Új hozzászólás Aktív témák

  • suste

    veterán

    válasz g0dl #2474 üzenetére

    Ez az autós hasonlat nem igazán állja meg a helyét:
    1: autóval csak azért megyünk lassabban mert megfog a forgalom, egyébként legalább 50-nel "mindenhol" mennénk
    netnél ez nem így van, mert a másik oldal forgalmazásától is függ, és az fog igazán vissza (ráadásul minél több ember tölt nagy sebességgel, annál kisebb lesz az elérhető sebesség -persze majd fejlesztenek-, de autónál pont fordítva, mert minél többen mennek gyorsabban, annál több tud gyorsabban menni, hiszen szabad lesz az út)
    persze autóban is számít a többiek sebessége (viszont pont fordítva mint netnél, ahol pont fordítottan arányosan), de leginkább a dugó/sok autó fogja meg a forgalmat
    (erre egyetlen ellenpélda van a netnél, az a torrent, mert ott pont a sok/gyors seed segít -feltéve ha nem csak letöltenek a juzerek)
    ez így összehasonlíthatatlan
    2: ha valahogy mégis összehasonlítjuk őket, akkor is arányosan kéne, vagyis ha a városi 50-et veszem alapul, akkor ahhoz képest a 150 csak 3X-os sebesség
    én sem azt mondtam, hogy nem kell a 120, jó helyette mindenkinek a 10, hanem azt hogy a forgalom grafikon alapján meg lehet nézni mi az optimális, és tuti hogy nagyon kevés embernek lenne a 120 vagy a 240-es net az, azok közül akinek ilyen van
    3: az autót nem akarom/tudom használni 7/24-ben (alvajárva nem lenne szerencsés:) ), a netet pedig igen, hiszen nem korlátoznak időre (a router nem alszik:) )
    ha pedig 7/24-es kihasználtságú kamiont nézel, akkor meg biztos hogy nem a 3-4KM/h jön ki átlagnak, az tuti

    De lényegében ha jól értem, akkor te is úgy gondolod, hogy feleslegesek ezek a nagysávszélek (még)?

Új hozzászólás Aktív témák