Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • <Adamsky>

    nagyúr

    Erről Marques Brownlee videója ugrik be.

    És igen, a Tesla-t én is úgy látom, ahogy Reggie0: "egy szoftveresen jol kifejlesztett mobiltelefon, amire kerekeket raktak es bele lehet ulni".
    Az "átestünk a ló túloldalára" magyarázó szócikk mellé oda lehetne tenni a Tesla-t (és sajnos sok mai autómárkát is, akik majmolják). Én is geek vagyok, és szeretem, ha minden (is) testreszabható, de az a szintű gombmentesítés, ami a Tesla-kban van (pláne a "szarkormányos" Plaid-ekben) egyszerűen túl sok. A hülye, és balesetveszélyes szarvkormányról nem is beszélve ...

    Visszatérve Marques videójára: nagyszerűen mutatja, hogy mi a legnagyobb gond az elektromos autózással: a töltés. Komplikált, macerás, lassú. Ehhez képest megtankolni egy belsőégésű motoros autót maga az űrtechnika, és kb. olyan egyszerű, mint a légvétel.

    Sajnos ez a nagy elektromobilitás az elején már el lett cseszve (sok különböző szabvány, a Tesla különutassága), és azóta se mondta senki, hogy hé gyerekek, állj! Ez így - pláne hoszú távon - ku*vára nem fog működni.

    Az pedig egy másik téma, hogy a hülye - főleg EU-s - politikusaink erőltetik ezt a dolgot. A technológiákat versenyeztetni kellene, és nem szubvencionálni az egyiket a másik kárára.

    #24 Shyciii
    "Most már nem csak otthon nyomja a gyerek 16 órában a játékokat, hanem az autóban is prüntyög."
    +1 sajnos meg lesz (van) a következménye az ilyen nevelésnek. Ma már nem egy példa mutatja. Érdekes, hogy a "nagyok" - akik kitalálták ezeket a technológiákat - igen sokáig a közelébe se engedik a saját gyereküket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák