    miért, nem is melegszik :DDD

    Egyébként pont ezt kérdeztem a fő notis topikban, de b.tak válaszolni, hogy lehet-e ezt szoftveresen állítani (venti mikor mennyire pörögjön). ha lesz időm, utánanézek a Nagy Nemzetközi Neten.

    batt

  • battisti

    tag

    válasz lantana #645 üzenetére

    Most jutott eszembe: nem lehet, hogy túl meleg van a szobában? Ma direkt minimálisra vettem a fűtést (közel a radiátor), és hallhatóan még a szokásosnál is ritkábban kapcsol be (hálózati üzemmód, folyamatos hűtésre van állítva) - ezért talán megéri fázni :DD

    batt

  • Satellite

    tag

    válasz lantana #645 üzenetére

    lantana!

    Nézd megy légyszíves, (Vezérlőpult, Toshiba Hardware Settings) a géped BIOS verzióját!
    Szerintem van már hozzá újabb, - lehet, hogy ez lesz a megoldás...

  • battisti

    tag

    válasz lantana #662 üzenetére

    Oh, én nem bántódtam meg :DDD csak mondtam, hogy gondold meg :U és azt is, hogy sztem az enyémnek is szép a képe, de nem gyönyörű, inkább kielégítő, főleg ahhoz az Acerhöz képest, amin most nézem. A kis celeronom meg tényleg hűvös, még az elgémberedett kezemet sem melegíti fel, ahogy a táp sem.

    Amikor meg a notikat nézegettem, arra jutottam, hogy 300e körül kezdődnek azok a gépek, ahol már nem igazán kell kompromisszumot kötni semmilyen tekintetben (kiv., ha játékra akarja vki használni, de hát az elég hülye, mondom én). Namármost, nekem nyilvánvalóan nem volt annyim, ez a feladatát bőven, bőven betölti, szóval ebbe nem is gondolok bele. Ilyen eccerű :)) Azt azért fájlalom, hogy az év végi hajrában bődületesen esnek a notiárak.

    batt

  • medve úr

    csendes tag

    válasz lantana #645 üzenetére

    ''Beállítás: proci 2es szinten, venti telepkímélő minimumon, fényerő kettes majdnem minimumon.
    Programok, egyebek: wifin net, akksi tölt, mert konnektorból jön most..
    két messenger beszélgetés, két explorer fut.''

    amikor az aksit töltöd, az megküldi a gépet rendesen, ne csodálkozz, ha felmelegszik és teker a hűtő, nekem legalábbis aksitöltéskor még a táp is olyan forró volt, hogy majd elolvadt az asztal (kis erős túlzással) :B

    mostanában otthon használtam a gépet, nincs benne az aksi, folyamatosan hálózatbólmegy, normál üzemhőmérséklete van így, nem tűzforró...

  • Satellite

    tag

    válasz lantana #662 üzenetére

    lantana!

    Köszi a BIOS-verziót, - mostmár csak azt mondd meg légyszíves, mi van géped alján az ezüst színű címkére írva, a Model No. után?
    PSMA0E, PSMA1E vagy PSMA2E? (lásd: [link] a a felső piros keretben).
    Ugyanis 3 verzió is forgalomba került az M100-asból, - és az új BIOS elvileg megnöveli a WiFi érzékenyéségt, és javít az energiagazdálkodás hatékonyságán. (Talán még a ventillátor is teljesen kikapcsol.. :) )
    Egyébként a szoba hőmérésklete ilyenkor nem nagyon befolyásolja a hűtés működését, hiszen nincs 30 fok feletti kánikula, - de miért nem próbálod ki a ''Tanulószobai-profil'' :P létrehozását: proci fix. 2-es vagy 3-as, hűtés minimális, fényerő max, egyéb nem számít. Mentsd el, majd az Fn+F2-vel lépj be ebbe, és próbálgasd...

Új hozzászólás Aktív témák