Keresés

Aktív témák

  • TIV

    tag

    Üdv!

    Lenne egy nagy problémám. A gépem az utóbbi időpont rendszerint jelentkezik valami hibával és nem tudom melyik hardverem okozza a gondot. A gondok azóta vannak, hogy a GeForce 6600GTmre szervízzel Zalman hűtőt rakattan + VHS1, ami a hidat védi. + az alaplapomból kimerült az elem, raktam be helyette újat, most jó, de....

    VGA: Club3D GeForce 6600GT
    Alaplap: MSI 865NEO2-PS
    Memória: 2x256 MB DDR

    Hibák:

    - fagyás. úgy lefagy a gép, hogy nincs áram az egeremben, billentyűzetben! reset után NÉHA kiírja, hogy DRAM TIMING IS TOO TIGHTLY. megint RESET után kikapcsol...2-3 mp múlva magától bekapcsol, és megy minden tök jó. vagy hogy egy hétig nem fagy le, van, hogy naponta többször.

    - Van úgy, hogy azt írja ki a MONITOR! Not supported video mode...aztán mégis megy. ez átlag akkor szokott amikor 3Ds játék és windows között váltogatok alt tabbal, de jelzem ennek menni kell már két és fél éve csinálom:)

    - Legújabban az a helyzet, hogy elfelejti VMI, hogy a képernyőn a kép hogy illeszkedik a monitorhoz. szóval van bal oldal 3cm es sötét fekete csík, mert eltolta jobb az egészet és a jobb része már nem látszik. monitoron megnyomom az újrarendez gombot és beállítja jóra:D

    Ezek a hibák vannak leginkább..Érdekes, eddig csak Windows-ban fagyott ki, játék közben még nem! Nem tudom, lehet a VGA hűtésével lennének gondok? Azért nem vagyok benne biztos, mert az leginkább akkor melegszik - sztem - amikor 3Dt futtatok...vagyis ha játszom 4 óra Counter-Strikeot, akkor ki kellene fagynia, hiszen ez 3D, nem eccerű Windows, DE MÉGSEM fagy le...windowsban szokott.Nem a windows, a gép fagy le ezt is le kell szögeznem! Lehet memória baja van? Alaplap? régi szegény már, de most egy elemcsere miatt nem kellene ilyesmit csinálni...lehet a lenullázódott BIOS beállítások? nade nem állítottam én előtte se semmit..

    Előre is köszi a válaszokat!
    TIV

    [Szerkesztve]

Aktív témák