Új hozzászólás Aktív témák

  • Fecdzo

    senior tag

    válasz Dany007 #431 üzenetére

    Hangsúlyoznám a könyvet továbbra is....most néztem a linket amit adtam. Régebben ott voltak mellette képpel a példák is, hogy hogyan kéne kinézni az adott alakzatnak :F.

    Az 123 vagyis pullback, vagy csúcs/völgy nem lehet túl nagy, mert akkor az már nem 123 setup. Az 123 előtt fut egyet az árfolyam, vagy le vagy fel. Így könnyebb beazonosítani. Az egy "tökéletes setup". Hogy meddig megy? :)) azt senki sem tudja. Ezt úgy érdemes tradelni, hogy megvárod a visszahúzást ( a linken amit adtam az a 3. pont). Emelkedés esetén a 2. pont meghaladása esetén fogsz belépni a stoppod pedig a 3. pont alatt lesz. Ha ellened meg az ár akkor kistoppolódsz. Ennyi. Lokális mélypontnak is nevezik, mármint ezt a setupot.

    Ezek után valamely trendkövetést használhatsz. Ami lehet egy mozgóátlag keresztezése, momentum kimerülés, parabolic stop használata, ATR stop használata, mozgóátlag kereszteződésig tartás, gyertya alapú stop, test alapú stop, gann fan használata, vagy fibonacci célár például 161% vagy 128%.

    A kulcsfordulóra gondolsz? Az 123nak is megvan a magyarázata. Egy olyan meghatározó része egy trendnek ahol kisebb profit realizálás történik, majd mivel egyértelműen a vevők/eladók vannak többségben a trend folytatja útját. Ezek által determinált csúcsok és völgyek jellemzik a trendeket. Ezt trendvonal berajzolásnál fogod tanulni... ;)

    fulekitrading.wordpress.com

Új hozzászólás Aktív témák