Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • danih

    addikt

    válasz GypsFulvus2 #1075 üzenetére

    Tökéletesen egyetértek az Úrral. Bármennyire is hangulatos, ez már az egyszeri gamer Elder Scrolls-a, amelyik két MW3 menet közt egy kis RPG-re vágyik. Ettől függetlenül szeretem, mert szeretni KELL, hogy legalább ilyen RPG-k kijönnek manapság. Nálam is év játéka, de ez nem a Syrim érdeme, inkább a lagymatag idei felhozatalé.

    [ Szerkesztve ]

  • Landon

    őstag

    válasz GypsFulvus2 #1075 üzenetére

    Egyet értek veled, az összetettségről nem is szeretnék beszélni mert a sorrend amelyet oly sokan leírtatok egyértelmű. DE, ami szerintem nem összehasonlítható az a grafika ÉS környezet a 3 játék közt. (Tudom, hogy Te erre kifejezetten nem tértél ki) Mert a grafika de legalább is a környezet terén a sorrend pont az ellenkező. A Morrowind még az overhaul mod-al együtt is 'kopár'-nak tűnik egy Skyrim-hez vagy akár Oblivion-hoz képest. Egyszerűen nem az a fűvel tömött, erdős, telezsúfolt környezet mint pl a Skyrim vagy Oblivion (bár Oblivion talán már kevésbé). Nekem a Morrowind igenis kopárnak tűnik... totálisan más atmoszféra. Szerintem ma ha a környezetet és a tájakat nézzük akkor a Skyrim ezen a téren minden jelenlegi játékot üt. Változatos és gyönyörű tájai vannak. És ami a legfontosabb, hogy ÉLŐ-nek tűnik. Nekem a Morrowind nem tűnik élőnek és valósághűnek pláne overhaul nélkül. Ellenben a Skyrim a sok apró részleteivel nagyon is valósághű és élő. Nagyon, nagyon hasonlíthatóak egyes területei akár Izland-hoz vagy Skóciához ill az Északi Skandinév területekhez. Ha valamit akkor a tájakat szerintem remekül lemodellezték. Erre már csak rádob a dinamikus időjárás ami valóban dinamikus. Meglepődtem amikor láttam, hogy a felhők real-time mozognak és változnak.... és hogy egyszer hóviharba kerülök egy helyen másszor pedig ugyanott esőbe (feltételezve a hőmérséklet változást).
    Nekema személyes véleményem az, hogy nincs a Skyrim-hez fogható környezet a mai játékok közt. Amennyire elcseszték a menü rendszert legalább annyira eltalálták a környezetet. És környezet alatt mindent értek, az utolsó mohától kezdve a házakon át mindent amit le kellett modellezni.
    Ezt éreztem annó az Oblivion-ban is és szerintem ott is nagyon eltalálták a helyszíneket etc. viszont ott azért lehetett érezni, hogy még kissé steril a dolog és sokszor minden fűszál egyirányba állt, ismétlődtek a dombok, sziklák, fák, gombák etc. Ahogy mondták is a Skyrimbe mindez randomizálva lett ezálltal sokkal élethűbb az egész.

    There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

Új hozzászólás Aktív témák