Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raptus

    tag

    válasz tuctuc #1 üzenetére

    Üdv!

    Játszottam a játékkal és leírom szubjektív véleményem. Elöljáróban annyit, hogy imádom a juss el A pontból B pontba tipusú játékokat, ezért nagyon nagy lelkesedéssel fogadtam a programot. :C

    meglehetősen gyorsan feltelepült, igaz csupán párszáz mega az egész. A menürendszerrel semmi gond, szinte facsipesz egyszerűségű, úgyhogy gyorsan nyomultam is a scenario-k felé. A programnak van előregyártva 43 (asszem) darab küldetése, ezek egyike sem túl hosszú, de kellőképpen le tud foglalni. A teljesség igénye nélkül néhány küldetés: Furikázz körbe egy luxusjacht-tal egy óceáni sziget körül, vagy egy bazi nagy teherhajót navigálj egyik pontból a másikba, vagy éppen vizitaxival kell utasokat felvenni több ponton is, stb. Mindezek lényege, hogy elvégzésük időre történik, valamint némi zsetont is (méghozzá eurot) is kapunk velük, amiket aztán nem tudunk felhasználni semmire :DDD Közben pedig vigyázni kell a balesetek elkerülésére a környező hajóforgalommal, vagy tereptárgyakkal. A TITANIC-kal közlekedve pl. egy egészen aprócsak koccanás is többszázezer eurós kárt okoz, és a program tűrése mindössze 100 €.

    Grafika és hangok: nekem személy szerint nem volt vele különösebb gondom, tetszetős, de azért senki ne várjon Oblivion, vagy NFS:Most Wanted szintű megvalósítást. A nyíltvizi küldetések egészen megnyerőek, az általunk irányított ladikok is egészen jól néznek ki, a Titanic-on még egy kis virtuális sétára is lehetőség nyílik. A hajók hasítják a vizet, a csavarok által keltett örvények is szépek. Tehát grafika jó!
    A hangokkal kapcsolatban kissé ambivalensek az érzéseim, azok annyira már nem jöttek be. A motor zúg, a víz morajlik, a sirályok vijjognak, de mégsem volt olyan érzésem, hogy a következő pillanatban a fejemre is sz@rhatnak. Ellenben hallottam már ennél sokkal rosszabbat is, úgyhogy ez is elmegy.

    Irányítás: kb. 6 gombra korlátozódik a hajókhoz és a képernyőhöz fűződő összes mindenség, függetlenül attól, hogy egy száguldó powerboat-tal suhansz, vagy éppen a megboldogult TITANIC-kal cirkálsz. Két szóban: nincs túlbonyolítva. Persze egy hajó minnél nagyobb, annál nehezebben kezelhető, hiszen nem olyan, mint egy autó, hogy ha jobbra rántom a kormányt, akkor azonnal jobbra megy. Ésszel kell a nagyobb bárkákkal menni, és időben elkezdeni kanyarodni, illetve gyorsítani.

    Ami nem tetszett:

    -A hajókázható térkép bizony rendkívül kicsi. Persze senki nem mondta, hogy kapunk egy Flight (vagy egy Train) Simulator jellegű dolgot, úgyhogy ezért nem is szabad hőzöngeni. Csakhát nekem olyan elképzelésem volt, hogy el tudok hajózgatni a holland csatornákon, vagy a Gibralltári szorosban, esetleg a bermudákon, de ez nem így van. Kapunk két kikötőt néhány csatornával a hol lavírozhatunk és egy óceáni szigetcsoportot. Nem tudom, hogy a fejlesztőknek mi a szándékuk, de nagyon remélem, hogy lesznek majd kiegészítők is a programhoz, amik nagyobb mozgásteret biztosítanak. DE ez nem is igazán hiba. Ellenben van a programban egy küldetés-szerkesztő is, ami meghosszabbíthathja a progi élettartamát.

    Ami sokkal bosszantóbb: az a többi csónak viselkedése. Egyrészt ők grafikailag sem túl szépek, főleg távcsövön keresztül bámulva őket, másrészt az égvilágon semmiféle elkerülő manőverre nem képesek. Egyik küldetés teljesítését kifejezetten nehézzé is tette, hogy bazinagy uszályommal kanyarodva egy nagysebességgel közeledő jacht gyakorlatilag belémjött, ezzel akkora kárt okozva, hogy nem tudtam teljesíteni a küldetést. Röviden annyit, hogy ők mindig és mindenkor ugyanarra mennek és nem tudsz ellenük semmit tenni, hiszen ők mennek az előre leprogramozott úton és ha valami gond van, akkor sem térnek ki, csak BAMM!!!! Tudom, hogy a program által vezérelt tengerjáró teherhajó nem fogja kikerülni az én fél tonnás vizitaximat, de fordított esetben azért ez megtörténhetne. De nem fog, mert a prorgram nem tud ilyet :(

    Több rosszat nem tudnék és nem is akarok mondani, mert ez a játék egy kiváló időtöltés a hentelés és az elvakult autós száguldozások közepette. Amennyiben budget kategóriában indul, úgy szerintem megéri a pénzét. JA és mégvalami: elég sokat nyomultam vele és nem fagyott le egyszer sem, grafikai bugot nem találtam, úgyhogy BRAVO!

    Tapasztalati gépigény: két konfigon is nyomtam
    Celeron 2.8, 512 Mb DDR; Gf FX 5700, XP SP 2-vel. 1024x768-ban full beállításon mintha lecsökkent volna az fps, de ez nem zavarta a játékélményt. Persze ez meglehet köszönhető a kevés memóriának, hiszen eleve Xp oprendszer, közben fut Kaspersky, ZoneAlarm, SpeedFan

    Másik konfig: AMD 64 2800+; 2x 512 DDR 2 dualban, Inno 3D GF 6700 GT; win Xp, semmilyen antivírus és tűzfal program. Hasított, mint kés a vajban.

    Remélem tudtam segíteni!

    Üdv.: R. G. :R


    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    Még olyat sem láttam, aki ilyet látott...

  • Raptus

    tag

    Ez nem is az a játék. Pedig milyen sokat írtam róa. Mekkora barom vagyok :O :O :O :O

    Még olyat sem láttam, aki ilyet látott...

  • Raptus

    tag

    válasz tuctuc #4 üzenetére

    De azé jóóó vóóót :D

    Még olyat sem láttam, aki ilyet látott...

Új hozzászólás Aktív témák