Új hozzászólás Aktív témák

  • Jorus

    nagyúr

    Mostanában kezdem el tolni a játékot, szal most szembesülök az érdekességekkel. Első körön arra lennék kíváncsi, hogy itt hogy működik a lopás/ajtófeltörés. Nem technikailag természetesen, mert azt nyilván értem. A kérdésem arra irányul, hogy ezekben (is) jelentősen eltér a játék az Oblitól - amivel persze semmi gond nincs, csak meg kell érteni és szokni.
    MIre is gondolok ehelyütt?
    Az Obliban ugye egyértelmű volt, hogy ha piros mancsocska van az adott ajtón, és mi kinyitjuk (ha zárva, feltörjük), az bizony nem szép, de legalábbis nem legális. Az adott helyiségen belül pedig minden tárgy elemelése lopásnak minősült az Obliban, az ékszerektől kezdve az utolsó girizd fokhagymáig. Ezzel szemben a Skyrim-ben úgy vettem észre, hogy az ajtókat feltörni teljesen legális, és nem is minden tulaj fejezi ki markáns nemtetszését ezen tevékenységünkkel kapcsolatban. Azután az adott házon/helyiségen belül vannak tárgyak, amelyeknél nem jelenik meg a Steal felirat, tehát szabadon elvehető. Ez esetben nem teljesen értem a logikát. Mondok egy példát. Feltöröm egy ház ajtaját, hogy szétnézzek odabent. Nincs otthon senki, kinyitom a szekrényt, amiben van egy koszlott csizma, egy bányász ruci, meg egy tarsolyban arany. Az aranyat szabadon elvehetem, de az egyébként értéktelen cuccokat már csak ellopni tudom. Vagy például az Obliban ugye eleve nem lehetett - hivatalosan - bemenni a paloták egyes részeire, de a Skyrim-ben meg Jarl Balgruuf palotájában szabadon járhatok-kelhetek, bárgyú mosollyal nyitogathatok mindenféle vitrineket az őrök köldökénél, a fülük botját sem mozdítják, szépen végigjárhatom a szobákat, és elcsenhetek mindenféle láncokat, könyveket, italokat, stb. Szal biztos van ebben rendszer, csak én nem értem még, így ebben kérnék némi segítséget.

    [ Szerkesztve ]

    ''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Új hozzászólás Aktív témák