Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Fecdzo!

    Szeretnélek megkérni, hogy értékeld, illetve mondj véleményt az "első" tudatos vásárlási kísérletemre.

    Itt egy screenshot a chartról.

    EURGBP-t szeretnék venni.
    Az elgondolásom, és a kép magyarázata a következő.
    Az elmúlt napok, és az azt megelőző hetek alapján az 1. pont lehet az egyik támasz. Ettől a ponttól kezdve, 2. napja enyhén emelkedő irányt mutat. Arra spekulálok, hogy 1-2 napon belül megint visszaesik a támasz értékre, így meglesz mindkét "váll".
    Az elgondolásom az, hogy ha ez így történik, akkor a 2.pont értékén veszek 10.000 egységet, amit a következő emelkedő időszakban 3.pont értékénél eladok. Az elmúlt 7-8 nap átlagát figyelembe véve a 2.pont értékének elérése reális. Csak két napja mutat emelkedő tendenciát. Tehát ha vissza is esik a vételi áramra, van esély (szerintem), hogy újra emelkedjen egy keveset.
    Beraktam egy stop ordert a 4. pont értékén, ami az általam gondolt támasz pontnak felel meg. Olyan elgondolásból, ha azt az értéket eléri, akkor több, mint valószínű, hogy a továbbiakban esés következik, mivel ha tényleg alulmúlja ezt az értéket, akkor az az elmúlt 1 hónap mélypontja lenne. Így minimalizálnám a veszteséget.

    Remélem érthető volt a magyarázatom a képpel együtt.
    Kíváncsi lennék a véleményedre... Hol gondoltam rosszul? Vagy hol hibáztam... Vagy van e realitása az elképzelésemnek? :)
    Persze hozzá kell tenni, hogy ez az első eset, amikor megpróbálok elemezni, vagyis valami olyasmit művelni :)
    Előre is köszönöm !!!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák